[MOC] Pasiasta kamienica

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#16 Post autor: Innos »

Dołączam się do zachwytów. Momentami nudzą mi się już kamienice, bo nawet w przypadku stosowania ciekawych technik mało w nich świeżości, ma się wrażenie, że wszystko już było. Tu jednak tak nie jest, bardzo przyjemne kolory elewacji plus świetne, przytulne wnętrza robią naprawdę pozytywne wrażenie. I spokojnie tak mógłby wyglądać zestaw firmowy, co jest dodatkowym plusem.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#17 Post autor: Belfast »

Jest SUPER !
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#18 Post autor: SMIGOL »

Jako syn architekta, który się na tym w ogóle nie zna, chciałbym powiedzieć, że jest w tym budynku coś, co do niego przyciąga. Osobiście nie umiem stwierdzić jednoznacznie co to jest... powiedziałbym, że jest spójny.
Wcześniej wydawało mi się, że zbudować taki budynek można ot tak. Powciskać klocki, parę podmienić i już. Tymczasem ostatnio próbowałem zmierzyć się z tym tematem i stwierdzam, że nie jest to takie proste zadanie jak się wydaje.
Jest wiele kamienic podobnych bardziej lub mniej... ta ma coś w sobie co mnie urzekło.
Ostatnio zmieniony 2013-09-19, 16:05 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Cthulhu

#19 Post autor: Cthulhu »

Genialny MOC, świetnie dobrane kolory. Zagłosowałbym na MOC miesiąca :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#20 Post autor: legosamigos »

Bardzo podoba mi się cała kamieniczka, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Podoba mi się pomysł na piekarnik ze skrzynki na listy (kojarzę że było coś takiego w starych zestawach, jak bawiłem się jeszcze klockami systemowymi) oraz kuchenka (gazowa lub elektryczna). Podoba mi się także plazma oraz te kręte schody, które chyba prowadzą donikąd, bo nie znalazłem zdjęcia z wyposażeniem pięterka ;) Z zewnątrz podoba mi się kolorystyka budowli. Jedynie co bym zmienił, to podwyższyłbym troszkę te dolne okna. Mam na myśli akurat to zdjęcie poniżej
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-09-19, 16:46 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

R19Cabrio

#21 Post autor: R19Cabrio »

Bardzo ładna kolorystyka, ładna bryła, front ładnie zdobiony, wnętrze małe a tak pomysłowo zagospodarowane, całościowo super. Dziewczyna nie lubi kotka?
Chciałbym mieć taką u siebie, masz w planach zrobić instrukcję?

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#22 Post autor: SMIGOL »

R19Cabrio pisze:Dziewczyna nie lubi kotka? Chciałbym mieć taką u siebie, masz w planach zrobić instrukcję?
Dziewczynę? Mam taką na stanie. Chcesz pożyczyć? (nie musisz odpowiadać, chciałem się tylko podzielić humorem)
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

pikey
Posty: 35
Rejestracja: 2013-04-15, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Pikey1984

 

#23 Post autor: pikey »

Dołączę się do zachwytów. Tak jak wielu podoba mi się kuchenka, natomiast chyba jeszcze bardziej zlew i kafle obok kuchenki. Jedyne co mi się nie podoba w tej kamienicy to, to że brak jej sąsiedztwa, więc czekam (i chyba nie tylko ja) na kontynuację :)

Awatar użytkownika
mechu333
Posty: 34
Rejestracja: 2013-01-02, 00:07
Lokalizacja: Kępno
brickshelf: mechu333

 

#24 Post autor: mechu333 »

Bardzo ładna kamienica, szczególnie podoba mi się wnętrze. Super dobrane kolory, meble kuchenne jak prawdziwe, zestaw RTV, sofa, schody, wszystko idealne.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#25 Post autor: Tranzystor »

Najlepsza kamienica jaką widziałem!

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#26 Post autor: Jantin »

Jest śliczna. Bruksela jak się patrzy, takie właśnie domki zawsze chciałem budować, ale nie mam jakoś wyobraźni do tego. Fantastyczny również patent z rozłącznością w pionie, można wygodnie zrobić wnętrze i nie ma wystających zawiasów z boku budynku. A wnętrze... Mieszkałbym :) Tylko drzwi od wewnętrznej strony trochę mało atrakcyjnie wyglądają, a i od zewnątrz przyznam, że nie powalają tak, jak reszta elewacji. Myślę, że wstawienie drzwi firmowych Lego z ładnym okienkiem nad nimi nie pogorszyłoby frontu, a zdecydowanie poprawiło wnętrze.

Awatar użytkownika
josio
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-28, 19:58
Lokalizacja: Świdwin
Kontakt:

#27 Post autor: josio »

projektanci z TLG powinni brać od ciebie korepetycje jeśli chodzi o urządzanie wnętrza w kamieniczkach.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#28 Post autor: 3dom »

Kawał znakomitej kamienicy. Chyba wszystkie mocne strony zostały już wymienione więc dodam tylko, że mi również bardzo się podoba.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

smutny

#29 Post autor: smutny »

Po długiej przerwie szykuję się do odsłony nowej kamienicy. Jak zwykle przed całą ceremonią wypatruję co tu nowego się pojawiło (zazwyczaj interesują mnie tylko kamieniczki) i już mi się odechciało wystawiania mojej hehe... Twoja jest przepiękna!!! Każdy detal jest idealnie przemyślany, każdy klocek jest na swoim miejscu, a fasada jest prześliczna. Zazdroszczę!!!

Spóźnione gratulacje!

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#30 Post autor: nisiia »

Cóż - mogę tylko żałować, że sama nigdy niczego takiego nie stworzę :) (pewnie zapał mi się skończyłby na parterze), więc szczerze podziwiam :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

ODPOWIEDZ