The Lord of the Rings 79005 The Wizard Battle

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

The Lord of the Rings 79005 The Wizard Battle

#1 Post autor: Aeryn »

79005 The Wizard Battle
Obrazek

Seria: The Lord of the Rings
Rok premiery: 2013
Liczba elementów: 113
Figurki: 2: Gandalf the Grey, Saruman the White
Cena: Allegro póki co ok. 70 - 80 zł, zestaw teoretycznie w Polsce jest jeszcze (21.06.13) niedostępny, zatem po premierze będzie miał niższą cenę, pewnie w granicach 60 zł.

brickset , bricklink


To będzie dość krótka recenzja, ponieważ zestaw jest raczej niewielki.
Warto wiedzieć, że autor to wielki fan, a wręcz fanatyk Władcy Pierścieni, w związku z tym nie mógł powstrzymać się przed zakupem pudełka zawierającego figurki dwóch jego ulubionych bohaterów, w tym w szczególności Sarumana!

Dla niezorientowanych lub nie pamiętających, do którego momentu w filmie "Drużyna Pierścienia" nawiązuje recenzowany zestaw, dołączam film.
Gandalf vs Saruman

Pudełko:

Z tyłu pokazana jest funkcjonalność zestawu, z góry zaś w skali 1:1 mamy Oko Saurona wymalowane na główce minifiga. Grafika jest moim zdaniem bardzo ładna zarówno na froncie jak i tyle opakowania, walka czarodziejów wygląda dynamicznie, a całość utrzymana jest w mrocznej tonacji.
Mamy też rzecz jasna napisy we wszelkich możliwych językach świata, informujące m.in. o wyprodukowaniu części tego zestawu w Państwie Środka.

Obrazek
Obrazek


Instrukcja:

Na początku składamy figurki. Budowa jest prosta i nie ma w niej nic specjalnie ciekawego. Wart odnotowania jest fakt, iż w instrukcji wyraźnie białymi liniami odznaczono czarne klocki dzięki czemu unikamy błędów przy budowaniu - o ile przy tak małym zestawie można w ogóle popełnić jakiekolwiek błędy.

Obrazek
Obrazek


Spis elementów:

Nie zauważyłem w zestawie żadnych wyjątkowych klocków, poza Okiem Saurona, rzecz jasna. Póki co jest to jedyny zestaw, w którym ów klocek się pojawia; jest on bardzo estetycznie wykonany i realistycznie przypominający to, co przypominać ma.

Obrazek
Obrazek


Zawartość pudełka:

A oto co widzimy, kiedy wysypiemy zawartość pudełka na stół. Dwa długie klocki, które posłużą nam za podstawę modelu wrzucono luzem.

Obrazek


Zawartość woreczków:

Woreczek numer jeden zawiera najbardziej istotne elementy. Jak można dostrzec, broda Sarumana jest zapakowana osobno, co sugeruje jej chińskie pochodzenie. Skądkolwiek pochodzi, wykonania jest niezwykle starannie, nałożono na nią 3 kolory farby i świetnie przylega do główki minifiga.

Obrazek


W woreczku numer dwa znajdują się głównie drobne elementy.

Obrazek



Elementy pozostałe po budowie:

Obrazek



Figurki:


Saruman jest gwiazdą tego zestawu, ma prześliczny, dwustronnie zadrukowany tors i główkę z dwiema minami. Po założeniu brody w sumie niemal nie widać różnicy. Dodam jeszcze, że broda jest elementem gumowatym, zaś ta należąca do Gandalfa, wykonana jest z legowego plastiku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Jeśli chodzi o Gandalfa, to w tym zestawie nie wyróżnia się on niczym szczególnym. Nie ma płaszcza, ani kapelusza, dostał za to włosy. Ma dwustronną główkę podobnie jak Saruman; jedna twarz jest spokojna, druga wkurzona. W główce nie ma "otworu wentylacyjnego" i być może to jest powód, że włosy czarodzieja nie trzymają się jej szczególnie mocno.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nie możemy zapomnieć o palantirze z Okiem Saurona.

Obrazek


Mechanizmy:

W zestawie umieszczono dwa bawialne mechanizmy, mające pomóc odegrać starcie czarodziejów. Pierwszy z nich pozwala zepchnąć Sarumana z jego tronu za pomocą magii, drugi zaś pozwala kręcić Gandalfem wokół palantira.

Obrazek
Obrazek



Walka czarodziejów:

Widać tutaj tron Sarumana. Moim zdaniem jest to najładniejsze siedzisko jakie stworzyło Lego. Jest również najbardziej przemyślane. Dzięki specyficznej budowie Saruman może sobie na nim siedzieć i nie gniecie mu się przy tym szata!

Obrazek
Obrazek



Zdobywając laskę Gandalfa, Saruman bez problemu rozprawia się z Szarym Czarodziejem i więzi go na szczycie swej wieży Orthanc.

Obrazek



Podsumowanie:

W mojej ocenie jest to bardzo ciekawy zestaw. Po zbudowaniu sala tronowa Sarumana prezentuje się interesująco. Tron, dwie stojące obok niego lampy i oko Saurona naprzeciwko ciekawie się ze sobą komponują. Elementy bawialne są dość przemyślane, pozwolą dzieciom na odegranie scen z filmu. Zastosowane rozwiązania znajdują moje uznanie i w sumie nie mam się do czego przyczepić.
Cena zaporowa nie jest, no bo zestaw mały - ale jest wysoka, w końcu to licencja...
Te same figurki, a nawet tron z lampami odnaleźć możemy w zestawie 10237- Tower of Orthanc w związku z czym tym z Was, którzy planują zakup wieży odradzam zakup niniejszego zestawu, ponieważ wszystko to znajdziecie w wieży. Jeśli jednak ktoś nie chce wydawać niemal 1000zł na wieżę Orthanc, to zestaw ten jest jedyną okazją do zdobycia Sarumana i Gandalfa posiadającego włoski. Oczywiście unikatowym elementem jest umieszczone w palantirze Oko Saurona, ale zakup zestawu tylko dla tego jednego klocka raczej nie będzie opłacalny.
Fanom LotR'a uświadamiać nie muszę, że nie dołączenie Sarumana do swojej kolekcji może skutkować tylko jednym... przymusem odsłuchania pewnej piosenki!
Ostatnio zmieniony 2013-06-22, 16:38 przez Aeryn, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#2 Post autor: Dr. Ops »

Myślałem, że włosy i broda Sarumana będą osobne ;<

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#3 Post autor: solic »

Bardzo dobra recenzja, przyjemnie się czyta. A przywołana na początku scena z filmu dobrze uzupełnia całość.
W temacie zestawu - z całą pewnością jest to dla mnie pozycja obowiązkowa, choć poczekam z zakupem aż ceny trochę spadną.
Fajnie, że TLG wypuściło ten zestaw i nie trzeba szarpać się na exclusiva żeby zdobyć Sarumana.

A tak przy okazji - jakoś ciągle mało pojawia się na LugPolu recenzji zestawów z LOTRa / Hobbita, a szkoda.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#4 Post autor: Nerevar »

Nie podoba mi się Gandalf bez pelerynki - nie przypomina to szaty. Mogli by nie być skąpi i ją dorzucić.

lordofdragonss

#5 Post autor: lordofdragonss »

Według stronki Lego Polska cena to 65 zł czyli tak jak reszta dwupaków.
Zestaw osobiście mi się podoba i chętnie go zdobedę ale nie za proponowaną przez Lego cenę. Oko saurona jest śliczne i można z nim robić różne ciekawe rzeczy. A jakie możliwości dają dwa takie klockooczy!

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#6 Post autor: GrublukTheGrim »

Walka Czarodziejów to chyba najlepszy przykład na to ile można (jeśli się chce) zmieścić funkcjonalności w tak małym zestawie.
Kupię go ewentualnie z myślą o odsprzedaży za kilka lat, bo aktualnie przymierzam się do nabycia Wieży Orthanc, a tam 75% tego zestawu zostało powtórzone.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#7 Post autor: blizzard »

http://www.brickshelf.com/gallery/Aeryn ... an_tyl.jpg
Tutaj wybitnie nie trafiłeś w to, co chciałeś sfotografować ;/

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#8 Post autor: Kirysowaty »

lordofdragonss pisze:Według stronki Lego Polska cena to 65 zł czyli tak jak reszta dwupaków.
Jakich dwupaków?

Zestawik świetny, jak dla mnie must have - jestem wielkim fanem Christophera Lee. :) Co ciekawe, Hrabia Dooku z tegorocznego zestawu poświęconego walce z Yodą w hangarze ("Atak Klonów") ma identyczną twarz, jak Saruman. Ma to sens, bo w obie postacie wciela się w końcu ten sam aktor. :) Nie można było chyba lepiej oddać fizjonomii Lee, choć niektórzy widzą tam raczej Seana Connery'ego. :)
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

lordofdragonss

#9 Post autor: lordofdragonss »

Kirysowaty pisze:
lordofdragonss pisze:Według stronki Lego Polska cena to 65 zł czyli tak jak reszta dwupaków.
Jakich dwupaków?
2 figurki + kilkadziesiąt klocków. Czyli tak samo jak zagadki pierscienia i wózek Gandalfa.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#10 Post autor: Innos »

Bardzo dobrze się czyta całą recenzję, ale mam Aeryn wrażenie, że jeśli chodzi o fotki to robiłeś ją trochę na wariata i na szybko (albo niechlujnie), a przecież śpieszyć się nigdzie nie musiałeś. Niezbyt dobrze zaprezentowałeś figurki (Gandalfa w zasadzie wcale, Sarumana częściowo, i jak słusznie blizzard wskazał, od tyłu nieostro), do tego nie pokazałeś Oka - więc choć aspekty bawialne pokazałeś dobrze, to trochę zawaliłeś to, co jest największym magnesem i główną atrakcją zestawu - figurki i jedyny unikatowy element.
A sam zestaw jest całkiem udany, co prawda poza Okiem z Palantiru jest to tylko garść dość zwyczajnych elementów, ale ładnie się to wszystko razem komponuje. No i może trochę szkoda, że figurki zupełnie dublują się z czarodziejami z Orthancu, bo przy założeniu zakupu exclusiva ten zestaw faktycznie staje się średnio atrakcyjny.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#11 Post autor: Dantes »

Te same figurki, a nawet tron z lampami odnaleźć możemy w zestawie 10237- Tower of Orthanc w związku z czym tym z Was, którzy planują zakup wieży odradzam zakup niniejszego zestawu,
Z tego co Ja widzę, figurka białego czarodzieja jest inna w zestawie 10237.
Ostatnio zmieniony 2013-06-22, 13:58 przez Dantes, łącznie zmieniany 1 raz.
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#12 Post autor: Aeryn »

Dzięki wszystkim za komentarze. Część zdjęć została zmieniona, dodałem też kilka nowych, by lepiej zaprezentować ludziki - czyli esencję tegoż zestawu.
Natomiast w Tower of Orthanc Saruman dostanie po prostu klocek, który będzie udawał dolną część jego przepięknej szaty (ale białe spodnie również dostanie - aby mógł zasiadać na tronie).
Ostatnio zmieniony 2013-06-22, 16:27 przez Aeryn, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#13 Post autor: Innos »

O widzisz, od razu dużo lepiej, teraz można się figurkom i Oku dobrze przyjrzeć.:) A czarodzieje świetni są, bardzo dobrze odwzorowani.
Ostatnio zmieniony 2013-06-22, 19:33 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#14 Post autor: bacon »

Bardzo fajny zestaw i fajna recenzja. Na pewno znajdzie się na mojej liście zakupów, bo na Orthanca to raczej się nie rzucę.

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#15 Post autor: Aeryn »

Kirysowaty pisze:Zestawik świetny, jak dla mnie must have - jestem wielkim fanem Christophera Lee. :) Co ciekawe, Hrabia Dooku z tegorocznego zestawu poświęconego walce z Yodą w hangarze ("Atak Klonów") ma identyczną twarz, jak Saruman. Ma to sens, bo w obie postacie wciela się w końcu ten sam aktor. :) Nie można było chyba lepiej oddać fizjonomii Lee, choć niektórzy widzą tam raczej Seana Connery'ego. :)
Też jestem fanem Lee i to jest jeden z powodów dla których tak zależało mi na posiadaniu klockowego Sarumana. W sumie dopiero teraz zauważyłem, że rzeczywiście główka Dooku jest identyczna. Na razie nie szykuję się na zakup zestawu, który go zawiera, ale szczerze liczę na recenzję jakiegoś 00453005_0000002owicza, który przy okazji zdobędzie nowego Yodę. ;)
bacon pisze:Bardzo fajny zestaw i fajna recenzja.
Dzięki! :)
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

ODPOWIEDZ