[MOC] Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

[MOC] Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej

#1 Post autor: kris kelvin »

W Bazylice Mniejszej pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej Trialowej co tydzień ojciec Bazyli Skrzydło, duszpasterz środowisk trialowych odprawia mszę świętą w intencji udanych zawodów. Żeby kardan nie odpadł, żeby się zębatka nie złamała, żeby każdy samochód był wyposażony w fotele.

Wreszcie skończone. Kościółek miał stanąć na wzgórzu makiety kolejowej w Rzeszowie, ale może stanie gdzieś indziej. Się zobaczy. Jak widać żadnych szaleństw nie ma, budowane po bożemu (w końcu to kościół), klocek na klocku. Miało być bez ludzików, ale żeby Biedny Cieślak nie marudził ustawiłem jednego Sarielowego ludka. To miejscowy artysta Teofil Walendziak. Co on tam chce wymalować to diabli wiedzą, ale chcącemu nie dzieje się krzywda. Niech maluje. Kiedyś wymalował Matkę Boską tak podobną do Róży Luksemburg, że wszyscy komuniści zaczęli chodzić do kościoła.

Budowało się przyjemnie, a kościółek choć niewielki pochłonął tysiące płytek 1x2 dark red i reddish brown. Chciałem zrobić taki murek, ale bym zbankrutował więc mamy dark tan. Drzewa powstały z surowców wtórnych i tego co było pod ręką. Rusztowanie miało być całe szare z deskami, ale kupione bary okazały się białe, a szare nie zdążyły dotrzeć.

Zdjęcia to istna mordęga, najgorszy etap w tym całym hobby. Szczególne więc podziękowania dla Sariela za nieocenioną pomoc (oklaski) przy robieniu i obróbce zdjęć. Sam bym pewnie też dał radę, ale trwałoby to nie 4 godziny ale cztery dni, a zdjęcia byłyby pewnie marne. Więc jeszcze raz oklaski (oklaski).
Tradycyjne podziękowania dla Zgredka za pożyczki klocków i swoich i wspólnych.

W sumie to chyba tyle. Uprzedzę jeszcze tylko ewentualne pytania czy chomik spadł z rusztowania. Tak, spadł.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria Flickr
Ostatnio zmieniony 2013-05-01, 11:39 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 2 razy.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

A jednak zbudował!
Model skomentuje później bo nie widzę zdjęć. Słońce mi się w komórce odbija....

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#3 Post autor: bacon »

Piękny. Rewelacja. Jak dla mnie mocny konkurent dla szalikowej szwaczki w głosowaniu na MOC roku.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Cudo. Sam kościół zbudowany z płytek 1x2 wygląda niesamowicie a detale, takie jak znakomity okrągły witraż, latarnie czy bogato zagospodarowane otoczenie ze świetnym płotem sprawiają, że praca w odbiorze jest niesamowicie efektowna. Wezwanie parafii bardzo zacne, podobnie jak i modlitwa :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

Re: Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej

#5 Post autor: Sariel »

kris kelvin pisze:Uprzedzę jeszcze tylko ewentualne pytania czy chomik spadł z rusztowania. Tak, spadł.
Dupką prosto w taczkę. I tak powstał chomik upadły.
Kościół zaiste imponujący. Teraz trochę żałuję że nie podsunąłem Krisowi jeszcze paru minifigów, np. zombiaka albo kosmitów.
Ostatnio zmieniony 2013-04-30, 12:51 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#6 Post autor: crises »

Łomatko ile zdjęć. Bardzo to ładne i realistyczne. Detali i tak nie ogarnę, bo to nie na mój umysł, ale wrażenie ogólne prima sort. Płytek chyba z milion tam wsadziłeś. Jedynie co mi trochę nie pasuje to dach wieży. Nie potrafię sprecyzować co to jest, ale jest jakiś taki inny niż cała budowla. Zbyt obły. Może niepotrzebnie zrobiłeś inny kąt na samej górze i lepiej by wyglądała równo spiczasta? Fajne są "żaluzje" w dużych oknach wieży. I kamienna ścieżka dokoła. I murek dark tan też pasuje. Dobra robota. No ale to przecież wiesz :-)

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#7 Post autor: Sorrow »

Oklaski!:D

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

Ponieważ napisałeś drzewiej:
Jeśli chodzi o mnie to absolutnie nie przeszkadzają mi tłumy wielbicieli piszący banały w tematach moich budowli i wcale się nie zmartwię jak w gąszczu bałwochwalczych "achów i ochów" utoną te wszystkie "cenne uwagi znawców" w stylu: "komin powinien być pół studa w lewo i gdzie jest rynna"
...więc mój komentarz do tej konstrukcji będzie następujący: Ujdzie.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#9 Post autor: blizzard »

Świetne! Uwielbiam takie klimaty i kiedys chcialbym tak budować.. Lubię, gdy coś sie dzieje, dlatego ludzik na rusztowaniu (alho chomikełe) jest taki uroczy.

lolas

#10 Post autor: lolas »

Jest bosko, wszak to obiekt sakralny. Ta praca to nekrolog dla bricków 1x2 - precz z cegiełkami, niech żyją płytki! Fajny patent na dodanie między płytkami kafli - mur ma mocniej zarysowaną strukturę - baaardzo dobrze to wygląda.
Drzewa zbudowane według tegorocznej mody, ale chomik??. Teraz to obowiązkowe?

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#11 Post autor: Kruk »

Powiem tak, jestem oszołomiony wręcz , mimo że nie gustuje w takich pracach tak ta naprawdę do mnie przemawia i wzbudza wyższe emocje, noo naprawdę rewelacja , aż nie wiem co napisać, nie wiem może to sentyment do takich budowli , tak czy siak jeśli nie zgłosisz jej na MOC'a miesiąca to nie ręczę za siebie ;) Jeśli Dejw zgłosi swoją koparkę, a pewnie to zrobi , to będę miał ciężki wybór na oddanie głosu. Szczere gratulacje i szczerze bym chciał mieć taką pracę na półce. Nosz kurcze......
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#12 Post autor: TruckeR »

O absolutnym geniuszu budowniczego świadczy już sam fakt, że spadający chomik trafił tyłkiem prosto w taczki, a nie w latarnię, kolce czy jakieś inne ostre przedmioty. Oklaski!
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#13 Post autor: sekua »

Wspaniały MOC! Brakuje tylko stogu siana dla skaczącego z wieży chomika-asasyna.

Jetboy

#14 Post autor: Jetboy »

Teraz widzę obrazki i muszę powiedzieć że nie wiem co powiedzieć. Rewelka!
Ostatnio zmieniony 2013-04-30, 13:38 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#15 Post autor: Cevillus »

Napiszę tylko jedno: Genialny MOC!
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

ODPOWIEDZ