42009 Mobile Crane MK II

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#61 Post autor: Sariel »

Dejw pisze:Zestaw jest beznadziejny.
Dramatyzujesz. Moim zdaniem to najlepiej wyglądający mobilny dźwig jaki Lego kiedykolwiek zrobiło, plus warto docenić wysiłek włożony w zaprojektowanie dwustopniowych podpór, chociaż mogli z powodzeniem zrobić je prostsze, jak dotąd. Plus nowe panele, wprost stworzone do budowania mocnych, lekkich masztów. Plus niezawodna elektryka zamiast pneumatyki upuszczającej bom. Plus naprawdę imponujący stopień złożoności mechanicznej wieży. Plus świetny pomysł na skręt z różnymi stopniami. No i plus rewelacyjny model alternatywny, którego w 8421 niemalże nie było.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#62 Post autor: legosamigos »

piotrek839 pisze:Jak widzę zestaw został już przez wielu dość solidnie "objechany". W większości przez osoby które mają spore doświadczenie w budowaniu własnych MOCy. Ja jednak zwrócę uwagę iż nie jesteście grupą docelową dla Lego. Są nią dzieci i osoby o niewielkim doświadczeniu. Jak wszystkie inne zestawy, tak i ten został przygotowany przede wszystkim pod kątem bezawaryjności. W mojej ocenie projektanci z Lego znowu doskonale się sprawili. Jeśli przyjrzeć się wszystkim funkcjom ręcznym i tych sterowanych silnikiem i mając na myśli grupę docelową to jestem zdania iż wykonali kawał dobrej roboty. Wady które zostały tu przez wielu wykazane ja postrzegam także jako zalety.

Druga sprawa to wielkość zestawu. Lego stworzyło największy zestaw Technica i sięgnęło granic jego możliwości a może nawet je przekroczyło. Nie wiem jaką politykę ma firma na najbliższe lata ale według mnie pójście w stronę jeszcze większych rozmiarów jest złym pomysłem.

Na integracji miałem okazję lepiej się przyjrzeć i choć dla mnie ilość nowych elementów jest śladowa to jednak zacząłem poważnie zastanawiać się nad jego zakupem. Dla osób zaczynających zabawę z Technicem w mojej ocenie jest to najlepszy obecnie zestaw. Jeśli przyjąć za ocenę gwiazdki, to ja mu daję 4*/5. Pięć nie dostanie za brak "nowych, szczególnych" rodzajów klocków.
Dejw pisze:Konkluzja: LEGO Technic musi wrócić do studów, liftarmy i panele są już wyeksploatowane.
Oj Dejw jak to bez liftarmów? To byłby koniec świata.
Masz rację Piotrze. Jakby nie było, jest to zabawka przeznaczona dla dzieci/młodzieży w wieku 11-16 lat a my patrzymy na ten zestaw jako "zaawansowani" budowniczowie, stąd może te negatywne opinie. Na pewno firma Lego jest dumna z tego zestawu, o czym świadczy wpis na blogu na oficjalnej stronie Lego. Mimo, że tak jak napisałeś, to zabawka dla dzieci, to wiem, że dzieci lubią czasem testować swoje zabawki, np. jaki ciężar może podnieść taki dźwig, a tu chyba wypadnie słabiutko.

Dejw, nie wszyscy tak jak ty, są miłośnikami studów :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#63 Post autor: piotrek839 »

legosamigos pisze:wiem, że dzieci lubią czasem testować swoje zabawki, np. jaki ciężar może podnieść taki dźwig, a tu chyba wypadnie słabiutko.
No właśnie, jak zrobić zestaw by go dziecko nie popsuło a do tego był duży?
Im większy tym delikatniejszy i gdzie tu miejsce na osiągi?

Budujemy MOCe naszpikowane elektryką, ale kto z nas może się pochwalić takim w którym jest jeden silnik i tak wiele funkcji przyzwoicie opakowane. Przy tym, nawrzucanie silniczków to łatwizna.

konai
Posty: 33
Rejestracja: 2006-12-31, 23:51
Lokalizacja: piła
brickshelf: konai
Kontakt:

 

#64 Post autor: konai »

goldsun pisze:a dźwig to "nie chce mi się liczyć"
Tutaj się w 100% zgadzam, dla mnie 8421 jest zdecydowanie ładniejszy, zgrabniejszy.
Nie zawsze liczba elementów przekłada się na jakość zestawu. Kto kolekcjonuje kupić powinien :-)

Tak myślę.

walet
Posty: 2
Rejestracja: 2012-10-12, 08:19
Lokalizacja: Krk
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#65 Post autor: walet »

okiem amatora , potwierdzam mój dźwig też jest wielo-żółto odcieniowy, pozatym szczegółem podoba mi sie ;)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#66 Post autor: Mestari »

Szczerze mówiąc skutecznie mnie zniechęciliście do kupna tymi różnymi odcieniami żółci. Nawet za 650 bym nie wziął. Wystarczy, że reklamowałem już kolory "Bossa", potem reklamację reklamacji, którą zresztą też częściowo schrzanili... Ale już mnie po prostu zmęczyli i nie reklamowałem reklamacji reklamacji.
Najbardziej podobała mi się sama recenzja ;) i spis części...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#67 Post autor: 3dom »

Wybaczcie odkopanie, podobno tutaj można ;)
Mestari pisze:Wystarczy, że reklamowałem już kolory "Bossa", potem reklamację reklamacji, którą zresztą też częściowo schrzanili... Ale już mnie po prostu zmęczyli i nie reklamowałem reklamacji reklamacji.
Mestari, w ramach rekompensaty wysłali Ci klocki czy coś innego zaproponowali? Jeżeli klocki, może to oznaczać, że będą dalsze zestawy Technic dkblue :)
Ostatnio zmieniony 2013-10-24, 14:10 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#68 Post autor: Mestari »

3dom pisze:Mestari a w ramach rekompensaty wysłali Ci klocki czy coś innego zaproponowali? Jeżeli klocki może to oznaczać, że będą dalsze zestawy Technic dkblue :)
Niestety tak dobrze nie będzie ;)
Dark blue owszem, dostałem w 3 różnych odcieniach, ale zorientowałem się o tym później i nie chciało mi się już tego reklamować po przejściach z czerwonymi, poza tym skala problemu była tu sporo mniejsza niż z tym reklamowanym "czerwonym".

W ramach rozpatrzenia reklamacji wysyłali mi po prostu jeszcze raz klocki w kolorze powiedzmy czerwonawym, z braku lepszego określenia.

mariusz_and

#69 Post autor: mariusz_and »

Witam, odświeżę trochę wątek, ponieważ udało mi się kupić żurawia za całkiem zgrabną cenę i co nieco dodam od siebie jako "początkującego". Udało mi się go już złożyć i powiem tylko, że jest olbrzymi i bardzo fajnie się prezentuje. Co do samego sposobu działania to powiem, że tutaj zaczynają się według mnie schody, jest potwornie wolny i to jest chyba największa bolączka tego modelu. W stu procentach zgadzam się z wcześniejszymi opiniami że projektanci bardzo dużo włożyli wysiłku żeby upchać to wszystko i do tego napędzić to jednym silnikiem, ale właśnie to ten tylko jeden silnik... Dziś chyba zostanie już rozebrany, bo chcę zbudować coś innego, ale za jakiś czas wrócę do niego na pewno, będę dążył wtedy do tego, żeby całkowicie go "zelektryfikować" i wzmocnić, jeżeli to możliwe, całe ramię, wtedy bawialność tym modelem będzie super. Mogę go polecić osobom początkującym, bo sam takową jestem, ponieważ sam w sobie model jest olbrzymią skarbnicą części i daje niezłą bazę do zaczęcia przygody w budowanie czegoś samodzielnego. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2013-11-30, 10:12 przez mariusz_and, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#70 Post autor: piotrek839 »

Kilka dni temu udało mi się go w końcu kupić. Dopiero gdy go składałem mogłem na spokojnie przeanalizować jego budowę i powiem że od czasu koparki to najbardziej zaawansowany model jaki widziałem.
Sariel pisze:Plus naprawdę imponujący stopień złożoności mechanicznej wieży.
To nawet nie jest "imponujące", to jest mistrzostwo świata. Co ja bym dał żeby mieć książkę w której uczą takich rzeczy.

Sariel, czy myślisz o części drugiej Twojej książki w której będą tak zaawansowane rozwiązania?

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#71 Post autor: Firan »

Ja wybierając pierwszy dźwig zdecydowałem się jednak na 8421. Wg. mnie jest dużo fajniejszy niż 42009 - chociaż ta skrzynia biegów w nim skusi mnie pewnie za jakiś czas. W 8421 wszystko działa jak w zegarku oprócz męki przy zwijaniu i rozwijaniu linki ale rodzaj klocków na ponowny start z Technicsami wydawał mi się odpowiedniejszy.

Krucz3k
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-20, 10:54
Lokalizacja: Koszalin
brickshelf: Krucz3k

 

#72 Post autor: Krucz3k »

Dziś kupiłem ten zestaw i po otworzeniu pudełka doznałem szoku, jedna oś 32! Nerw nie z tej ziemii, że mój kolejny zestaw jest niekompletny. Zacząłem wertować instrukcje modelu B. W tejże jak widzę jedna oś 32 jest zastąpiona dwoma, złączonymi 16. Czy Wy też dostaliście w zestawie jedną oś? Czy jednak zgłaszać brak klocka?

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#73 Post autor: bacon »

Krucz3k pisze:Dziś kupiłem ten zestaw i po otworzeniu pudełka doznałem szoku, jedna oś 32! Nerw nie z tej ziemii, że mój kolejny zestaw jest niekompletny. Zacząłem wertować instrukcje modelu B. W tejże jak widzę jedna oś 32 jest zastąpiona dwoma, złączonymi 16. Czy Wy też dostaliście w zestawie jedną oś? Czy jednak zgłaszać brak klocka?
BL pokazuje że tam właśnie powinien być jeden, więc raczej nie masz co reklamować. Na początku instrukcji też powinien być spis zawartości pudełka i tam pewnie też jest jeden taki element.
Ostatnio zmieniony 2013-12-04, 21:12 przez bacon, łącznie zmieniany 1 raz.

Krucz3k
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-20, 10:54
Lokalizacja: Koszalin
brickshelf: Krucz3k

 

#74 Post autor: Krucz3k »

Dzięki za info. O BL nie pomyślałem. Kupka nerwów z głowy :) Jutro zaczynam budowanie, choć to podobno ma być prezent na święta więc nie wiem jak to załatwie z moją drugą połówką... :P

ps. Proponuję edytować recenzję aby nie wprowadzać innych w błąd :)
Ostatnio zmieniony 2013-12-04, 21:15 przez Krucz3k, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#75 Post autor: Filus »

Krucz3k pisze: ps. Proponuję edytować recenzję aby nie wprowadzać innych w błąd :)
Gdzie widzisz wprowadzanie ludzi w błąd? Zobacz sobie zdjęcie po rozpakowaniu - są 2 ośki 32. Ja w swoim zestawie też miałem dwie. Więc albo pierwsze partie miały bonus, albo coś nie tak jest z obecnymi.

ODPOWIEDZ