Zbadajmy naszą wyobraźnię...

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Zbadajmy naszą wyobraźnię...

#1 Post autor: dmac »

Panie i Panowie,

Już gdy tłumaczyłem album do "Zemsty Sithów", moją uwagę przykuły projekty statków autorstwa Erika Tiemensa. Tylko niektóre wykorzystano w filmie, co wcale nie oznacza, że pozostałe były złe - były fantastyczne. Od razu wiedziałem, że jeden z projektów postaram się odwzorować z Lego: śmigacz z dwoma działami (ilustracja znajduje się na stronie 30 polskiego wydania albumu; poniżej zamieszczam jej reprodukcję, wykonaną niestety aparatem fotograficznym, bo nie mam skanera - klikajcie na nią, żeby zobaczyć powiększenie). Jest to konstrukcja bardzo oryginalna, a jednocześnie nawiązująca do kilku statków znanych znam doskonale z filmów (przede wszystkim, rzecz jasna, do snowspeedera).
Nie tak dawno wspominałem, że pracuję nad ciekawym projektem z klocków moich synów - otóż właśnie nad tym. Mam jednak bardzo mało czasu i model jest ukończony najwyżej w 4/5. Nie wiem, ile jeszcze czasu nad nim spędzę, ale na pewno się nie poddam i na pewno zamieszczę tu fotki.

A teraz do rzeczy. Proponuję ciekawy eksperyment, którego celem jest zbadanie możliwości naszej wyobraźni i odpowiedzenie na pytanie: na ile sposobów można wyrazić z klocków Lego ten sam, dwuwymiarowy obrazek (inne rysunki tego pojazdu nie istnieją, o ile mi wiadomo)? Na ile sposobów można rozpracować na przykład tylną część statku, której na zdjęciu wcale nie widać? Na ile sposobów można zinterpretować detale techniczne, które Tiemens ledwie naszkicował?

Krótko mówiąc - budujmy! Nie mają to być zawody; nie chodzi o to kto ładniej (choć pewnie w końcu ustalimy, komu najlepiej wyszło). Niech to będzie luźny eksperyment. Wiem, mam przewagę czasową, ale też nie wyznaczam żadnego terminu i zapewniam, że moje budowanie prędko się nie skończy.

Zasady: każdy buduje statek według projektu Tiemensa widocznego na zdjęciu, w dowolnej skali, w dowolnej kolorystyce, można wprowadzać drobne modyfikacje i można dodawać detale wzbogacające model.

Na początek niech zgłoszą się chętni do udziału (zapraszam zwłaszcza tych, którzy na co dzień nie budują modeli sci-fi) - jeśli będzie ich 0, oczywiście usunę ten temat. Ale szkoda by było...
Załączniki
Tiemens.JPG
Ostatnio zmieniony 2006-06-30, 08:33 przez dmac, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Nie bardzo mam części żeby zbudowac ten statek - musi być spory...

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#3 Post autor: dmac »

Jerac pisze:Nie bardzo mam części żeby zbudowac ten statek - musi być spory...
Eee, no nie musi! Przecież widziałem, jakie rzeczy budujesz w mikroskali.
Mój będzie spory, ale "wielkość znaczenia nie ma", jak powiedział Yoda.
Liczę, że jednak coś wykombinujesz... chociaż i na innych liczyłem, a tu cisza jak makiem zasiał :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
poskar
Posty: 113
Rejestracja: 2005-03-01, 09:20
Lokalizacja: z ziemi obiecanej...

#4 Post autor: poskar »

Któryś raz już oglądam ten temat i nie mogę się napatrzeć na statek. On jest cudnie NIESYMETRYCZNY.
Części może bym i znalazł, ale brak mi odwagi by szarpnąć się na niego. Mam już swój typ na kabinę http://www.peeron.com/inv/parts/30251. :), szukam dalej reszty.
Z klockowym SF mam niewiele wspólnego - to nie moja działka mimo, że SW uwielbiam.

Dmac, pomysł przedni, szkoda by było gdyby przepadł bez echa. Jestem pewien, że niejeden z Forumowiczów już przegrzebuje swoje zapasy i kombinuje jak go złożyć.
Pozdrawiam :)
poskar

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#5 Post autor: dmac »

poskar pisze:Mam już swój typ na kabinę http://www.peeron.com/inv/parts/30251. :), szukam dalej reszty.
Z klockowym SF mam niewiele wspólnego
Heh, ten element jest już zarezerwowany :D .
Żartuję; bądź jednak gotowy na poważne budowanie, bo statek z tą kabiną wychodzi naprawdę spory.
Wiem, że to nie Twoja działka, ale odwagi - dlaczego nie miałbyś spróbować?
Zwłaszcza, że statek naprawdę jest fantastyczny i nie bardzo rozumiem, dlaczego nie znalazł się w filmie. Mam nadzieję, że jeszcze go zobaczymy; kto wie, czy nie w serialu telewizyjnym (za 2 lata rusza realizacja 100 odcinków).

A przy okazji - jak będę miał wolną chwilę, podrzucę tu zdjęcie jeszcze jednego projektu Tiemensa; to znacznie większa jednostka (kanonierka), ale klimatem absolutnie genialna, jak z obrazów Chrisa Fossa.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
poskar
Posty: 113
Rejestracja: 2005-03-01, 09:20
Lokalizacja: z ziemi obiecanej...

#6 Post autor: poskar »

dmac pisze:
poskar pisze:...
Z klockowym SF mam niewiele wspólnego
Heh, ten element jest już zarezerwowany :D .


Nie myślałem, że to taki rarytas, ja mam ich cały woreczek :D i do dziś nie wiedziałem co z nimi zrobić. Kurcze, może zrobię teraz interes życia :jupi: ;). Ale najpierw spróbuję coś poskładać na wzór tego statku.
ps.
takie drobne OT. Właśnie przyszło mi do głowy, żeby na bazie jednego element, jak rzeczona kabina zacząć budowę... nie wiem czego. Dobudowywanie reszty do określonego, dość charakterystycznego elementu. Zaczynamy np. od kabiny i wychodzi... coś. Już kończę, to Twój temat.
Pozdrawiam :)
poskar

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#7 Post autor: dmac »

poskar pisze: Nie myślałem, że to taki rarytas,
(...)
Zaczynamy np. od kabiny i wychodzi... coś. Już kończę, to Twój temat.
Mi tego rarytasu nie sprzedasz, bo już mam i użyłem :) .

Ja już nieraz tak budowałem - miałem pomysł na nietypowe wykorzystanie jakiejś części i z tego punktu wychodziłem... Żeby daleko nie szukać: szyba Black Cata w kabinie wahadłowca. Od tego się zaczęło.

I gadaj ile chcesz; wciąż jesteśmy w temacie :) .
A żeby nie było, że nie: doradzam do kabiny od razu pilota płci żeńskiej - babeczkę z zestawu śmigłowca Jack Stone 4618; idealnie pasuje skalą :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
poskar
Posty: 113
Rejestracja: 2005-03-01, 09:20
Lokalizacja: z ziemi obiecanej...

#8 Post autor: poskar »

dmac pisze: ... A żeby nie było, że nie: doradzam do kabiny od razu pilota płci żeńskiej - babeczkę z zestawu śmigłowca Jack Stone 4618; idealnie pasuje skalą :) .

Ooo, mam taką :) to znaczy mój syn ma, ale już się tym rozmiarem nie bawi, więc kobitka jest do wzięcia ;) Chyba od niedzieli wezmę się do roboty.

Jack Stone i SW, "koniec Świata " jak mawiał Popiołek (ciekawe czy młodzi wiedzę kto to).
Ostatnio zmieniony 2006-06-30, 14:26 przez poskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)
poskar

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

Główny problem to kabina właśnie - zupełnie nie mam z czego zrobić boków, że już nie wspomnę o tym że przodu też nie ;]

dmac, mógłbyś podrzucić zdjęcie tej kanonierki? Może to będzie bardziej wykonalne...

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#10 Post autor: dmac »

poskar pisze: to znaczy mój syn ma, ale już się tym rozmiarem nie bawi
(...)
Jack Stone i SW, "koniec Świata " jak mawiał Popiołek (ciekawe czy młodzi wiedzę kto to).
Czyli jednak dzieci do czegoś się przydają; u mnie zachodzi ten sam przypadek :) .

A Popiołka młodzi nie kojarzą, to pewne.

Zmierzyłem mój model: w tej chwili ma 32 cm długości i 36 cm szerokości... :)
Ale nic nie pokażę, póki nie będzie innych lub wszyscy się nie wycofają. Nie chcę wpływać na proces twórczy :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#11 Post autor: dmac »

Jerac pisze: dmac, mógłbyś podrzucić zdjęcie tej kanonierki?
Mógłbym, chociaż czuję, że tym sposobem już całkiem stracisz zainteresowanie śmigaczem :( .
A szkoda.
Sorry za post pod postem.
Ignoruj teksty o bocznokołowcu, odnoszą się do innego projektu.
Załączniki
kano.JPG
Ostatnio zmieniony 2006-06-30, 15:02 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#12 Post autor: Scaner »

fajny pomysł, mam nadzieje ze za miesiac tez bedzie aktualny?
kiedys chciałem zaproponować dział z "konkursami" czyli szef działu podaje co zbudowac a uzytkownicy buduja, każdy na swój sposób. tylko sie przeremontuje to spróbuje to poskladac. mam chyba nawet kilka stosownych części ale jak zwykle bedzie to model tęczowy....

Idę kombinowac nad drzwiami do nowego pokoju...
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

k1089
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-01, 19:11
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: k1089

 

#13 Post autor: k1089 »

Pomysł przedni, oby takich więcej!
dmac pisze:zapraszam zwłaszcza tych, którzy na co dzień nie budują modeli sci-fi
Z chęcią się zgłaszam. I ta niesymetryczność taka intrygująca. Zobaczymy co mi wyjdzie :)
Do kiedy można zgłaszać budowle?
dmac pisze:A Popiołka młodzi nie kojarzą, to pewne.
Ja wiem kto to jest Popiołek, dzisiaj nawet puścili jeden z pierwszych odcinków :)
Ostatnio zmieniony 2006-06-30, 19:19 przez k1089, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#14 Post autor: Hippotam »

Śmigacz jest przepiękny. Chyba się skuszę...
Już od jakiegoś czasu chciałem zbudować cos s-f, ale teraz mam mocną motywację. Nie wiem tylko czy starczy mi umiejętności i klocków... Może uda się jakoś użyć szybkę ze snowspeedera?
Idę pomyśleć.... Dzięki dmac za inspirację...

Awatar użytkownika
poskar
Posty: 113
Rejestracja: 2005-03-01, 09:20
Lokalizacja: z ziemi obiecanej...

#15 Post autor: poskar »

dmac pisze: ...
Czyli jednak dzieci do czegoś się przydają; u mnie zachodzi ten sam przypadek :) .
...
to najlepszy pretekst do ponadnormatywnych wydatków ;)
Pozdrawiam :)
poskar

ODPOWIEDZ