Układ dwóch pętli torów

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
PawelP7

Układ dwóch pętli torów

#1 Post autor: PawelP7 »

Witam, bawię się od dłuższego czasu LEGO Digital Designer i chciałbym stworzyć jakiś fajny podwójny tor. Dotychczas udało mi się stworzyć coś takiego. Ale w sumie trasa jest nudna i tu pytanie czy znacie jakąś bazę danych gotowych konstrukcji ? Ewentualnie coś co podziała na wyobraźnie :) Niestety bez Flexible tracks ciężko ułożyć jest coś fajnego a ich po prostu nie lubię. Na dodatek nie ma dla kolejki typowego X więc przecięcie torów narazie nie wchodzi w grę. Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-06-05, 10:04 przez PawelP7, łącznie zmieniany 1 raz.

tajfek
Posty: 366
Rejestracja: 2011-01-16, 18:24
Lokalizacja: Krzeczów
brickshelf: tajfek

 

#2 Post autor: tajfek »

Witaj,
Na dodatek nie ma dla kolejki typowego X więc przecięcie torów narazie nie wchodzi w grę.
Więc jest, ale ciężko go kupić w pieniądzach, które przeciętny zjadacz chleba uznał by za normalne.
Na BrickLink cena waha się w okolicach 100$
Mam tu na myśli 7996

Obrazek

Mój brickshelf w tym temacie

Ja też nie lubię fleksów ale układam z nich bo eliminują napięcia między łukami przy bardziej skomplikowanych torowiskach.
Jeszcz chyba nie udało mi się złożyć dwa razy takiego samego, ale spróbuje ułożyć to co zaprojektowałeś na LEGO Digital Designer. Ciekawe jak to wyjdzie w realu.

wave_pl

#3 Post autor: wave_pl »

Ostatni 7996 był na allegro w cenie 280 zł. Powiem szczerze, że to dość ciekawy zestaw, ale aby miał sens budowania fajnego toru, który będzie miał wiele rozjazdów, ciekawych przejazdów to trzeba mieć zarówno dużo zwrotnic i conajmniej 3 zestawy 7996. Ja mam jeden co teraz kupiłem, ale będę polował na kolejne, gdyż całkiem inaczej tor się z tym zestawem prezentuje, po prostu jest ciekawszy.

Awatar użytkownika
rrosiak
Posty: 64
Rejestracja: 2012-01-07, 15:34
Lokalizacja: Warszawa, Kutno

#4 Post autor: rrosiak »

Można jeszcze użyć tego i sam się zastanawiam nad zakupem 2-3 sztuk, bo cena jest zdecydowanie niższa niż w przypadku 7996.

PawelP7

#5 Post autor: PawelP7 »

7996 jest rewelacyjny niestety cena odrzuca. Co do 4519 to jestem trochę w tej kwestii pedantyczny i kuły by mnie w oczy te metalowe elementy chyba że można je zdemontować?

Awatar użytkownika
rrosiak
Posty: 64
Rejestracja: 2012-01-07, 15:34
Lokalizacja: Warszawa, Kutno

#6 Post autor: rrosiak »

PawelP7 pisze:Co do 4519 to jestem trochę w tej kwestii pedantyczny i kuły by mnie w oczy te metalowe elementy chyba że można je zdemontować?
Nie posiadam takowego elementu, więc nie wiem, ale z tego obrazka wynika, że po odłupaniu blaszek pozostaną dziury. Niech wypowie się jakiś użytkownik torów 9V, aby rozwiać wątpliwości. Tak czy inaczej problematyczny będzie dla Ciebie kolor, bo w "Dark Bluish Gray" występuje bardzo rzadko.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

rrosiak pisze:ale z tego obrazka wynika, że po odłupaniu blaszek pozostaną dziury.
Ty to piszesz na poważnie? Jak można zniszczyć tory 9V? :O

Awatar użytkownika
rrosiak
Posty: 64
Rejestracja: 2012-01-07, 15:34
Lokalizacja: Warszawa, Kutno

#8 Post autor: rrosiak »

M_longer pisze:Ty to piszesz na poważnie?
Jak najbardziej tak.
M_longer pisze:Jak można zniszczyć tory 9V?
A to już pytanie do PawelP7, bo mnie metalowe szyny i inny kolor nie przeszkadzają :)
"Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy."

wave_pl

#9 Post autor: wave_pl »

rrosiak pisze:Niech wypowie się jakiś użytkownik torów 9V, aby rozwiać wątpliwości.
Przy zabawie po połączeniu torów RC i 9V nic się szczególnego nie dzieje i nie przeszkadza to zabawie. Jeżeli masz wprawne ucho to tylko usłyszysz inny odgłos najechania na tor, ale tak w zabawie nic nie przeszkadza aby połączyć tor 9V z RC, więc możesz je łączyć dowolnie.

Awatar użytkownika
rrosiak
Posty: 64
Rejestracja: 2012-01-07, 15:34
Lokalizacja: Warszawa, Kutno

#10 Post autor: rrosiak »

wave_pl, dziękuję za odpowiedź, ale chodziło raczej o wątpliwości dotyczące mocowania blaszek i ich ew. pozbycia się.
PawelP7 pisze:Co do 4519 to jestem trochę w tej kwestii pedantyczny i kuły by mnie w oczy te metalowe elementy chyba że można je zdemontować?

Majcherek

#11 Post autor: Majcherek »

Zestaw 7996 jest według mnie rewelacyjny, lecz tak jak powiedzieliście, cena jest koszmarna… Aczkolwiek jak widziałem, innym nie przeszkadza stworzyć (dosłownie) własnych wersji tego zestawu, jak i innych ciekawych skrzyżowań. Fakt jest to bluźnierstwo, bo tak porozkładanych torów nie widziałem w życiu, ale efekt jest bardzo ciekawy:) (może kiedyś LEGO coś takiego wprowadzi, żeby nasze torowiska były bardziej zawiłe i atrakcyjne;))

rh

#12 Post autor: rh »

Za demolowanie torów 9V to bym normalnie ukręcił łeb ...
Jedna jedyna przewaga torów RC nad 9V to ta przelotka między torami (tak się zastanawiam, ale ta pokazana przez Majcherka nie wiem czy zadziała, bo trzeba by nieźle nakombinować się z polaryzacją zasilania).

wave_pl

#13 Post autor: wave_pl »

Zestaw 7996 powinien doczekać się reedycji, bo wydaje mi się, że bardzo dużo chętnych by się znalazło na niego, a z tego co pamiętam to krótko był w ofercie, a powinien być w ofercie ciągłej bo to bardzo ciekawy i pożądany zestaw.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#14 Post autor: zgrredek »

Niech no mi tylko który zdejmie blaszki z torów to będzie miał ze mną do czynienia. I nie skończy się na pogrożeniu palcem. Już samo myślenie o tym zasługuje na chłostę. A już nawet nie chcę myśleć ile wymyślnych tortur czeka tego co by to wcielił w czyn.

rh

#15 Post autor: rh »

zgrredek pisze:Niech no mi tylko który zdejmie blaszki z torów to będzie miał ze mną do czynienia. I nie skończy się na pogrożeniu palcem. Już samo myślenie o tym zasługuje na chłostę. A już nawet nie chcę myśleć ile wymyślnych tortur czeka tego co by to wcielił w czyn.
Chętnie w tej dziedzinie inkwizycji wesprę.

ODPOWIEDZ