Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] MAZ 74103 z cysterna TZ-60
Autor Wiadomość
Nexus 7
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-09, 18:58   [MOC] MAZ 74103 z cysterna TZ-60

Pojawily sie ostatnio pogloski, ze MAZ 7907 jest rekordzista, jesli chodzi o radzieckie pojazdy wojskowe. Nic bardziej mylnego! Jesli chcecie cos naprawde duzego to proponuje MAZa 74103 z cysternami TZ-90:

Nawet "mniejsza" wersja TZ-60 robi wrazenie:

60,000 litrow pojemnosci, waga 100 ton, 24 metry dlugosci, dwa niezalezne silniki napedzajace pompy. A wszystko to tylko przyczepa. Ciagnik napedzany jest "standardowym silnikiem czologowym" o pojemnosci 39 litrow.

Model wyglada tak:

Ostatnio zmieniony przez Nexus 7 2013-06-09, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 5251
Wysłany: 2013-06-09, 19:05   

Szczęka do ziemi... czy mi się wydaje, czy Ty za każdym razem wynajdujesz coś jeszcze bardziej szalonego, bo że budujesz to coś jeszcze lepiej to jasno widać?

bonczyk85 
58kyzcnob

Wpisy: 289
Wysłany: 2013-06-09, 19:38   

Radziecka myśl techniczna chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać i urzekać jednocześnie. Model z klocków jak zwykle odwzorowany znakomicie. Ciekawe co wymyślisz w dalszej kolejności...

Tranzystor 

Wpisy: 557
Wysłany: 2013-06-09, 19:46   

Patrząc na zdjęcie z zielonym, coś mi tu nie pasuje. Czy nie jest za długi? No i powinien być ścięty z tyłu na dole. I zabudowany za kołami, żeby nie było prześwitu.

Za to ciągnik bardzo fajny.

SMIGOL 

Wpisy: 206
Wysłany: 2013-06-09, 20:12   

Ciągnik jest świetny - to nie podlega żadnej wątpliwości.
Zgodzę się z Dejw-em, (też rzuciło mi się w oczy) że cysternie brakuje skosu z tyłu i tego lekko odstającego elementu nad kołami.

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2013-06-09, 20:52   

Każdy kolejny coraz lepszy. Dużo masz ich jeszcze w zanadrzu? Bardzo ładnie tył ciągnika zrobiony. Przyczepa to fajny dodatek i cały zestaw robi wrażenie, mimo to trochę odstaje od MAZa. Pewnie trudno byłoby lepiej oddać jej obłe kształty ale wygląda trochę jak duży DBG kloc.
Ostatnio zmieniony przez 3dom 2013-06-09, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  

Fistach
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-09, 21:07   

Ciągnik genialny ! Cysterna brzydka ale rozumiem, że taka była w oryginale i za odwzorowanie wielki +!

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 964
Wysłany: 2013-06-09, 22:22   

Pięknym nazwać to tego nie mogę bo skłamałbym samego siebie. Monstrum niesamowite, a jak przy tym perfekcyjnie oddane. Model robi wrażenie w każdym szczególe, mimo, że cysterna to wielki mało urozmaicony kloc - tak jak w rzeczywistości.

Waler 
VIP

Wpisy: 762
Wysłany: 2013-06-11, 20:13   

Co oryginalnie w tych cysternach było przewożone?
Ciągnik wyszedł Ci ładnie, ale lepiej podobałby mi się chyba w ciemnozielonym.
7907 jest rekordzistą jeżeli chodzi o pojazd który jest zbudowany na jednej ramie. Oczywiście są od niego pojazdy o wiele dłuższe, choćby pierwszy lepszy australijski "Road Train" będzie ze trzy razy dłuższy, ale są tam juz przeguby i łączenia przyczep.
I widzę, że pojazdy rosyjskie mają to do siebie, że są wielkie a funkcjonalność (patrząc od technicowej strony, gdzie wszystko się rusza) jest prawie zerowa. Ja na Twoim miejscy dobudowałbym jeszcze tą jedną cysternę, tak jak na pierwszym zdjęciu. Jak się bawić to z rozmachem, a coś już na ten temat wiem :)

Mateusz92 

Wpisy: 402
Wysłany: 2013-06-11, 22:02   

Świetne odwzorowanie. Gdy spojrzałem na zdjęcia nr 2 i 3 to od razu skojarzyła mi się ciężarówka z Hard Trucka 2. Tam też był taki ośmiokołowy potwór z podwójną kabiną :)

Nexus 7
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-11, 23:21   

Cytat:
Co oryginalnie w tych cysternach było przewożone

No jak to co! Paliwo lotnicze! Nie chciałbyś ciągnąć za sobą 60,000 litrów wyjątkowo latwopalnego płynu? Hardcore level Soviet.

M_longer 
VIP

Wpisy: 5329
Wysłany: 2013-06-12, 03:09   

Nexus a zbudujesz tego?

Misterzumbi 
Zasłużony

Wpisy: 1449
Wysłany: 2013-06-12, 09:48   

Lubie te twoje stwory. Ale mam wrazenie ze dalo by sie z nich wiecej wycisnac. Ten ostatni, z rakieta byl super, prawie idealny, a tu? No, cysterna jak cysterna, obojetnie, ale ciezarowka az prosi sie o detale. Lusterka (np z raczek od wiaderka, plus 1x1 z clipem do gory, wcisniete w te grille co robia za slupki A), wycieraczki (antenki to twoi przyjaciele), swiatla zrobil bym po Karwikowemu, 1x1 round plate z nawinietym kawalkiem ribbed hose w kolorze czarnym. Klamki dalo by sie mysle zrobic, tak samo jak te dwie klapy w przedzie, tylko pralka z kafelkiem i juz by bylo. Te cale uchwyty dookola tez jakos by dalo chociaz zaznaczyc mysle, sa przecie 1x2 plytki z uchwytem. A moze znowu z raczek od wiaderka, albo ciemnoszare male mlotki "zatopione" w klocki... Rejestracje, jakies cosie. Pare innych dupereli, tak zeby toto ozylo. Moze pokusic sie o "skrecone" kola? Brakuje napewno "ustepu" czy parapetu pod szybami czolowymi, ino kawalatek, plytka, pol plytki i juz by bylo fajnie.

Nie zrozum mnie zle, masz po prostu swietna baze bo masz oko do tych Ruskich, ale w tym rozmiarze wielgachne powierzchnie dbg wygladaja strasznie sterylnie i zabawkowo, do tego stopnia ze auto zbudowane wymyslnym SNOTem broni sie tylko rozmiarem.

kris kelvin napisał/a:
Boże chroń Lugpol.
Ostatnio zmieniony przez 3dom 2013-06-12, 09:53, w całości zmieniany 2 razy  

Nexus 7
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-12, 11:04   

Ok, przyznaje sie, cysterna została skończona trochę na sile. Porwalem sie na ten projekt z okazji konkursu na flickrze i początkowo szło fajnie, przód cysterny jest zupełnie udany ale im dalej tym mniej mi sie chciało skończyć. Zmęczyla mnie straznie, pod koniec nie mogłem juz patrzeć na DBG :-)

Jeśli chodzi o ciągnik, to bardzo go lubię, z paru rzeczy (detale podwozia, boczne zaokraglone okna) jestem bardzo zadowolony. Uwagi Zumbiego są bardzo trafne i wieczorem siadam do poprawek.

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3431
Wysłany: 2013-06-12, 21:07   

Zadziwiająco wielkie są te rosyjskie pojazdy, zarówno w rzeczywistości, jak i wersji Lego. Jak widać u Rosjan musi być wszystko największe, największe mocarstwo, największe pojazdy transportowe, największy samolot transportowy Antonow i pewnie wiele rzeczy innych jest naj... u towarzyszy Rosjan. Rozumiem, że teraz będzie wersja Maza z cysternami TZ-90? Pewnie taki Maz dużo pali, więc jak zabraknie paliwa, zawsze można dotankować z tej wielkiej cysterny ;)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu