[MOC] Rzymska Piekarnia

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

[MOC] Rzymska Piekarnia

#1 Post autor: tybort »

Ten MOC to historia mojego nieudanego urlopu i dowód ciapowatości. Miał być inną, ambitniejszą chatką z Settlersów - zabrakło mi umiejętności i chęci by je zdobyć. Miał pojechać na wystawę do Rzeszowa - nie zdążyłem przed wyjazdem na urlop. Zbyt późno zamówiłem klocki. Urlop się nie udał, domek był prawie skończony bodajże w sobotę rano - nie zorientowałem się, że w niedzielę gabloty są już prawie zamknięte. Ehh... Wystarczy.

Obrazek
The Settlers II Roman Bakery by tybort, on Flickr

W Settlersach do zwycięstwa ostatecznie zawsze prowadziła wojna. Jednakże by móc ją prowadzić należało zgromadzić żołnierzy, a wcześniej wyprodukować im uzbrojenie i zachęcić nieco piwem oraz złotem. To z kolei wymagało rozwinięcia wydajnych łańcuchów produkcyjnych, w tym żywności - niezbędnej do pracy górnikom. Chleb był jednym z trzech, obok ryb i mięsa (szynki), produktów które mogliśmy dostarczyć naszym umorusanym pyłem węglowym (i nie tylko!) osadnikom.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeżeli [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=18501]strażnicę[/URL] nazwałem interpretacją to piekarnia może być jedynie dalekim nawiązaniem. Owszem, myślę, że trochę przypomina budynek z Settlersów ale do modelu jej bardzo daleko. Ma na przykład skopane... tzn., inne proporcje. A miała nawet bardziej... inne przed poprawką. Nie lubię też balkonu. Może więc dobrze, że na wystawę nie pojechała. Strażnica jest lepsza.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Żeby jednak nie było, że publikuję coś zupełnie nie wartego uwagi (w mojej ocenie :D), nadmienię, że kilka elementów mi się w tej chałupce podoba. Ot chociażby klapa w dachu. Nieco naciapany ogródek. Banalnie oczywiste drzwiczki do pieca. No i sam fakt, że jest i że to ja to zbudowałem :)

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiście (oczywiście?!) w oryginalnej grze, podobnie jak w pierwszej, trzeciej i w zasadzie czwartej części sagi nie było kobiet (w czwartej jako grywalna nacja pojawiły się Amazonki). Osadnicy pracowali, wojowali, odpoczywali, a nawet - o zgrozo! - rozmnażali się w sterylnie męskim towarzystwie. I to wszystko w konserwatywnych latach dziewięćdziesiątych.

Z braku kobiet zadrwili sami autorzy (lub raczej ich następcy) wydając w 2006 roku The Settlers II: Anniversary, którego motywem przewodnim było odszukanie zaginionych kobiet. Ja zdecydowałem się dodać jedną skromną minifiżkę w trudzie i znoju zajmującą się małym zielnikiem (o którym również nic nie wiadomo) na tyłach budynku. Jako że Settlersi byli grą doskonale dwuwymiarową nie możemy wiedzieć, co się działo po drugiej stronie piekarni. Być może wyglądało to właśnie tak jak u mnie?


Na koniec możliwość porównania z oryginałem.

Obrazek Obrazek

Dziękuję za uwagę i zapraszam do krytykowania, chwalenia i wspominania. Albo nawet gaworzenia nie na temat, jeśli tylko moderacja pozwoli.

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#2 Post autor: judam »

Twoja piekarnia jest ładniejsza niż z gry ale jednak jest troszkę inna. Przy tej ilości klocków mogłeś zrobić ją bardziej podobną do wersji z gry.
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Prezes »

Bardzo ładna konstrukcja. Kolorystycznie estetyczna, niewielkich rozmiarów, dopracowana w szczegółach. Podoba mi się wiele rzeczy:
- piec
- kolor drewnianego dachu
- zawiasy w drzwiach
- jabłka na drzewie
- właz na dachu

Nasuwa mi się tylko jedno pytanie: czy coś jest wewnątrz budynku ? Pani na tyłach budynku, wygląda trochę jak z Oktoberfest ;-)

Ładna praca ! Gratuluję !

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

Bardzo ładna piekarnia, nie ma co narzekać.
Jeśli chciałeś dokładnie odwzorować tą z gry to powinna być mniejsza po prostu.

Balkon faktycznie dziwnie wygląda - w ogóle było możliwe w antyku zbudować taki prosty nawis bez żadnej podpory?
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#5 Post autor: blizzard »

Uwielbiam te klimaty!!

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#6 Post autor: Dr. Ops »

Nie rozumiem skąd ta samokrytyka...piekarnia wyszła rewelacyjnie.
Co z tego, że proporcje nie są idealne - to większe, a tamto mniejsze. Ważne, że ogól można bez problemu poznać. Co więcej, te własne wstawki tj. ogródek dodają fajnego klimatu, duży plus. Robienie kropka w kropkę budynku taki jak w grze zawiewałoby nudą, przynajmniej dla mnie.
Urzekły mnie drzwiczki od pieca - takie niby proste, małe, a idealne rozwiązanie !

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#7 Post autor: PatrykZ »

Nie grałem, ale rzeczywiście bardzo podobna.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Jetboy

#8 Post autor: Jetboy »

Nie jest identyczna, ale prezentuje się świetnie. Ducha tej piekarni uchwyciłeś i to jest najważniejsze. Chętnie bym zobaczył większą makietkę z tej gry.

czempi
Posty: 28
Rejestracja: 2008-01-13, 17:37
Lokalizacja: tychy
brickshelf: czempi

 

#9 Post autor: czempi »

Zawsze na tył piekarni można zerknąć w settlers 2 10 lecie ;)
Piekarnia ciut odbiega od oryginału ale trzyma klimat settlersów i widać o co chodzi. Aż by się chciało cała osadę zobaczyć i „pograć”
Ostatnio zmieniony 2013-09-03, 13:47 przez czempi, łącznie zmieniany 1 raz.

Bua
Posty: 32
Rejestracja: 2012-08-27, 14:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Bua »

Minus za czerwoną flagę zamiast niebieskiej. W grze można być tylko niebieskim, ew. żółtym przy grze w dwie osoby. A kto by tam chciał budować budynki komputerowemu przeciwnikowi.

Buduj dalej, buduj. To teraz może wieża obserwacyjna?

Edycjone: ożeż, przeoczyłem czerwone umaszczenie przy strażnicy. Moja krytyka przenosi się zatem również na nią.
Ostatnio zmieniony 2013-09-04, 01:44 przez Bua, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#11 Post autor: Innos »

Oczywiście piekarnia wyszła nieco duża, ale to najmniejszy problem, bo wygląda świetnie. Po zobaczeniu pierwszej fotki od razu wiedziałem, o jaki budynek chodzi i z której części gry, klimat w pełni udało Ci się oddać, a to jest najważniejsze. I całość wygląda naprawdę świetnie.
Ciamek pisze: Balkon faktycznie dziwnie wygląda - w ogóle było możliwe w antyku zbudować taki prosty nawis bez żadnej podpory?
Też mi się wydaje, że balkon powinien mieć jakieś podpory, najprawdopodobniej rzeźbione. No ale napisałeś, że nie lubisz balkonu, więc nie jest to nic odkrywczego. ;) Za to fajnie wyglądają te bary w oknie balkonu, tylko nie jestem pewien, jak to interpretować, zasłona po prostu, czy jakieś lekkie drzwiczki?
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#12 Post autor: Toltomeja »

Mnie tam się podoba pod każdym względem, także rozmiaru. Mimo silnego wzorowania się na oryginale udało Ci się przemycić parę ciekawych rozwiązań i wspaniały klimat.
Chyba najlepszą stroną pracy są te szare wstawki w ścianie i cudowny dach. Reszta to dodatki. :)

Chirurg

#13 Post autor: Chirurg »

A mnie się podoba, super klimat, super wstawki różnokolorowe w jednolitych ścianach. Dużo pięknych detali, gratuluje!

Panda666
Posty: 24
Rejestracja: 2013-08-11, 16:18
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Panda666 »

Ładniejsza (bardziej dopracowana) niż oryginał....
Ostatnio zmieniony 2013-09-10, 22:02 przez Panda666, łącznie zmieniany 1 raz.

lordofdragonss

#15 Post autor: lordofdragonss »

Ja dodam od siebie, że daszek strasznie mi się podoba!

ODPOWIEDZ