[MOC] Lekki mech wsparcia Cyklop T-2

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Thangor
Posty: 71
Rejestracja: 2007-12-28, 00:06
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Thangor

 

[MOC] Lekki mech wsparcia Cyklop T-2

#1 Post autor: Thangor »

Wraz z III wojną światową pojawiło się zapotrzebowanie na pojazdy zdolne do walki w każdym terenie, a przede wszystkim w terenie miejskim. W tym celu Unia Euroazjatycka (jak zresztą wszystkie inne nacje) postanowiły odkurzyć stare plany maszyn kroczących. W założeniu miała być to broń idealna zdolna do walki tak w mieście jak i na otwartym terenie. W praktyce bywało rożnie. Mechy ogólnie okazały się niezłym sprzętem, tak długo jak były w stanie ustać na własnych nogach, czyli stosunkowo krótko.
Jenak który rząd lubi przyznawać się do porażek? Zanim mechy zdołały dowieść swojej całkowitej bezużyteczności na polu walki (szczególnie te bez rąk co jak się potkną to potrzeba ekipy saperów i ciężkiego sprzętu by postawić je na nogi) zdołano już wyprodukować 17 tysięcy sztuk. Obecnie Cyklop T-2 jest wykorzystywany jako ruchoma wieżyczka strażnicza.

****

ObrazekObrazekObrazek

Tu troche więcej zdięć jeśli komuś się chce
Ostatnio zmieniony 2013-08-03, 16:56 przez Thangor, łącznie zmieniany 1 raz.

Amal

#2 Post autor: Amal »

Świetna robota ! Wygląda masywnie i wydaje mi się, że piekielnie solidnie się trzyma na tych nogach ! Za tym wycofaniem z pola walki to chyba poszła gruba kasa, bo tak naprawdę po co mu ręce ?

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Bardzo fajny mech, zwarta bryła... jedyne co mi trochę przeszkadza to ten łańcuch.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Jantin »

Sprawia wrażenie takiego trochę retrofuturystycznego - jakbyś na nim nakleił jakieś drugowojenne, niemieckie krzyże i oznaczenia świetnie pasowałby do settingów "Weird War"

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#5 Post autor: Deckard Cain »

Thangor pisze:Sprawia wrażenie takiego trochę retrofuturystycznego
Dokładnie to samo sobie pomyślałem. Kształt jak i wykonanie maszynki bardzo mi się podoba.
Czy dla do modelu tego mecha przewidziany jest pilot? Bo mnie on się trochę kojarzy z konstrukcją bezzałogową.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#6 Post autor: Kirysowaty »

No właśnie - mech ma kabinę pilota, czy to robot? I czy łańcuch spina nogi, żeby się na boki nie "rozlazły"? Te stawy kulkowe warto byłoby zastąpić tymi z Exo-Force, z których zrobione sa "kolana".
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Thangor
Posty: 71
Rejestracja: 2007-12-28, 00:06
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Thangor

 

#7 Post autor: Thangor »

Kirysowaty pisze:No właśnie - mech ma kabinę pilota, czy to robot? I czy łańcuch spina nogi, żeby się na boki nie "rozlazły"? Te stawy kulkowe warto byłoby zastąpić tymi z Exo-Force, z których zrobione sa "kolana".
W środku mieści się spokojnie pilot ma nawet ładne siedzenie ale jakoś nie umiałem tego dobrze ująć na zdjęciu.

Łańcuch jest tak sobie, w sumie można by go usunąć.

Zdecydowanie były by lepsze niż stawy kulkowe ale te które mam wolne są właśnie w kolanach :)

Amal

#8 Post autor: Amal »

A ja bym nie usuwał łańcucha - dodaje kolorytu mechowi.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#9 Post autor: Mikolaj »

Ładny, ale nie bez wad.
Najbardziej mi przeszkadza, ze w porównaniu do gładkiego korpusu okolice oczu są za bardzo kanciaste i "schodkowate".
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Amal

#10 Post autor: Amal »

Mikolaj pisze:Ładny, ale nie bez wad.
Najbardziej mi przeszkadza, ze w porównaniu do gładkiego korpusu okolice oczu są za bardzo kanciaste i "schodkowate".
Jest takie fajne łacińskie powiedzenie, które w wolnym tłumaczeniu brzmi "O gustach nie ma dyskusji". Ja uważam, że MOC jest super. Tobie coś przeszkadza, ale to, że Tobie się nie podoba nie oznacza, że MOC ma wady. To spora różnica.

ODPOWIEDZ