[MOC] Costa del Sol

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#16 Post autor: Methos »

Fajna woda.

Jetboy

#17 Post autor: Jetboy »

Na filmikach legowych widać że jak budują coś dużego, używają gumowych młoteczków żeby klocki były dobrze spasowane, może nam też to może czasem pomóc?

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#18 Post autor: Innos »

Młotki pomagają, kiedy dużo studów na raz musi "wskoczyć", a łączone moduły mają sporą, płaską powierzchnię, składają się z dużych bricków. Przy drobnych konstrukcjach może być ciężko tak stuknąć, żeby nie rozwalić jeszcze więcej, a zarazem docisnąć lepiej niż palcami.

Zapomniałem napisać, faktycznie jest dużo świetnych i pomysłowych scenek minifigowych - to też duży plus.
Pozostaje teraz wyczekiwać kolejnej, superbohaterskiej dioramy.:)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Robert Reimus
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-01, 22:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

#19 Post autor: Robert Reimus »

Ta część plażowa jest rewelacyjna. Bardzo fajnie dobrane minifigi, Jezus z deską surfingową, chłopak pozuje do foty z dinozaurem, laski z pudelkiem, brakuje tylko budy z goframi;) Po prostu super.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#20 Post autor: tbzz »

No powalająca praca. Nie wiem na czym się skupić oglądając. Wszystko mi się podoba. Mistrzowskie!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#21 Post autor: GabryS »

Świetna, masywna praca. Ogromna ilość detali. Dużo życia. Świetnie się to ogląda.
Gratulacje.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#22 Post autor: V1 »

Bardzo ładna makieta. Kamieniczki wyglądają świetnie, chociaż jasnoszare kropeczki wyglądają jak śnieg - są zbędne.
Dużo drobiazgów, scenek - przyjemnie się je wyłapuje.
Wjazd do tunelu jest rewelacyjny.

Super, że zmieściłeś i pociąg, i morze, i domki, i mnóstwo innych rzeczy na tak małej powierzchni. WZGLĘDNIE małej :)

Pociąg jest ludzikowo-zabawkowy, ale fajny. Byłby sympatyczniejszy, gdybyś dał lokomotywie ciekawsze kolory. Np. czerwono-żółto-czerwona, co by jednocześnie sugerowało lokalizację makiety. Skoro nie zbudowałeś trakcji - lepiej było zrezygnować z pantografu.
Zygzaki na bokach wagonów są bez sensu.

Mam wątpliwości odnośnie lokalizacji. Wg mnie nie wygląda to na Costa del Sol, ale raczej na naszą szerokość geograficzną. Za dużo soczystej zieleni. Za mało czegoś pousychanego, jakiegoś kaktusa, palm, i innej, egzotycznej roślinności. Rowerów i skuterów. I śmieci. Albo chociaż hiszpańskiej flagi :)
Uporządkowane kamienice o ciemnych kolorach niezbyt mi się kojarzą z południem Hiszpanii.
Dachy wskazują raczej na kraje o ostrej zimie.

Będziesz to burzył ? Szkoda by było. Jest piękne.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#23 Post autor: sekua »

Oj dzieje się, dzieje na tej makiecie. Wiadomo, że w takich konstrukcjach - im więcej miejsca, tym więcej możliwości do wymyślenia różnych scenek - co się bardzo chwali i mnie bardzo się podoba.
Najbardziej urzeka mnie przedstawienie życia tętniącego na plaży. Po prostu super. Odnośnie kamieniczek, z daleka wyglądają ciekawie, ale gdy się przyglądam im z bliska, dochodzę do wniosku, że jednak trochę gryzą się ze sobą.
A tory, pociąg i pomysł na ich dodanie do makiety są genialnym rozwiązaniem, które jeszcze bardziej przyciąga wzrok.

Brawo!

rh

#24 Post autor: rh »

Genialna praca :)

Chociaż jedno mi się nie podoba - co mają "pokazywać" te serki na bokach wagonów? Jakoś mi to średnio pasuje ...
I mała niedoróbka - skoro lokomotywa elektryczna to gdzie sieć trakcyjna? :)

I pytanie - skąd pochodzi ten kafelek z wzorem płyty kuchennej? (zdjęcie: http://www.brickshelf.com/gallery/Cyber ... Sol/51.jpg)
Ostatnio zmieniony 2013-07-27, 10:58 przez rh, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#25 Post autor: Jantin »

Kim ja jestem, żeby krytykować... No ale:
- Kamienice w/g mnie "przeładowane", osobiście każdej dałbym tylko 1 typ klocków "fakturowych", tzn w jednej karbowane, w innej "cegłowe", nie wszystko na raz. I zgoda z przedmówcami - szare kropeczki nie pasują. Nawet nie wiem co mają reprezentować. Brud (za jasne)? Odpadnięty tynk (wtedy zebrać je w nieregularne plamy, zresztą od tego są fakturowane klocki)? Ślady po wojnie (za równomierne, czemu nie tylko na dole)?
- Latarnie na pochyłym odcinku mogłyby być pionowe, nie prostopadłe do ulicy.
- Rozumiem, że nie udało się oddzielić torów, ale chociaż mogłyby być poprowadzone na nasypie. Szczególnie mnie to razi w scence z kotem - jak zaraz śmignie pociąg, to oni się przewrócą, a zaczytany biznesmen skończy jak niedaleki, świeżo upieczony dyplomant :)

Co nie zmienia faktu, że makieta jest fantastyczna, dopracowana, przemyślana, bardzo mi się podoba, a szczególnie:
- Niedociśnięte kafle fajnie "robią" chodnik,
- Zdjęcia z perspektywy ptaków to majstersztyk,
- Moim ulubieńcem jest scenka z listonoszem. Nawet nie wiem czemu, tak jakoś
- Babka z piasku! :D
- że jest wnętrze wagonów,
- Neonowe "światełka" świetnie się sprawdziły w fontannie za za hipisem.

Nie zrobiłbym takiej makiety nie tylko dlatego, że nie mam tylu klocków, ale przede wszystkim dlatego, że nie starczyłoby mi cierpliwości i samozaparcia żeby ją ukończyć :D

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#26 Post autor: Adrian »

Jetboy pisze:gumowych młoteczków
Wydaje mi się w tym przypadku młoteczek więcej szkody by narobił niż pożytku :)
V1 pisze:Skoro nie zbudowałeś trakcji - lepiej było zrezygnować z pantografu.
Tutaj wyszła moja nieznajomość z tematem i brak doświadczenia w tej kwestii. Oczywiście, że tak powinienem zrobić.
rh pisze:co mają "pokazywać" te serki na bokach wagonów?
Kwestia wyglądu nic więcej. Przy samych tanowych brickach czegoś brakowało mi w tych wagonach.
rh pisze:skoro lokomotywa elektryczna to gdzie sieć trakcyjna? :)
Tak to jest jak się amator bierze za coś, na czym się nie zna ;) Zupełnie nie zwróciłem na to uwagi.
rh pisze:skąd pochodzi ten kafelek z wzorem płyty kuchennej? (zdjęcie: http://www.brickshelf.com...aDelSol/51.jpg)
Widzę, że nie tylko mnie się on kojarzy z płytą kuchenną. A Lego wykorzystało go w zupełnie inny sposób ;)

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=11203pb007
Jantin pisze:szare kropeczki nie pasują. Nawet nie wiem co mają reprezentować.
Zużycie, urozmaicenie kształtu i kolorów.
Jantin pisze:Latarnie na pochyłym odcinku mogłyby być pionowe, nie prostopadłe do ulicy.
Takie było założenie, żeby były pionowo w stosunku do całej makiety. Tak delikatnie je zamontowałem, że zapomniałem przed zdjęciami je wszystkie odpowiednio poprawić. Jeśli przyjrzałbyś się dokładnie zdjęciom pochyłego odcinka to zauważysz, że wychodzą one spod drogi.
Jantin pisze:Rozumiem, że nie udało się oddzielić torów, ale chociaż mogłyby być poprowadzone na nasypie. Szczególnie mnie to razi w scence z kotem - jak zaraz śmignie pociąg, to oni się przewrócą, a zaczytany biznesmen skończy jak niedaleki, świeżo upieczony dyplomant :)
Aby lepiej oddać wszystkie odległości musiałbym zburzyć kilka ścian w mieszkaniu i znacząco zmniejszyć ilość smaczków na stud kwadratowy ;) Nie wyobrażam sobie wielkiej makiety na kilkanaście płyt bazowych, w której jest tylko elementów wartej uwagi. Osobiście wolę wykorzystać jak najwięcej przestrzeni na różne smaczki i scenki, stąd też mogą zdarzać się sytuacje nieco przekolorowane.
Jantin pisze:nie starczyłoby mi cierpliwości i samozaparcia żeby ją ukończyć :D
Przy każdej większej konstrukcji nadchodzi taki moment, że ma się już jej po prostu dosyć. Spodziewam się, że nie tylko mnie to dotyczy ;) Trzeba wtedy nieco odczekać, aby radość z budowania znowu wróciła ;)

Rotmistrz
Posty: 44
Rejestracja: 2012-07-19, 22:07
Lokalizacja: PL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: Rotmistrz »

Bardzo fajna diorama. Praca pochłonęła sporo klocków, ale efekt w postaci dużej szczegółowości jest widoczny. Bardzo fajnie wykonany wylot tunelu i pociąg, dodatkowo ciekawie zbudowane okna w wagonach.

ODPOWIEDZ