[MOC] Dodge T-Rex 6x6

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mati
Posty: 54
Rejestracja: 2012-10-05, 07:48
Lokalizacja: Trzebinia
brickshelf: mdj
Kontakt:

 

[MOC] Dodge T-Rex 6x6

#1 Post autor: Mati »

Obrazek


Witam, w tym temacie chciałbym przedstawić mój projekt DODGE T-REX 6x6 (oryg. 1997r. – wersja rozrywkowa zielona).

Początkowo miałem budować pojazd do truck trialu 4x4 i miała to być Toyota FJ Cruiser z dwubiegową skrzynią biegów. Podwozie miało być zbudowane na wahaczach z zestawu OFF ROADER 8297, jednak okazało się, że są pewne ograniczenia pod względem skrętu przednich kół, a koledzy z forum odradzili budowanie trialówki na tych wahaczach, zdecydowanie polecali mi mosty. Uparcie jednak próbowałem trzymać się wahaczy, aż w końcu odpuściłem i przerzuciłem się właśnie na mosty. Podobnie było ze skrzynią biegów, chciałem ją zbudować na driving ringach, jednak Grześ (gen_leihy) mi odradził i podsunął inną konstrukcję, za co wielkie dzięki :)

Po pewnym czasie konstruowania podwozia i naoglądania się galerii i filmików innych użytkowników, apetyt wzrósł w miarę jedzenia i tak oto z dwóch osi zrobiły się trzy :) Poprzez grę PC MOTORM4X trafiłem na pojazd DODGE T-REX 6x6, który w grze nazywa się po prostu CRAWLER.

Jego proporcje podczas budowania są zachowane tylko wg zdjęć z neta, gdyż choćby wymiarów zewnętrznych nie udało mi się niegdzie znaleźć po przegrzebaniu neta wzdłuż i wszerz, a polskie i amerykańskie przedstawicielstwo DODGA nie odpisało mi na moje maile.

Dane pojazdu:

Wymiary:
- długość 490 mm (61 s.)
- wysokość 240 mm (29 s.)
- szerokość 205 mm (25 s.)

Napęd:
- 6x6
- skrzynia z dwoma przełożeniem 1:1 i redukcją 0,36
- zwolnice z redukcją 0,33
- napęd 2x PF XL Motor
- skręt 1x PF M Motor
- zmiana biegów 1x PF Motor + 1x Small Linear Actuator

Inne:
- 1x Batery Box
- 2x IR Receiver
- 2x IR Remote Control
- atrapa V8 napędzana z wału głównego poprzez dwie gumki x 37, nr kat. 4544147
- światła podwójne z przodu i pojedyncze z tyłu
- masa 2272 gram.

Oczywiście teraz zmieniłbym w nim wiele rzeczy, jak np. inaczej doprowadził napęd do mostów, w innym miejscu umieściłbym battery box (niżej, żeby zwiększyć stabilność boczną), czy rozmieścił dalej od osi pojazdu resory, (chciałem, żeby zawieszenie było dość miękkie, ale niestety pojazd nie jest zbyt stabilny jeśli chodzi o przechylanie na boki). Już mam w głowie pewne pomysły na 8x8, ale budowanie właśnie takiego pojazdu rozpocznę dopiero w okresie zimowym kiedy rowerek pójdzie w odstawkę. Najpierw jednak chciałbym przetestować mój pojazd z innym zbudowanym do truck trialu, moje okolice to Kraków, więc jakby był jakiś spocik, to postaram się być :) A tak na marginesie, to u mnie w Trzebini jest BALATON, czyli zalany kamieniołom, jest tam wszystko co do trialu potrzebne, kamienie, piach, kałuże, wzniesienia, trochę terenu leśnego – idealne miejsce na zawody :P

Galerii na BS nie posiadam, zdjęć również nie wrzucam na forum, wszystkie, które bym wrzucił są na filmiku :)

Link YT:

http://www.youtube.com/watch?v=blcooI3XU9s

Kamyk
VIP
Posty: 234
Rejestracja: 2013-03-07, 11:01
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: kamyk970

 

#2 Post autor: Kamyk »

Pierwsze co pomyślałem, gdy to zobaczyłem, to: Cóż to za monstrum?!
Na filmie widać, że pojazd sobie bez problemów radzi w terenie, co jak na początek przygody z trialem można uznać za sukces ;)
Proporcje mimo wzorowania się na zdjęciach są dobrze zachowane - jedynie kabina wydaje się trochę wąska.
Jeśli chcesz porównać sobie Dodga z innymi trialówkami to zapraszamy na kwietniowe [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=19669]STT[/URL].
Trzebinia nie jest jakoś szczególnie daleko, więc jakbyś miał kilka godzin wolne w niedzielę to chętnie obejrzymy i przetestujemy pojazd.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Ładny, przyjemny mix kolorów. Sprawny terenowo, dodatkowe punkty za nurzanie się w kałuży :)

Mati
Posty: 54
Rejestracja: 2012-10-05, 07:48
Lokalizacja: Trzebinia
brickshelf: mdj
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mati »

Bytom powiadasz :) Jak nawigacja w Nokii nie nawali to dojadę :)
Ostatnio zmieniony 2013-03-28, 17:37 przez Mati, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#5 Post autor: Uncle Jaca »

Mati pisze:Bytom powiadasz :) Jak nawigacja w Nokii nie nawali to dojadę :)
Git, potestujesz T-rex'a i może jeszcze bardziej zajarasz się trialem. Zapraszamy na rajd STT:-D
Pies utonął, łańcuch pływa

Chirurg

#6 Post autor: Chirurg »

Super! Wielki plus za pomysł, wykonanie świetne. Podziwiam własności terenowe, jeździ jak marzenie!

Mati
Posty: 54
Rejestracja: 2012-10-05, 07:48
Lokalizacja: Trzebinia
brickshelf: mdj
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mati »

Chirurg pisze:Wielki plus za pomysł
Z pomysłu też się bardzo cieszę, bo chyba cichaczem mogę powiedzieć, że nie każdy w ogóle się kiedykolwiek natknął na ten model Dodga, a tak po za tym, to jest to chyba pierwszy na świecie model lego tego pojazdu, jeśli się mylę, to mnie poprawcie!, ale nigdy się nie natknąłem na jego odwzorowanie w lego :)

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#8 Post autor: Chrupek »

Trochę tylko ta wąskość kabinki uderza, ale poza tym dobry MOC! Dzielnie się przedziera przez śnieg:) Ładnie zmontowany film, a to tez poprawia odbiór pracy.

Tylko fotek na BSie lekko brakuje:P Myślę, że każdy lubi szukać na zdjęciach jakichś ciekawostek.
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#9 Post autor: Blaha »

Tak jak napisali Koledzy powyżej - bardzo przyjemny MOC.
Jak na pierwsza taką konstrukcję to bardzo estetyczny i jak widać na filmie sprawny. Brawo!
Jeśli masz ochotę potestować go w trudnym terenie to zapraszam do Bytomia na STT :)

Mati
Posty: 54
Rejestracja: 2012-10-05, 07:48
Lokalizacja: Trzebinia
brickshelf: mdj
Kontakt:

 

#10 Post autor: Mati »

W końcu się zebrałem do zrobienia galerii na BSie, poniżej link:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=529065

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

Niby fot bezpośrednio tu nie wrzucasz ale trzeba przyznać, że trochę Cię poniosło z ich wielkością :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Mati
Posty: 54
Rejestracja: 2012-10-05, 07:48
Lokalizacja: Trzebinia
brickshelf: mdj
Kontakt:

 

#12 Post autor: Mati »

Aj, jakoś zawsze cykam fotki na najwyższej rozdzielczości, a jak wiem, żeby przestawić na mniejszą, to i tak zapominam :D

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#13 Post autor: 3dom »

No tak, a wiesz, ze sa programy pozwalajace hurtem zmiejszyc rozdzielczosc? :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Mati
Posty: 54
Rejestracja: 2012-10-05, 07:48
Lokalizacja: Trzebinia
brickshelf: mdj
Kontakt:

 

#14 Post autor: Mati »

No pewnie i są :) Druga sprawa, to sam jak oglądam jakieś takie fotki, żeby coś podglądnąć, to wolę jak jest duża rozdzielczość :)

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#15 Post autor: Backbone »

Mati pisze:No pewnie i są :)
Irfanview. I myślę że zdjęcia w rozdziałce o połowę mniejszej, pozwoliłyby nieco odetchnąć serwerom brickshelfa.

ODPOWIEDZ