Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Hippmikser 2000
Autor Wiadomość
Darek Mróz 
VIP

Wpisy: 212
Wysłany: 2013-05-06, 22:27   

Miałem nadzieję, że pisząc o swoim braku czasu w drugim etapie BBW chcesz tylko podgrzać atmosferę, a pewność uzyskałem czytając Twój wpis w wątku pikejowego miksera :).
Mikser wyszedł pierwsza klasa i jeśli rzeczywiście miałeś mało czasu na jego budowę to tym bardziej gratuluję przemyślanej konstrukcji.
Spodziewam się, że to chyba nie będzie Twoje ostatnie słowo w temacie zębatek, PFów i innych technikowych szpejów...:).

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-06, 22:40   

Dzięki,

Pisałem szczerze, miałem wtedy tylko szkic mechanizmu (zresztą fatalny) i plan wyjazdu na długi weekend aż do niedzieli wieczorem. Byłem przekonany że muszę odpuścić. Ale potem plany się zmieniły, zaczęło lać i w sobotę wieczorem mogłem zasiąść do klocków.

Tak, zamierzam od czasu do czasu korzystać z tych PF-ów które mam, teraz zacząłem to w miarę łapać. Ale temat musi być wart poświęcenia :)

sekua 
VIP

Wpisy: 226
Wysłany: 2013-05-06, 22:52   

Hippotam napisał/a:
Portfela? Dla mnie 2 tyg to za mało czasu żeby wymyślić co potrzebuję i zdążyć z zamówieniem na BL....

Ja mam zamiar przejść całe BBW bez BL itp., wykorzystując zasoby takie jakie mam. A w dodatku dostęp do klocków mam tylko przez niecałe 2 dni, kiedy wracam co 2 tygodnie na weekend do domu. Ale tak czy inaczej wątpię, aby moje konstrukcje doścignęły tak super pomysły i wykonanie jak Twoje i innych uczestników. Mikser jest świetny!

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2013-05-07, 00:12   

Jerac napisał/a:
Dobrze że nie kombinowałeś z XLami, bo te bydlaki potrafią się wyrwać z każdego mocowania w którym znajdą choćby najmniejszą słabość....

Nie demonizujcie tak XLa. Jest mocny ale bez przesady, jak się go przypnie pinami z dwoch stron to bedzie grzecznie siedzial.

Hippotam napisał/a:
Tak, zamierzam od czasu do czasu korzystać z tych PF-ów które mam, teraz zacząłem to w miarę łapać. Ale temat musi być wart poświęcenia :)

Trialowka? :>

David 

Wpisy: 58
Wysłany: 2013-05-07, 17:32   

Wspaniały model :-) cos pięknego :-) gratulacje! :-)

Sorrow 
Adminus Emeritus

Wpisy: 630
Wysłany: 2013-05-09, 02:00   

Rewelaaaaacja:D Póki co pokazałam tylko niektórym znajomym, zaraz pokażę wszystkim.
PF-y w służbie kulinarnej - to mi się podoba.
Poza tym kształt enerdowskiego miksera oddany idealnie.

Co do naleśników - da się i bez jajka i ze sklejającym zamiennikiem w postaci np. zmielonych płatków owsianych, jak w przepisie na Jadłonomii.
Chyba podpytam Cię na privie o patelnię ceramiczną;)

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3488
Wysłany: 2013-05-09, 13:14   

Może następnym razem będzie odkurzacz?

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-09, 20:44   

Z taką pewną nieśmiałością obserwuję i donoszę że ta prosta konstrukcja wygenerowała więcej szumu w mediach niż wszystkie moje dotychczasowe prace.

CNET: http://news.cnet.com/8301...-bet-it-blends/
Gizmodo: http://gizmodo.com/yes-yo...ego-han-5991998

To chyba te PF-y, no nie?

bacon 
Adminus Emeritus
Master of Disaster

Wpisy: 1510
Wysłany: 2013-05-09, 21:13   

No, no gratulacje. Kontaktowali się z tobą żebyś odpowiedział na te pytania?

legosamigos 
VIP

Wysłany: 2013-05-10, 00:27   

Hippotam napisał/a:
Z taką pewną nieśmiałością obserwuję i donoszę że ta prosta konstrukcja wygenerowała więcej szumu w mediach niż wszystkie moje dotychczasowe prace.

CNET: http://news.cnet.com/8301...-bet-it-blends/
Gizmodo: http://gizmodo.com/yes-yo...ego-han-5991998

Cóż za skromność :) Myślę, że to nie PF, ale Twoja pomysłowość spowodowała taką reakcję mediów. Myślę, że dojdzie do takiej popularności, jak maszyna tkacka TT, czego oczywiście Ci życzę

trawson89 

Wpisy: 62
Wysłany: 2013-05-10, 13:05   

Wow niezłe:) jak pokazałem mamie co można z lego zrobić , mam na myśli ten mikser i maszynę tkacką to zaczyna bardziej doceniać to co robię :) i nie mówi że wydaje pieniądze na zabawki :). Musze coś takiego mamie zbudować.

legosamigos 
VIP

Wysłany: 2013-05-10, 13:23   

trawson89 napisał/a:
Wow niezłe:) jak pokazałem mamie co można z lego zrobić , mam na myśli ten mikser i maszynę tkacką to zaczyna bardziej doceniać to co robię :) i nie mówi że wydaje pieniądze na zabawki :). Musze coś takiego mamie zbudować.

No zbliża się Dzień Matki, to mikser z Lego będzie wspaniałym prezentem :)

Nexus 7
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-10, 14:01   

Hippotam napisał/a:

Wypluj te słowa natychmiast! Nie idź ta droga! Jeszcze nic straconego, wróć na drogę prawdziwego budowania.

Toltomeja 
VIP

Wpisy: 508
Wysłany: 2013-05-11, 17:57   

Nie wiem jak to się stało, ale jeszcze nie chwaliłem miksera. Oglądałem film jak byłem niezalogowany, a potem jakoś uciekło.

Z racji że lepiej późno niż później, powiem że opadła mi szczęka. Mikser wyglądający jak mikser, i kręcący się jak mikser to jeszcze nic - ale to że sprawdza się w prawdziwych naleśnikowych wyzwaniach, zasługuje na najwyższe uznanie.
Wszystko bardzo stabilnie się trzyma, a szczególnie zadziwiają mnie "pręty" z axli. Mimo sporych obrotów, trzymają się całkiem sztywno, a przecież nie mają wsparcia z drugiej strony.
Zwieńczeniem pracy jest oczywiście ładny wygląd. Taki gładki... i kształtny...

Producenci mleka, mąki i oleju powinni Ci płacić za reklamę. "Program zawiera lokowanie produktu" :P

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu