[MOC] Hippmikser 2000

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1468
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#16 Post autor: Misterzumbi »

Aha.

Uczulone na jajka... Jezus Maria. Jak zyc?
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Hippotam

#17 Post autor: Hippotam »

Bez jajek nawet szło. Gorsza jest laktozą, bo mleko albo samą laktozę to walą do wszystkiego. Orzechy to przy tym pikuś.
A i tak bezglutenowcy mają najgorzej, to jest dopiero wyzwanie.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1468
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#18 Post autor: Misterzumbi »

Hmmm... Laktoze to znowu tutaj ujdzie. Mnostwo jest tutaj produktow bez laktozy, mieszkalem kiedys z Wietnamczykiem przez ponad rok, i zylismy calkiem wygodnie. Choc nie powiem, kakao bez mleka to nadaje sie zeby je spuscic w kiblu.

Tak czy siak, strasznie sie zdziwilem jak widzialem co tam kombinujesz. Ja czekam na lokowke i oczywiscie na piecyk.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#19 Post autor: Sariel »

Hippotam pisze:XL w ogóle się nie dało sensownie zapakować, szerokość ma jakąś dziwną, niebędącą wielokrotnością bricka.
5 studów to jest wielokrotność bricka. 5 x brick 1x1.
Hippotam pisze:wydawało mi się, głupiemu, że z bricków nie będzie wystarczająco wytrzymałe. Dobrze że mi przeszło, bo bricki trzymają jak sklejone...
Trzymają, do momentu aż mieszadełka trafią na coś solidnego ;)

Hippotam

#20 Post autor: Hippotam »

Sariel pisze:5 studów to jest wielokrotność bricka. 5 x brick 1x1.
Tym gorzej :) No bo kto tak durnie wymyślił że na 5? Wsadzałem ośkę do środkowej dziury technic bricka 1x6 i po bokach silnika nic nie pasowało żeby go zamocować, były szpary po pół bricka. Nie mogli zrobić go na 6 albo na 4? Albo przynajmniej wyposażyć go w study jakieś, jak Mediuma?

Mieszadełka były spoko, wzmocnienie ich groszkami z dziurką dawało pancerne łączenia. Bałem się o rączkę za którą podnoszę mikser. Okazało się że brickowa jest bardzo solidna i finalnie w pracy użyłem tylko 5 technic bricków 1x2.

crises

#21 Post autor: crises »

Hippotam pisze:I kto wymyślił te silniki?! XL w ogóle się nie dało sensownie zapakować, szerokość ma jakąś dziwną, niebędącą wielokrotnością bricka. Mediumy też dziwne, ale przynajmniej da się ja jak przyczepić do płytki.
Hippotam pisze:No bo kto tak durnie wymyślił że na 5? Wsadzałem ośkę do środkowej dziury technic bricka 1x6 i po bokach silnika nic nie pasowało żeby go zamocować, były szpary po pół bricka. Nie mogli zrobić go na 6 albo na 4? Albo przynajmniej wyposażyć go w study jakieś, jak Mediuma?
Doskonale Cię rozumiem. Za każdym razem gdy próbuję robić coś z tymi przeklętymi silnikami, to przeklinam na czym świat stoi. "Castlowe" budowanie jest parzyste. Koniec, kropka.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#22 Post autor: 3dom »

Hippotam pisze:Nie mogli zrobić go na 6 albo na 4? Albo przynajmniej wyposażyć go w study jakieś, jak Mediuma?
Nie mogli bo od jakiegoś czasu, przynajmniej w zestawach stricte technicowych, technic bricki przeszły na emeryturę i są wykorzystywane w bardzo ograniczonym zakresie. A przy liftarmowych konstrukcjach budujemy zwykle w nieparzystych wymiarach.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#23 Post autor: Sariel »

Hippotam pisze:Wsadzałem ośkę do środkowej dziury technic bricka 1x6 i po bokach silnika nic nie pasowało żeby go zamocować, były szpary po pół bricka.
Zatrzymaliście się ze swoim Castlem 30 lat temu. Witamy w 2013, gdzie budowanie nie musi być parzyste ani na całego studa:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-05-06, 13:12 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#24 Post autor: Szerszen »

Hippotam pisze:Bez jajek nawet szło. Gorsza jest laktozą, bo mleko albo samą laktozę to walą do wszystkiego. Orzechy to przy tym pikuś.
A i tak bezglutenowcy mają najgorzej, to jest dopiero wyzwanie.
Dają radę... jeśli jest tolerancja na laktozę, to asortyment produktów nie jest taki zły - wiem z doświadczenia. A mleko możesz stosować kozie - nie ma laktozy ;-)

Za to bez jaj sobie nie wyobrażam życia... 10-20 tygodniowo to minimum.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#25 Post autor: Cevillus »

Hippmikser 2000 wygląda rewelacyjnie ;-) Prawdziwy z ciebie MasterChef :P
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
Emaleth
Posty: 29
Rejestracja: 2012-02-09, 21:04
Lokalizacja: Zabrze

#26 Post autor: Emaleth »

Aż się prosi o jakieś hasło reklamowe na koniec filmiku, coś jak: "Hippmikser 2000 - nowy przyjaciel twojej rodziny" :P Funkcjonalny i estetyczny, marzenie każdej gospodyni domowej :D
Ostatnio zmieniony 2013-05-06, 18:18 przez Emaleth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#27 Post autor: Jerac »

Uhuhu, ja tu widzę pole do popisu dla rasowych technicowców. Fajnie że się da zrobić mikser, ale porządny trialowiec zna takie sztuczki, że zrobiłby pełnosprawną betoniarkę, i to z niezłym zapasem mocy :D

Fajne prace powstają na ten konkurs. Aż szkoda że mi się nie chciało tyłka (i portfela) ruszyć ;p`

Hippotam

#28 Post autor: Hippotam »

Jerac pisze:Uhuhu, ja tu widzę pole do popisu dla rasowych technicowców.
Tak, ptzydała by się skrzynia biegów i zmienne przełożenie, tryb turbo. Ja nawet nie próbowałem, bo nie wyrobiłbym się w terminie.
Jerac pisze:szkoda że mi się nie chciało tyłka (i portfela) ruszyć ;p`
Portfela? Dla mnie 2 tyg to za mało czasu żeby wymyślić co potrzebuję i zdążyć z zamówieniem na BL....
Ostatnio zmieniony 2013-05-06, 19:34 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#29 Post autor: Jerac »

Portfela. Zabrałem się za (za)dużą rzecz (to co było na Pyrkonie) i do końca roku nie mam miejsca w budżecie na klocki... a w szufladkach już dno widać. Wiesz jak fajnie się buduje mając max 4 serki w jednym kolorze? Jak za starych, złych czasów :D

Swoją drogą, łączę się w bólu w sprawie niewymiarowości PFów. Dobrze że nie kombinowałeś z XLami, bo te bydlaki potrafią się wyrwać z każdego mocowania w którym znajdą choćby najmniejszą słabość.... a podejrzewam że utopienia w cieście, nawet bezjajecznym, nie znoszą najlepiej.
Ostatnio zmieniony 2013-05-06, 19:37 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

pikey
Posty: 35
Rejestracja: 2013-04-15, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Pikey1984

 

#30 Post autor: pikey »

Tak sobie myślę, że następnym razem jak będę miał kupować do domu mały sprzęt AGD to raczej pomyślę nad zakupem PFów.

A mikser świetny - gratulacje.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ