6651 Mail Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

6651 Mail Truck

#1 Post autor: tbzz »

Obrazek

Recenzja 6651 Mail Truck

Seria: Town
Rok wydania: 1982
Liczba klocków: 47 (Brickset), 43 (BrickLink)
Liczba figurek: 1
Cena : 30 – 100 zł (allegro, BrickLink) – w zależności od stanu

BrickLink, Brickset

Przeglądając zestawy które posiadam, celem kolejnej recenzji, natknąłem się na 6651 Mail Trucka. Zestaw dobrze wiekowy, bo z 1982 roku, typowy, prosty, ale i rzucający się w oczy. Czemu? Chyba z powodu tego co prezentuje sobą, czyli poczty. Jest to dosyć specyficzny gatunek, którego Lego w ramach zestawów town, wypuściło raptem pięć sztuk. I powiem szczerze, że żałuję, że posiadam tylko jeden z nich. Ale do tematu. 6651 w kilku słowach

Opakowanie i instrukcja

Mój egzemplarz posiada tylko instrukcję, która mimo wielu lat jest w dobrym stanie. Obraz pudełka jest dostępny w sieci, więc nie będę go tu prezentował. Instrukcja dwustronna, rozkładana, w układzie pionowym i poziomym. Oczywiście ze zdjęciami modelu podstawowego, jak i alternatywnych. Wszystko czytelne i nie budzące wątpliwości.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Elementy

Jak to bywało wcześniej, różne źródła podają inną liczbę elementów. Posiadany przeze mnie egzemplarz jest w stanie dobrym z plusem. Elementy posiadają delikatne ryski świadczące o upływie czasu, a jedna z naklejek ma delikatnie wygięty górny rant. Sam zestaw nie obfituje w nietypowe elementy, wręcz jest ich pozbawiony. W zestawie dwie duże naklejki z symbolem poczty oraz pięć elementów z nadrukiem. Dwa elementy skrzynki pocztowej oraz trzy listy.
Ciekawym elementem zestawu jest natomiast figurka pocztowca, która w takiej konfiguracji występuje tylko w sześciu zestawach.

Obrazek

Zestaw

Mail Truck, jak nazwa wskazuje przedstawia nam "wóz pocztowy", z bliżej nieznanego kraju.W kolorystyce żółto - czerwonej, czyli z początków funkcjonowania poczty jako takiej. Jak się mylę, proszę o poprawkę ;) W skład zestawu wchodzi średniej wielkości pojazd, van, z tylną przestrzenią ładunkową, zamykaną drzwiami z dwoma skrzydłami. I tu wychodzi taka mała prostota wczesnych zestawów z serii town - brak tylnych świateł. Wydaje mi się, że o wiele lepiej pojazd wyglądałby z tylnym typowym oświetleniem. Pojazd napędzają dwie osie starego typu. Przyznaję, że dodatkowe wyposażenie w postaci skrzynki i listów wiele dodaje w ogólnym oglądzie seta.

Obrazek

Skrzynka dołączona do zestawu mieści wszystkie trzy listy, natomiast pojazd w części transportowej mieści całą skrzynkę na listy, bądź kilkadziesiąt listów. Nie mam takiej ilości, więc nie jestem w stanie tego zademonstrować - taka mała hipoteza ;)

Nasz pocztowiec w trudzie codziennej pracy.

Obrazek

Obrazek

Kilka dodatkowych zdjęć naszego pocztowca i jego vana z zestawu 6651.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystkie zdjęcia.


Podsumowanie

Mail Truck jest następnym z minionych lat Lego, który krótko recenzuję. Sam zestaw budzi moje pozytywne wrażenia. Jest bawialny i daje dużo możliwości poprzez przestrzeń ładunkową. Mimo mojego nie najlepszego egzemplarza (db/db+), braku tylnych świateł, co pozostawia pojazd trochę niedopracowanym, bardzo chętnie nabyłbym 6362 Post Office, by uzupełnić go recenzowanym zestawem, bądź też na odwrót.
Wydaje się, że Lego powróciło do podserii "postal" zestawami z wczesnego city, a sam 6651 jest pierwowzorem, gorszego jak dla mnie 7731 Mail Van . Posiadanie całego tematu"postal" z serii town byłoby miłym uzupełnieniem dla tworzących miasta. Mam nadzieję, że uda mi się powiększyć kolekcję o kolejne zestawy z tego działu i zestawić z właśnie przedstawionym. Sam set polecam wszystkim tworzącym współczesne konstrukcje oraz zbieraczom staroci, jako z pewnością podstawowy element kolekcji.

Za:
+ temat pocztowy
+ dodatkowe elementy zestawu (skrzynka, listy)
+ sporo elementów z nadrukiem
+ nietypowa figurka

Przeciw:
– brak tylnych świateł

Kolejny raz dziękuję za uwagę i pozdrawiam! W niedługim czasie, kolejne recenzje..
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Absolem »

Uwielbiam takie małe cacuszka :) Recenzja rzeczowa i bez przedłużania, lubię takie. Tors ludzika jest uroczy, ogólnie egzemplarz widzę w dobrym stanie jest :)

Chirurg

#3 Post autor: Chirurg »

Fajna recenzja i najfajniejsza bo dotyczy staroci. Pojazd jest po prostu uroczy!

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#4 Post autor: tbzz »

Wracam do tematu z jednego powodu.
bardzo chętnie nabyłbym 6362 Post Office, by uzupełnić go recenzowanym zestawem, bądź też na odwrót
Jak pisałem w recenzji, tak robię poniżej :) Uważam, że Lego mogło się pokusić o wydanie jednego zestawu zawierającego oba poniższe, dodając jedną figurkę "cywilną".

Obrazek

Choć z drugiej strony patrząc, z tematu "Postal" niewiele zestawów, więc oddzielny van, jakim jest 6651 nie dziwi. Swoją drogą w całym temacie brak mi tzw. bazy pocztowców, coś na wzór 6391 Cargo Center tyle że bez śmigłowca, bo to jakość do listonoszy nie pasuje :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

surpiko

#5 Post autor: surpiko »

I znów świetnie. Bardzo lubiłem ten model legowych "żukowatych" furgonetek. Co ja piszę... ciągle lubię :)

ODPOWIEDZ