[MOC]"Anna"

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

[MOC]"Anna"

#1 Post autor: Johan »

Dzień dobry,

na forum zarejestrowałem się w maju, ale do tej pory nie byłem aktywnym użytkownikiem. Uznałem, że nim będę zabierał głos, wypadałoby się przedstawić. Wprawdzie napisałem coś o sobie w temacie "Przedstawmy się", ale brakowało tej informacji, która chyba jest na tym forum najważniejsza: jak ja buduję. Wreszcie jestem w stanie i z tej strony wam się pokazać. W tej budowli osiągnąłem kres moich możliwości, zarówno jeśli chodzi o posiadane klocki, jak i technikę budowania. Bardzo proszę o krytykę w pełnym wymiarze, żadnego "zielonego listka". A teraz dość gadania, przedstawiam Państwu "Annę":

Obrazek

"Anna" jest starym statkiem powietrznym, zwodowanym (o ile można tak powiedzieć?) w Gdańsku w roku 1895. Była wówczas jednym z najszybszych statków przemierzających bezkresne nieba Cesarstwa Rosyjskiego. Jako okręt kurierski dostarczała najważniejsze towary na terenie całego Imperium, a szczególnie tam, gdzie nie dotarła kolej. Ceniona za niezawodność, wyposażona w cztery wirniki nośne oraz dwa napędowe była w stanie kontynuować lot przy uszkodzeniu dowolnego z nich.

Gdy wybuchła Wielka Wojna, "Anna" została wcielona do wojska i dozbrojona. Przeznaczona do rozpoznania i ochrony konwojów spisywała się dzielnie przez długie lata. Jej prędkość i zwrotność, mimo iż już nie należały do czołówki, nadal były przyzwoite i sprawiły, że służba "Anny" zapisała się chwalebnie w historii Carskiej Marynarki Powietrznej. Jednak rok przed końcem wojny los od niej się odwrócił. Dopadnięta przez eskadrę niemieckich myśliwców w środku ukraińskich stepów nie zdołała dojść do bazy. Załoga została zmuszona do awaryjnego lądowania i pozostawienia wraku w środku pustkowia.

Dziesięć lat po wojnie wrak został odkupiony od wojska przez łódzkiego kupca. Poddał on "Annę" gruntownemu remontowi, wymienił silnik oraz pozbawił resztek rozbitego przy ostatnim lądowaniu dna, a także wyposażył w podwieszony pokład techniczny. Od tego czasu "Anna" służy w jego flocie handlowej pod polską banderą jako holownik wielkich sterowców towarowych oraz jednostka ratunkowa działająca nad Bałtykiem.

"Anna" z różnych ujęć:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kabina sternika:

Obrazek

Pokład techniczny:

Obrazek

I na koniec widok od dziobu:

Obrazek

Dziękuję za uwagę. Mam nadzieję, że się Państwu podobało. Proszę o szczere komentarze, acz zaznaczam, że poprawek raczej wprowadzać nie będę. Wolę wziąć się za coś nowego.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

Bardzo, bardzo fajne, czymkolwiek tym jest :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

Johan pisze:"Anna" jest starym statkiem powietrznym, zwodowanym
spowietrzonym!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Najpierw miasto w chmurach (innego AFOLa) a teraz statek powietrzny - zresztą całkiem fajny - Panie, Panowe, odlatujemy ;-).

Może do wirników dałoby się przyczepić - bo wydają mi się trochę za małe aby unieść bądź co bądź kawał maszyny, no i nie jestem pewien, czy z aerodynamicznego punktu widzenia, nie byłoby lepiej jakby były nad konstrukcją - ale to detale, bo cała konstrukcja bardzo łądnie wpasowuje się w modny od jakiegoś czasu "wiek pary"
Ostatnio zmieniony 2013-08-10, 23:25 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

Przeraża kompletny brak relingów. Gdzie był nadzór BHP?
Fajna konstrukcja, ale dla mnie zbyt pionowo rozciągnięta.
Rozumiem, że te betonowe kloce na dole to tylko do zadokowania?
Zdrufko, Ciamek

czempi
Posty: 28
Rejestracja: 2008-01-13, 17:37
Lokalizacja: tychy
brickshelf: czempi

 

#6 Post autor: czempi »

Cały czas się zastanawiam właśnie czy te kloce to pokład techniczny czy tylko podstawka modelu? Ogólnie bardzo razi po oczach to, i psuje model.
Trochę słodyczy, fabuła dobra, klimatyczna. A sam model ma to "coś" w sobie.

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#7 Post autor: Johan »

Szerszen pisze:Może do wirników dałoby się przyczepić - bo wydają mi się trochę za małe aby unieść bądź co bądź kawał maszyny
Ciamek pisze:dla mnie zbyt pionowo rozciągnięta.
Założeniem było uzyskanie przekarykaturalizowanego wyglądu, jak widać nie do końca osiągnąłem ten cel.
Ciamek pisze:Rozumiem, że te betonowe kloce na dole to tylko do zadokowania?
czempi pisze:Cały czas się zastanawiam właśnie czy te kloce to pokład techniczny czy tylko podstawka modelu?
Te kloce to jedynie podstawka. Kombinowałem z różnymi rozwiązaniami, ale "Anna" jest dość kapryśna: przy żadnym innym nie chciała stać stabilnie. Niestety, trochę to rzeczywiście szkodzi jej urodzie :)

czempi
Posty: 28
Rejestracja: 2008-01-13, 17:37
Lokalizacja: tychy
brickshelf: czempi

 

#8 Post autor: czempi »

Johan pisze:Te kloce to jedynie podstawka. Kombinowałem z różnymi rozwiązaniami, ale "Anna" jest dość kapryśna: przy żadnym innym nie chciała stać stabilnie. Niestety, trochę to rzeczywiście szkodzi jej urodzie :)
Port pannie annie dobudować ;)

ODPOWIEDZ