[MOC] Kopiuj, zmniejsz, wklej

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

[MOC] Kopiuj, zmniejsz, wklej

#1 Post autor: SMIGOL »

W czasie, gdy większość bawi się w Rzeszowie pakując swoje modele, ja postanowiłem opcykać następnego MOCyka.

UWAGA: Audycja zawiera lokowanie słowa: oś

Obrazek

Jak to było? Sama kabina stała już wcześniej czekając na swoją kolej… Zainspirowany przez Jakeofa i trochę przypadkiem, tworząc Volvo złożyłem jej dół (element ze światłami) i tak już zostało :).
Gołym okiem widać, że okno też skopiowałem od kolegi z forum. Nie miałem jednak na stanie żółtej wydmuszki, więc zakleiłem okno kolorowym papierem. Reszta może wydawać się podobna, jednak z racji tego, że model jest troszkę mniejszy byłem zmuszony wykorzystać inne techniki.
W temacie Dafa to wszystko.

Teraz naczepa. Tak jest, prawie taka sama jak poprzednia, ale… posiada dodatkowy wózek, oba wózki są skrętne i jest w innym kolorze :P
Obrazek
DAF 95 XF 8x4 by Smigol_, on Flickr

Po kolei.
Tworząc tą naczepę bardzo zależało mi na tym, żeby wszystkie jej osie skręcały się tak jak w realu tzn. każda oś ma swoją niezależną oś skrętu, dodatkowo powodując skręt następnej osi. Testowałem wiele rozwiązań (pisząc przy okazji ostatniej prezentacji, że je mam – nie miałem !), aż w końcu wpadłem na to:
Obrazek
trailer GIF by Smigol_, on Flickr
Nie wiem, czy ktoś stosował takie rozwiązanie.
Ja go wcześniej nie widziałem, dlatego jestem z siebie bardzo dumny.
Jak widać rozwiązanie jest o tyle fajne, że skręcając jedną oś skręca się następna. Dodatkowo można zrobić to od góry, poprzez lekkie przesunięcie naczepy – nie dotykając kół :)

Coś o przednim wózku… to była chyba największa męczarnia, robiłem go cały dzień. Dlaczego? Miał być jak najmniejszy i wg założeń opisanych powyżej. I gdy już go zrobiłem okazało się, że osie skrętu są za blisko siebie i wypychają koła na zewnątrz. Wyglądało to tak, jakby miał tylko jedną (podłużną) oś skrętu.
Mam nadzieje, że rozumiecie :)

Dodatkowo zastosowałem radę trzydoma i zakryłem dziury w liftarmach chowając przy okazji blokady wysuwu. Minusem tego rozwiązania jest to, że nie da się zabezpieczyć ładunku łańcuchami.
Obrazek
tiefbett trailer by Smigol_, on Flickr

Tyle. Można chwalić, krytykować, słodzić, dokładać do pieca, itd.

Galeria Flickr

Galeria BS

Pozdrawiam
3majcie się!

PS. BS też będzie, jak zacznie kiedyś chodzić :)
Ostatnio zmieniony 2013-09-15, 17:17 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Ciągnik to jak zwykle u Ciebie klasa sama w sobie. Naczepa dużo bardziej mi się podoba od poprzedniej, fajnie, że uwzględniłeś sugestię by zakryć piny i dziury w liftach :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#3 Post autor: SMIGOL »

3dom pisze:Ciągnik to jak zwykle u Ciebie klasa sama w sobie
Jakoś tak dziwnie jest, że im mniej mi się moja konstrukcja podoba, tym lepszy jest jej odbiór. Może moje oczekiwania są mniejsze.
Ciągnik ma swoje mankamenty, których jeszcze nikt nie wyciągnął... co jest z Wami :)? Jeszcze popadnę w samozachwyt i skończę w wariatkowie.
Dzięki Trzydom za opinię.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

ODPOWIEDZ