[MOC] W pełni zmotoryzowany mobilny żuraw

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:To co powiesz o tym.
Powiem, że w tym wypadku takie proporcje zabudowy są zrozumiałe. Ale tylko dlatego, że użyto tu podpór rozkładanych, a nie opuszczanych/wysuwanych, które są u Ciebie. Tam nie da się osadzić wieży niżej ze względu na to, że dość grube ramię podpory musi się zmieścić między kołem a wieżą. W modelu który nie musi mieć miejsca na podporę nad kołem taka odległość nie jest wymagana.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#17 Post autor: legosamigos »

lennox pisze:
Dejw pisze:
Karol pisze:Mówisz dość już tych samych żurawi? To poczekaj jeszcze tak ze 2 miesiące :D
A co się szykuje za 2 miesiące? Zdradzisz coś?
Niech zgadnę... modyfikacje 42009?
Może ceny zestawu 42009 drastycznie spadną :D co nie ukrywam, że chętnie bym sobie tego życzył. Swoją drogą czytałem na EB, autor zwycięskiego Crawlera coś wspominał, że w tym roku ma być konkurs na bazie podwozia 42009, ale może to tylko plotki, choć w każdej plotce jest trochę prawdy. Jeśli to prawda, będę mógł zrobić swoją wieżę ciut dłuższą i spokojnie schować przeszkadzające co niektórym wieże IR
Mrutek pisze:Ja tam się na dźwigach nie znam, mnie się podoba, zwłaszcza przód.
Jedyna rzecz, która mi się nie podoba i rzuca się w oczy to te wieże.
Sorry, ale tak jest i już.
Jestem przekonany, ze budujesz bardzo dobrze i potrafisz to poprawić :)
Wiem Mrutku, że Tobie szczególnie mogą się nie podobać te wieże, gdyż Ty budujesz modele, które bardzo wiernie są odzwierciedleniem oryginału, ja patrzę zdecydowanie na funkcjonalność swoich modeli, ale oczywiście to rozumiem
Karol pisze:
legosamigos pisze: Ale ok, spróbuję Wam pokazać na zdjęciach, że tam jest naprawdę mało miejsca.
Nienajlepsze te zdjęcia wybrałeś. Po fotkach widać, że jednak trochę tego miejsca w środku jest, więc pewnie przy większym przeprojektowaniu wieży wszystko by się tam zmieściło dość ładnie. Poza tym skoro narzekasz na brak miejsca to może warto by się zastanowić np nad wyrzuceniem osobnego silnika do podnoszenia kabiny na rzecz połączenia tego mechanizmu z mechanizmem podnoszenia bomu? Taka mała rada: staraj się budować jak najbardziej kompaktowo (zaczynając oczywiście od małych mechanizmów), a zaowocuje to w przyszłych MOCach :) A żuraw sam w sobie całkiem przyjemny :)
...
Widzę, że ciężko przetłumaczyć, że nie mam zbytnio miejsca, dlatego zrobiłem dodatkowe fotki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeśli wcisnę wieże IR do środka, to nie podniosę bomu do tej pozycji, którą daje siłownik śrubowy, a zakres siłownika jest, jak wiadomo, bardzo ograniczony. Nawet jeśli dam wieże w środku pod same pudełko z bateriami, to podniesienie bomu będzie jeszcze bardziej ograniczone. Nie mocowałem wież w środku, ale w tej chwili wieże leżą na 6 nieszczęsnych kablach, a kable leżą na silnikach
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#18 Post autor: Bricksley »

legosamigos, ale to nie chodzi o samo wciśnięcie wież, bo masz rację, w tej chwili to bardzo trudne. Napisałem, że przy odpowiednim przeprojektowaniu mechanizmów i przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności ładnie by wszystko pomieścił :)
Pozdrawiam :)

mandrax2150

#19 Post autor: mandrax2150 »

Moim zdaniem za szybko zabierasz się za publikacje Moc'a - wiem, że chciałeś zdążyć przed premierą żurawia ale jeszcze trochę czasu zostało. A tak to postawiłbyś go na półce i przyglądając mu się z czasem zauważyłbyś parę mankamentów i poprawił je. Ja tak robiłem z moją koparką - sporo czasu minęło zanim trafiła na forum. Tak to sobie stała i raziła po oczach niedoróbkami :P Dużo w niej poprawiałem a i tak ideału nie osiągnąłem, ale to był mój pierwszy MOC.

Twoje prace mi się podobają, ale szczerze trochę już się nudzi to samo podwozie.

Szkoda, że nie posłuchałeś mnie jak mówiłem Ci żebyś dorzucił coś czarnego dla przełamania monotonii kolorystycznej, bo trochę ten model kolorystycznie zlewa się w jedną całość - czarne błotniki już by wiele poprawiły.

Poza tym wszystko w porządku. Karol ma rację jakbyś połączył mechanizm podnoszenia bomu i kabiny operatora to pewnie miałbyś tam dość miejsca na obie wieże. Ale jak sam piszesz liczy się dla Ciebie funkcjonalność, a później wygląd. Ja staram się traktować obie sprawy równorzędnie. Jeszcze ode mnie taka mała sugestia - nie lepiej łączyć liftarmy dziurkami do dołu wtedy miałbyś obudowanego MOC'a - technic'owym sposobem :)

No ale buduj dalej, bo dobrze Ci to idzie. Może spróbuj złożyć jakiś model od podstaw nie bazując na żadnym wzorcu - będziesz mieć z tego ogromną satysfakcję - gwarantuję - i powodzenia - nie zniechęcaj się - twórz dla siebie, nie dla innych :)
Ostatnio zmieniony 2013-07-23, 19:36 przez mandrax2150, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#20 Post autor: legosamigos »

mandrax2150 pisze: ...Twoje prace mi się podobają, ale szczerze trochę już się nudzi to samo podwozie...
Chyba masz rację, mnie też troszkę się znudziło te podwozie, ale większość dźwigów na forum jest stylizowane na bazie 8421 lub na bazie Liebherrów, więc chciałem, żeby mój był trochę inny niż wszystkie. Co prawda mam na "warsztacie" mini mobile crane w wersji amerykańskiej, no i wersji manualnej, ale to najwyżej poczeka, a żuraw wkrótce ulegnie destrukcji na rzecz podwozia europejskiego ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#21 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:ale większość dźwigów na forum jest stylizowane na bazie 8421
Ile i gdzie?
legosamigos pisze:lub na bazie Liebherrów
Trudno nie wzorować się na Liebherze gdy chce się zbudować Liebherra :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#22 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:
legosamigos pisze:ale większość dźwigów na forum jest stylizowane na bazie 8421
Ile i gdzie?
Chodzi mi o podwozie 4 lub 5-osiowe
M_longer pisze:
legosamigos pisze:lub na bazie Liebherrów
Trudno nie wzorować się na Liebherze gdy chce się zbudować Liebherra :)
Dlatego ja nie chciałem budować Liebherra, nie ujmując oczywiście nic tej firmie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#23 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Chodzi mi o podwozie 4 lub 5-osiowe
8421 to fajny model. Ale nie wrzucałbym do jednego wora wszystkich żurawii mających 4-5 osi, tylko dlatego że są żurawiami i mają koła.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#24 Post autor: Backbone »

legosamigos, zobacz, niby liebherr, a tu Scania:

Obrazek
:D

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#25 Post autor: Tranzystor »

Wszyscy budują Liebherry bo to piękne maszyny. + Świetne PDFy z wektorową grafiką. <3

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#26 Post autor: legosamigos »

Backbone pisze:legosamigos, zobacz, niby liebherr, a tu Scania:

Obrazek
:D
No bardzo ładny model, niemniej jednak też ma 4 osie. :P
Ostatnio zmieniony 2013-07-25, 08:40 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#27 Post autor: Bricksley »

Dejw pisze:Świetne PDFy z wektorową grafiką. <3
W tej chwili to już chyba standard wśród producentów maszyn :) Ale fakt Liebherry mają w sobie coś :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#28 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:No bardzo ładny model, nie mniej jednak też ma 4 osie :P
To pogimnastykuj się z czymś takim. Dla odmiany ma pięć osi i nie jest Liebherrem w żadnej części:

Obrazek

http://www.ditzj.de/html/en/trucks/volv ... _2750.html

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#29 Post autor: legosamigos »

Karol pisze:
Dejw pisze:Świetne PDFy z wektorową grafiką. <3
W tej chwili to już chyba standard wśród producentów maszyn :) Ale fakt Liebherry mają w sobie coś :)
No mają, to prawda, ale to nie znaczy, że wszyscy muszą wzorować się na Liebherrach. Ja chciałem zrobić swój dźwig, zupełnie odmienny, nie wzorując się na żadnym LH
M_longer pisze:
legosamigos pisze:No bardzo ładny model, nie mniej jednak też ma 4 osie :P
To pogimnastykuj się z czymś takim. Dla odmiany ma pięć osi i nie jest Liebherrem w żadnej części:

Obrazek

http://www.ditzj.de/html/en/trucks/volv ... _2750.html
A czemu sam nie spróbujesz?
Ostatnio zmieniony 2013-07-24, 15:02 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#30 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:A czemu sam nie spróbujesz?
Bo nie jest Liebherrem :D

ODPOWIEDZ