Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Hippmikser 2000
Autor Wiadomość
Misterzumbi 
Zasłużony

Wpisy: 1450
Wysłany: 2013-05-06, 13:18   

Aha.

Uczulone na jajka... Jezus Maria. Jak zyc?

kris kelvin napisał/a:
Boże chroń Lugpol.

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-06, 13:20   

Bez jajek nawet szło. Gorsza jest laktozą, bo mleko albo samą laktozę to walą do wszystkiego. Orzechy to przy tym pikuś.
A i tak bezglutenowcy mają najgorzej, to jest dopiero wyzwanie.

Misterzumbi 
Zasłużony

Wpisy: 1450
Wysłany: 2013-05-06, 13:42   

Hmmm... Laktoze to znowu tutaj ujdzie. Mnostwo jest tutaj produktow bez laktozy, mieszkalem kiedys z Wietnamczykiem przez ponad rok, i zylismy calkiem wygodnie. Choc nie powiem, kakao bez mleka to nadaje sie zeby je spuscic w kiblu.

Tak czy siak, strasznie sie zdziwilem jak widzialem co tam kombinujesz. Ja czekam na lokowke i oczywiscie na piecyk.

kris kelvin napisał/a:
Boże chroń Lugpol.

Sariel 
VIP
My other ride is a tank

Wpisy: 5310
Wysłany: 2013-05-06, 13:49   

Hippotam napisał/a:
XL w ogóle się nie dało sensownie zapakować, szerokość ma jakąś dziwną, niebędącą wielokrotnością bricka.

5 studów to jest wielokrotność bricka. 5 x brick 1x1.

Hippotam napisał/a:
wydawało mi się, głupiemu, że z bricków nie będzie wystarczająco wytrzymałe. Dobrze że mi przeszło, bo bricki trzymają jak sklejone...

Trzymają, do momentu aż mieszadełka trafią na coś solidnego ;)

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-06, 13:59   

Sariel napisał/a:
5 studów to jest wielokrotność bricka. 5 x brick 1x1.

Tym gorzej :) No bo kto tak durnie wymyślił że na 5? Wsadzałem ośkę do środkowej dziury technic bricka 1x6 i po bokach silnika nic nie pasowało żeby go zamocować, były szpary po pół bricka. Nie mogli zrobić go na 6 albo na 4? Albo przynajmniej wyposażyć go w study jakieś, jak Mediuma?

Mieszadełka były spoko, wzmocnienie ich groszkami z dziurką dawało pancerne łączenia. Bałem się o rączkę za którą podnoszę mikser. Okazało się że brickowa jest bardzo solidna i finalnie w pracy użyłem tylko 5 technic bricków 1x2.

crises
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-06, 14:06   

Hippotam napisał/a:
I kto wymyślił te silniki?! XL w ogóle się nie dało sensownie zapakować, szerokość ma jakąś dziwną, niebędącą wielokrotnością bricka. Mediumy też dziwne, ale przynajmniej da się ja jak przyczepić do płytki.

Hippotam napisał/a:
No bo kto tak durnie wymyślił że na 5? Wsadzałem ośkę do środkowej dziury technic bricka 1x6 i po bokach silnika nic nie pasowało żeby go zamocować, były szpary po pół bricka. Nie mogli zrobić go na 6 albo na 4? Albo przynajmniej wyposażyć go w study jakieś, jak Mediuma?

Doskonale Cię rozumiem. Za każdym razem gdy próbuję robić coś z tymi przeklętymi silnikami, to przeklinam na czym świat stoi. "Castlowe" budowanie jest parzyste. Koniec, kropka.

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2013-05-06, 14:06   

Hippotam napisał/a:
Nie mogli zrobić go na 6 albo na 4? Albo przynajmniej wyposażyć go w study jakieś, jak Mediuma?

Nie mogli bo od jakiegoś czasu, przynajmniej w zestawach stricte technicowych, technic bricki przeszły na emeryturę i są wykorzystywane w bardzo ograniczonym zakresie. A przy liftarmowych konstrukcjach budujemy zwykle w nieparzystych wymiarach.

Sariel 
VIP
My other ride is a tank

Wpisy: 5310
Wysłany: 2013-05-06, 14:11   

Hippotam napisał/a:
Wsadzałem ośkę do środkowej dziury technic bricka 1x6 i po bokach silnika nic nie pasowało żeby go zamocować, były szpary po pół bricka.

Zatrzymaliście się ze swoim Castlem 30 lat temu. Witamy w 2013, gdzie budowanie nie musi być parzyste ani na całego studa:

Ostatnio zmieniony przez Sariel 2013-05-06, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2013-05-06, 14:33   

Hippotam napisał/a:
Bez jajek nawet szło. Gorsza jest laktozą, bo mleko albo samą laktozę to walą do wszystkiego. Orzechy to przy tym pikuś.
A i tak bezglutenowcy mają najgorzej, to jest dopiero wyzwanie.

Dają radę... jeśli jest tolerancja na laktozę, to asortyment produktów nie jest taki zły - wiem z doświadczenia. A mleko możesz stosować kozie - nie ma laktozy ;-)

Za to bez jaj sobie nie wyobrażam życia... 10-20 tygodniowo to minimum.

Cevillus 

Wpisy: 553
Wysłany: 2013-05-06, 16:46   

Hippmikser 2000 wygląda rewelacyjnie ;-) Prawdziwy z ciebie MasterChef :P

Emaleth 

Wpisy: 29
Wysłany: 2013-05-06, 19:18   

Aż się prosi o jakieś hasło reklamowe na koniec filmiku, coś jak: "Hippmikser 2000 - nowy przyjaciel twojej rodziny" :P Funkcjonalny i estetyczny, marzenie każdej gospodyni domowej :D
Ostatnio zmieniony przez Emaleth 2013-05-06, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2013-05-06, 20:27   

Uhuhu, ja tu widzę pole do popisu dla rasowych technicowców. Fajnie że się da zrobić mikser, ale porządny trialowiec zna takie sztuczki, że zrobiłby pełnosprawną betoniarkę, i to z niezłym zapasem mocy :D

Fajne prace powstają na ten konkurs. Aż szkoda że mi się nie chciało tyłka (i portfela) ruszyć ;p`

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-06, 20:31   

Jerac napisał/a:
Uhuhu, ja tu widzę pole do popisu dla rasowych technicowców.

Tak, ptzydała by się skrzynia biegów i zmienne przełożenie, tryb turbo. Ja nawet nie próbowałem, bo nie wyrobiłbym się w terminie.

Jerac napisał/a:
szkoda że mi się nie chciało tyłka (i portfela) ruszyć ;p`

Portfela? Dla mnie 2 tyg to za mało czasu żeby wymyślić co potrzebuję i zdążyć z zamówieniem na BL....
Ostatnio zmieniony przez Hippotam 2013-05-06, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2013-05-06, 20:36   

Portfela. Zabrałem się za (za)dużą rzecz (to co było na Pyrkonie) i do końca roku nie mam miejsca w budżecie na klocki... a w szufladkach już dno widać. Wiesz jak fajnie się buduje mając max 4 serki w jednym kolorze? Jak za starych, złych czasów :D

Swoją drogą, łączę się w bólu w sprawie niewymiarowości PFów. Dobrze że nie kombinowałeś z XLami, bo te bydlaki potrafią się wyrwać z każdego mocowania w którym znajdą choćby najmniejszą słabość.... a podejrzewam że utopienia w cieście, nawet bezjajecznym, nie znoszą najlepiej.
Ostatnio zmieniony przez Jerac 2013-05-06, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  

pikey 

Wpisy: 35
Wysłany: 2013-05-06, 22:04   

Tak sobie myślę, że następnym razem jak będę miał kupować do domu mały sprzęt AGD to raczej pomyślę nad zakupem PFów.

A mikser świetny - gratulacje.

Pozdrawiam

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu