[MOC] Nessie

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Nessie

#1 Post autor: crises »

Etap IV pod tytułem KISS czyli Keep It Simple Stupid.

Zadanie: zbuduj dowolna prace wykorzystując jak najmniejsza ilośc roznych elementów.
Nexus, czy Ty chcesz nas wykończyć? Od momentu ogłoszenia zadania trybiki w moje głowie obracają się na najwyższych obrotach. Żeby zapobiec jakimś nieszczęśliwym skutkom nadmiernego myślenia publikuję owoc mojej dzisiejszej "eureki".

Potwór, który jest, a może go nie ma, czyli Potwór z Loch Ness, pieszczotliwie zwany Nessie. W całości zbudowany z płytek 1x2. Minimalizm w czystej formie. Teraz mogę spokojnie śledzić rozwój konkursu.

Obrazek
Nessie by crises_crs, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2013-06-06, 21:57 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#2 Post autor: Innos »

Mocne wejście na samym starcie. Wysoko zawiesiłeś konkurentom poprzeczkę, teraz się będą biedacy głowili, jak Cię pobić.;)
I ten świetny pomysł na Nessie dowodzi, że konkurencja w IV etapie jest naprawdę trafiona, już widać, że będzie wyjątkowo ciekawie i kreatywnie.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#3 Post autor: Cevillus »

Widać że z najmniejszej ilości różnych elementów można zbudować coś naprawdę fajnego :-)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Sprawiłeś że musze reewaluować moje pomysły :)

Mrutek

#5 Post autor: Mrutek »

No, no... Mógłbyś zrobić jeszcze ze 100 takich łuków i jakiś rekord Guinnessa murowany.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

No to kwestia premii rozstrzygnieta :) Jak na prace z tylko 1 rodzaju klocka bardzo fajnie wyszlo.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#7 Post autor: bonczyk85 »

Rewelacja. To pokazuje, że z samych podstawowych elementów, jak płytki 1x2, można zbudować naprawdę fajne i kreatywne rzeczy, właściwie cokolwiek przyjdzie do głowy.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#8 Post autor: Szerszen »

Dlaczego ogonek nie jest zakręcony? ;-)
No ale faktem jest, że poprzeczka ustawiona wysoko.
Bardzo fajna praca.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Super pomysł!!!

Głowa i ogon może powinny być ciut odsunięte od części środkowej, bo skręt części "podwodnych" musi być na granicy złamania kręgosłupa, a może ją nawet przekroczył. Choć w sumie niekoniecznie, bo przecież nie wiadomo ile razy to się tam skręca pod wodą.
No i na ogonie przydałaby się jeszcze jedna płytka wciśnięta między study, żeby ogon był ciut szpiczasty i nie wyglądał jak ucięta dżdżownica.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#10 Post autor: Mikolaj »

Choć pomysł nie jest nowy, to zdecydowanie najlepszy Nessie w tym stylu. Brawo!
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

crises

#11 Post autor: crises »

Byłem pełen obaw jak Nessie zostanie przyjęty, ale widzę, że jest dobrze. Ten etap konkursu jest strasznie techniczny, ja nie potrafiłem się rozwinąć estetycznie. Wybór padł na płytki 1x2 bo dawały najwięcej swobody w budowaniu.
Co do wielkości scenki, to ograniczyła mnie liczba niebieskich płytek - to wszystkie jakie mam. Dacie wiarę?
Na płytkę w ogonie wpadłem dziś rano, ale niech zostanie jak jest teraz. Mogłem też mu szyję jeszcze trochę bardziej wygiąć do przodu. Przyznam, że się trochę spieszyłem. Po pierwsze, żeby mieć już etap "z głowy", bo strasznie mnie kombinowanie zmęczyło. A po drugie, żeby jednak być tym pierwszym i zrobić przynajmniej wrażenie na początku. Nie wątpię, że wszystkie prace w tym etapie będą wyjątkowe i pewnie jeszcze lepsze, więc chociaż moja będzie pierwszą zgłoszoną :-)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#12 Post autor: Toltomeja »

Wygląda na to, że wybrałeś ten sam rodzaj części co ja :D

Bardzo sympatyczny stworek. Fajna mordka jak na tak monotonny budulec. Brak mi tylko paru falek na wodzie.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#13 Post autor: Kirysowaty »

Proste i pomysłowe. Pogratulować. Sam na pewno nie byłbym w stanie nic ciekawego stworzyć, biorąc pod uwagę ograniczenia.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#14 Post autor: legosamigos »

A jednak Nessie wciąż żyje :D, bo jakoś tak cicho się zrobiło przez te ostatnie lata z potworze z Loch Ness. Fajne i pomysłowe
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ