[MOC] W pełni zmotoryzowany mobilny żuraw

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#31 Post autor: Bricksley »

legosamigos pisze:No mają, to prawda, ale to nie znaczy, że wszyscy muszą wzorować się na Liebherrach. Ja chciałem zrobić swój dźwig, zupełnie odmienny, nie wzorując się na żadnym LH
Jasne. Każdy buduje to co chce, a że wielu osobom maszyny Liebherra się podobają to nic nie zrobisz :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#32 Post autor: szubi81 »

Najlepsza z Twoich prac, jakie do tej pory zbudowałeś, a sama ciężarówka mi przypomina starą poczciwą Czechosłowacką Tatrę.


Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#33 Post autor: legosamigos »

szubi81 pisze:Najlepsza z Twoich prac, jakie do tej pory zbudowałeś, a sama ciężarówka mi przypomina starą poczciwą Czechosłowacką Tatrę.


Obrazek
Ale zabytek żeś wykopał :D Widzę, że nie tylko w oficjalnych zestawach Lego, jak w tym najnowszym 42009, ale również w oryginałach są różne odcienie żółtego ;) Taki żuraw, oprócz tego, że jest żółty, to pewnie teraz by jeździł na żółtych "blachach" jako pojazd zabytkowy
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
trawson89
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-14, 17:43
Lokalizacja: Jarosław
brickshelf: Trawson21

 

#34 Post autor: trawson89 »

Model jest świetny. Jeździ wszystko działa jak należy i sporo podnosi w przeciwieństwie do mojego dźwigu :).Swobodne budowanie to bardzo cenie , mało takich modeli teraz mam okazje obejrzeć a jak już to coś w stylu "Model Team".Czekam na kolejne prace i mam małe pytanko w czym robiłeś ilustracje mechanizmów.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#35 Post autor: legosamigos »

trawson89 pisze:Model jest świetny. Jeździ wszystko działa jak należy i sporo podnosi w przeciwieństwie do mojego dźwigu :).Swobodne budowanie to bardzo cenie , mało takich modeli teraz mam okazje obejrzeć a jak już to coś w stylu "Model Team".Czekam na kolejne prace i mam małe pytanko w czym robiłeś ilustracje mechanizmów.
Mówisz o tym [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=15796]żurawiu[/URL], że mało podnosi czy masz jakiś nowy na warsztacie?
Przy złożonym bomie podnosi również te moje logo Lego, co widać na filmie, a które waży ponad 600 gr. Mechanizmy są w ML Cadzie, wersja 3,4, a żeby otworzyć ML Cada, potrzebny jest LDView, w którym możesz obracać całe modele lub jakieś mechanizmy i tam jest taka funkcja "Save Snapshot" zapisująca to w formie ilustracji
trawson89 pisze:Przystępując do budowy uważałem że budowa dźwigu będzie prosta, jednak sprawiła mi wiele kłopotu - miedzy innymi poprowadzenie wałów przez cały pojazd. Finalizując model uważam za udany, ponieważ udało mi się zrobić to co zaplanowałem
Tak sobie spojrzałem w temacie Twojego dźwigu i potwierdzam, że dźwigi nie są łatwą konstrukcją do budowania. Jednak również jestem zadowolony z tego co sobie zaplanowałem
Ostatnio zmieniony 2013-07-26, 06:47 przez legosamigos, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#36 Post autor: piotrek839 »

legosamigos pisze:Przy złożonym bomie podnosi również te moje logo Lego, co widać na filmie, a które waży ponad 600 gr.
Stawia, ale nie podnosi. Jest za ciężkie.

Ananiasz
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-09, 13:00
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Ananiasz

 

#37 Post autor: Ananiasz »

Ciekawa konstrukcja. Najbardziej podoba mi się fakt, że robi robotę :-)
Wszystko działa płynnie, w dobrym tempie i w dodatku podnosi ciężary. Nie mam zbyt wielu punktów odniesienia, ale w pamięci utkwił mi babol w 8421 z opadającym z prędkością światła bomem, a tutaj takich cudów brak. Najbardziej podoba mi się jednak czas rozkładania podpór, nie trzeba iść z psem na spacer podczas rozstawiania :-)

Na monotonię podwozia absolutnie bym nie narzekał. Kiedyś miałem pełno modeli H0 i zawsze najbardziej podobała mi się baza takich samych Mercedesów z różnymi jeno zabudowami.
Kolekcjoner dziurawych klocków.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#38 Post autor: Sariel »

Ananiasz pisze:w pamięci utkwił mi babol w 8421 z opadającym z prędkością światła bomem, a tutaj takich cudów brak
To nie babol, tylko pneumatyka, której tutaj nie ma.

Ananiasz
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-09, 13:00
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Ananiasz

 

#39 Post autor: Ananiasz »

Tak, wiem że to pneumatyka i dlatego bom spada, ale można było to jakoś zredukować, amortyzatorem powietrznym na przykład. Dla mnie to jest babol psujący zabawę tym dźwigiem.
Kolekcjoner dziurawych klocków.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#40 Post autor: M_longer »

Ananiasz pisze:Tak, wiem że to pneumatyka i dlatego bom spada, ale można było to jakoś zredukować, amortyzatorem powietrznym na przykład. Dla mnie to jest babol psujący zabawę tym dźwigiem.
Podziękuj księgowym z TLG. Prototyp miał cztery siłowniki zamiast dwóch i działał płynniej.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#41 Post autor: legosamigos »

Ananiasz pisze:... Najbardziej podoba mi się jednak czas rozkładania podpór, nie trzeba iść z psem na spacer podczas rozstawiania :-)

Na monotonię podwozia absolutnie bym nie narzekał. Kiedyś miałem pełno modeli H0 i zawsze najbardziej podobała mi się baza takich samych Mercedesów z różnymi jeno zabudowami.
Czy masz na myśli czas rozkładanie podpór w tym nowym zestawie? Prędkość jest faktycznie kosmiczna :D Co do do samej bazy pojazdu, to właśnie jest już na warsztacie zabudowa europejska ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ