[MOC] RWD-14 Czapla

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] RWD-14 Czapla

#1 Post autor: Mrutek »

RWD-14 Czapla

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czapla to był mój pierwszy samolot do sklejania. Nie pamiętam ile wtedy miałem lat, ale chyba nie do końca się udało - dużo części zostało, klej był wszędzie. Faktem jest, ze dopasować cokolwiek do siebie w takim komunistycznym modelu nie było łatwo...

Myślałem wtedy: - Boże! Jakie ci Polacy samoloty budowali przed wojną!
Dopiero nieco później, przy budowie zagranicznych maszyn dotarło do mnie, że chyba jednak coś z nimi jest nie tak...

Kilka lat temu nie pomyślałbym nawet, że zbudowanie Czapli z klocków jest możliwe. Okazało się, że jest to całkiem proste i ...nudne. Czas zacząć budować trialówki. Malowanie jest raczej germańskie niż słowiańskie, ale to wina TLG, że preferują takie, a nie inne kolory ;)
Ostatnio zmieniony 2013-08-16, 15:51 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Świetna!

Ale najpierw, co mi się nie podoba:
Kadłub wydaje się zbyt smukły, szczególnie w przedniej części. Może wystarczyłoby dać na silnik pierścień o większej średnicy?
I szkoda, że nie zaznaczyłeś baldachimu, ale sam nie wiem jak można by to zrobić, szczególnie przy takiej (dwupłytkowej) konstrukcji skrzydeł.
I słabo, że ma symetrycznie umieszczone znaki.

Usterzenie fajne, choć Czapla miała skośnie schodzącą krawędź spływu steru kierunku.
Zastrzały, podwozie - super, skrzydła - świetne.
Wygląda jak Czapla, szczególnie na miniaturkach. Na dużych także, choć smukły przód nieco ją jednak psuje.

Nie próbowałeś zrobić płata z bricków bokiem? Czapla miała gruby profil, może to by pozwoliło wykorzystać łuk 1x6 jako baldachim?
Ale pewnie próbowałeś...

To jeden z moich ulubionych Twoich samolotów.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#3 Post autor: Seba_wse »

Szczególnie trzecia miniaturka oddaje Czaplę. Kto jej nie sklejał, ja co najmniej kilka skleiłem, ale plastik był komunistyczny, klej również był komunistyczny, więc i efekt był komunistyczny o malowaniu można było zapomnieć, więc akurat to legowe malowanie w wykonaniu Mrutka oddaje w pełni ducha tych PRLowskich posklejanych Czapli z kalkomanią na żywy plastik, bez malowania;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

Ciekawe wykorzystanie opony jako obejmy silnika :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#5 Post autor: Szerszen »

Aż niemożliwe, że to z klocków ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#6 Post autor: tbzz »

Bardzo dobry model! Gratulacje jak zwykle. Trzymasz poziom. Podziwiam za każdym razem, gdy latadła budujesz, to jak dobrze udaje Ci się odwzorować kształty maszyn i poszycia.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

ODPOWIEDZ