[MOC] Hippmikser 2000

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

[MOC] Hippmikser 2000

#1 Post autor: Hippotam »

Jakie szczęście że padało na majówce. Wróciliśmy do domu w sobotę i miałem czas skończyć mój mechanizm na konkurs Nexusa.

Oto mikser:

Obrazek
LEGO Hand Mixer by hippotam, on Flickr

Działa!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9rk0Eq_oAjg[/youtube]

W środku siedza dwa Mediumy i batbox z pociągu:
Obrazek
LEGO Hand Mixer by hippotam, on Flickr

Mechanizm zabrał mi dobre trzy dni (prawdziwy wyzwanie, pierwszy raz użyłem PF-ów!). Potem rzuciłęm to w kąt, bo wiedziałem że nie zdążę zbudować reszty i zrobić filmów. Obudowa powstała dziś. Naleśnik jest jeszcze ciepły jak to piszę.

Galeria flickr: tutaj
Film na youtube: tutaj

Wszystko działa i widać? To mój pierwszy film, więc darujcie dłużyzny...
Ostatnio zmieniony 2013-05-05, 22:51 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

2 miksery już na forum mamy, jeszcze kilka i można kręcić reklamę PZU
( http://www.youtube.com/watch?v=6MWkairInB8 ) :)
Ostatnio zmieniony 2013-05-05, 22:44 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Hippo i PFy... Juz za samo ich uzycie masz moj glos. Wyszedl Ci model team w skali 1:1. Zjadles nalesnika? ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

blizzard pisze:2 miksery już na forum mamy, jeszcze kilka i można kręcić reklamę PZU
( http://www.youtube.com/watch?v=6MWkairInB8 ) :)
Szkoda ich na tak słabe reklamy.

Hippmikser to mocny kandydat, ciężko będzie wytypować zwycięzców II etapu

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Witam!

Jeszcze nie tak dawno pisałem [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=281951#281951]Pikeyowi[/url], że koniecznie przydałby się silniczek w jego mikserze, a tu proszę, Hippotam zaprezentował w pełni zmotoryzowany i funkcjonalny mikser. Wygląda i działa jak prawdziwy. Gdybym nie był na tym forum, powiedziałbym, że jest to zwykły robot kuchenny kupiony w sklepie AGD. Ale jest to niezwykły mikser, bo z klocków Lego. Jestem normalnie oczarowany pomysłami ludków z naszego forum. A to maszyna tkacka, teraz prawdziwy mikser robiący ciasto na naleśniki. Normalnie cudo. Mam nadzieję, że te końcówki za bardzo się nie starły przy miksowaniu ciasta? No ale ciasto jest nieLegowe :D (hahaha)
Hippotam pisze:...
Wszystko działa i widać? To mój pierwszy film, więc darujcie dłużyzny...
Jakiej dłużyzny?? Wszystko działa i widać doskonale. Nie można się do niczego przyczepić :) Dla mnie bomba
Ostatnio zmieniony 2013-05-06, 07:43 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

No, prawdziwy Technicowiec nam rośnie :) Mikser bomba, kojarzy mi się z takim PRL-owskim modelem którym mama kręciła kogel-mogel, więc dobre skojarzenia. Przy okazji żarcik:
Co robi dobra mama?
- Pozwala dzieciom oblizać mikser.
A co robi z bardzo dobra mama?
- Najpierw go wyłącza.

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#7 Post autor: REX »

Realistyczny w pełni działający mikser i do tego wykonany z LEGO.
Filmik świetnie ukazuje jego możliwości (tylko gdzie informacja o lokowaniu produktu?).

Hippotam doprowadził do ciekawej sytuacji, w której LEGO reklamuje polskie produkty: mleko "Hej!", mąkę "Basia" i olej "Kujawski"

Znając "pokręcone" reakcje Firmy można się spodziewać, że oprócz naleśnika nasz Kolega wykręci niezły pasztet tym mikserem.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Realistyczny do bólu, a filmik obejrzę po pracy.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

crises

#9 Post autor: crises »

Czaderskie. Mikser jak malowany, estetyczny i funkcjonalny. A jak sprawa z myciem, bo zapewne upaciał się ciastem tak jak prawdziwy? Fajnie pochowałeś silniki i resztę mechanizmów. Widzę, że ten batbox dla systemowców jest o wiele wygodniejszy w użyciu.

kris kelvin

#10 Post autor: kris kelvin »

Zacne, zacne szkoda tylko, że mąka, mleko i olej "nielegowe".

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#11 Post autor: Nerevar »

Oooo kolejny mikser, w poprzednim temacie pisałem, że przydało by się ubijanie czegoś a tu... niespodzianka !

Ciekawe jaki będzie kolejny sprzęt AGD który dostanie swojego działającego Legowego odpowiednika :D

Konstrukcja oczywiście bardzo udana.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1468
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#12 Post autor: Misterzumbi »

A co to za nalesnik wyprodukowales? Olej?

Nalesnik po Polsku to zoltko, piana z bialka, szczypta soli, woda, mleko, maka...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Hippotam

#13 Post autor: Hippotam »

Misterzumbi pisze:A co to za nalesnik wyprodukowales? Nalesnik po Polsku to
Słowacki pisze:Szli krzycząc: „Polska! Polska” (...)
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: „Jaka?"
Naleśnik, ale jaki? No więc tak wygląda typowy naleśnik w naszym domu. Z jajek zrezygnowaliśmy kiedy nasze dzieci były na nie uczulone. Nie widzieliśmy różnicy w smaku ani parametrach ciasta, wiec gdy uczulenie się skończyło, nie wróciliśmy do jajek, bo po co.

Olej to kolejne ułatwienie - zamiast lać na patelnie, wystarczy łyżeczka do ciasta i z głowy.
Pianę z jajek to u nas się daje do omletów, nie do naleśników :)

Córka ma od jakiegoś czasu nietolerancję laktozy, więc jak zabrakło mleka sojowego to robiłem już nawet nalesniki na wodzie i tez dają radę.
Ostatnio zmieniony 2013-05-06, 12:04 przez Hippotam, łącznie zmieniany 2 razy.

Mrutek

#14 Post autor: Mrutek »

Niesamowity pomysł. Czekam na odkurzacz i lokówkę.

Hippotam

#15 Post autor: Hippotam »

crises pisze:A jak sprawa z myciem, bo zapewne upaciał się ciastem tak jak prawdziwy?
Lepiej niż z normalnym, bo końcówki można rozebrac i dotrzeć łatwo do każdego zakamarka.
Sariel pisze:No, prawdziwy Technicowiec nam rośnie :)
A weź mi nawet nie mów. Teraz rozumiem czemu niektórzy trialowcy chodzą tacy nerwowi. Pomieścić te wszystkie kable, zoptymalizować mechanizm żeby się zmieścił, pospinać żeby się nie rozleciał, koszmar po prostu. Można się wrzodów nabawić. Okazuje się że klocki klocek 1x2 z dziurą są róźne - ośki wsadzone do niektórych wpadały w dygot i końcówki uderzały o siebie, w innych - pozornie identycznych - tego problemu nie było.

I kto wymyślił te silniki?! XL w ogóle się nie dało sensownie zapakować, szerokość ma jakąś dziwną, niebędącą wielokrotnością bricka. Mediumy też dziwne, ale przynajmniej da się ja jak przyczepić do płytki.

Tak mi się na chwile poprzestawiało, że nawet obudowę chciałem robić z jakiś paneli i liftarmów bo wydawało mi się, głupiemu, że z bricków nie będzie wystarczająco wytrzymałe. Dobrze że mi przeszło, bo bricki trzymają jak sklejone...

ODPOWIEDZ