[MOC] Reach Stacker

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

[MOC] Reach Stacker

#1 Post autor: Bricksley »

Witam!

Mam do zaprezentowania nowy MOC, jest nim REACH STACKER czyli dźwig/pdnośnik do kontenerów taki jakie można spotkać w magazynach czy portach. Pomysł wziął się już dawno, ale z budową musiałem poczekać na zdobycie części (nowy zestaw). Samo składanie poszło dość szybko bo w 5 dni był już gotowy. Budując go starałem się aby był podobny do prawdziwych i nawet nieźle mi to wyszło.

Funkcje:
-przednia oś na dyferecjale napędza atrapę silnika V4.
-skręt przez koguta na dachu na tylnią oś. Miało być też przez kierownicę, ale zabrakło miejsca. Wadą jest zbyt mały kąt skrętu.
-ramię podnoszone na 2 dużych siłownikach. Niestety nie jest wysuwane, przez co musi być trochę dłuższe.
-szczęki działają na 2 małych siłownikach i bardzo dobrze sobie radzą.

Wygląd:
Budując MOCa chciałem żeby jednocześnie przypominał prawdziwe maszyny i był tez wyjątkowy i nawet mi się to udało. Model jest w żółto-niebieskich barwach. Karoseria z przodu miała wyglądać inaczej, ale z braku odpowiednich elementów została tak jak jest. Z tyłu jestem zadowolony, chciałem zadbać o takie detale jak swiatla, no i udało się.

Galeria (a w niej filmik):http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=201641

Proszę o opinie i pytania (jeżeli są).
Ostatnio zmieniony 2008-01-04, 09:10 przez Bricksley, łącznie zmieniany 4 razy.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
rzooq
Posty: 72
Rejestracja: 2006-04-14, 18:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: rzooq

 

#2 Post autor: rzooq »

Czy możesz pokazać zdjęcie oryginału, na którym sie wzorowałeś? Według mnie podnośniki mają silnik z tyłu.
Szukajcie, a znajdziecie. Pukajcie, a otworzą wam...

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#3 Post autor: aro_kal »

Mi zupełnie nie przeszkadza gdy model nie przypomina nic co istnieje naprawdę. Dlatego ja nie czepiam się detali czy silnik powinien być z przodu czy z tyłu. Najważniejsze jest by działał i był estetyczny. Mimo, że zastosowałeś różne kolory klocków, to przyznaję, że poukładane są w uporządkowany i przemyślany sposób. Ta różnorodność w ogóle nie razi. Fajnie, że model potrafi podnieść "kostkę" z klocków i nie przewraca się do przodu. Ciekawe jaki maksymalnie ciężar jest w stanie unieść...

Nie chcę się czepiać do Twojego wieku, ale ja gdy miałem 14 lat, to prawdopodobnie nie zbudowałbym czegoś takiego (nie mówiąc już, że i dziś mogłoby mi się nie udać ;/ ). Mimo wszystko ocenię Cię jak równieśnika - za ten model daję Ci 4+.
Ostatnio zmieniony 2006-06-22, 07:16 przez aro_kal, łącznie zmieniany 1 raz.

Jake

#4 Post autor: Jake »

Bardzo mi sie podoba, lubie sprzet budowlany a to twoje jest niezle zrobione, podobne do oryginalu i praktyczne, ciakaw bylem jak zrobisz kabina ale jest ladna. Sprawdzales ile uniesie? Najlepsza jest lapa wyglada realistycznie. Uklad kierowniczy z flex system nie jest zbyt dobry do tego duze luzy i mala wytrzymalosc ale to jedyny minus. Bardzo Fajne :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#5 Post autor: Bricksley »

aro_kal pisze:Ciekawe jaki maksymalnie ciężar jest w stanie unieść...
Jake pisze:Sprawdzales ile uniesie?
Niestety nie mam pojęcia, bo nie mam jak sprawdzić:(
Pozdrawiam :)

Diego

#6 Post autor: Diego »

Podczepiasz np. kilogram cukru albo kostke masła i patrzysz czy daje radę.

MOC nawet dobry. Ale szczerze mówiąc wole System. Ale i tak mi się podoba. 8/10

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

NO fajne fajne:) oceniam na 5+. Fajnie wygląda i mi się podoba. gj!

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#8 Post autor: Kubrick »

rzooq pisze:Czy możesz pokazać zdjęcie oryginału, na którym sie wzorowałeś? Według mnie podnośniki mają silnik z tyłu.
Dolaczam sie do tego postulatu. Mam wrazenie, ze umieszczenie silnika ma przede wszystkim wplyw na to ile udzwignie ramie, bo silnik umieszczony dalej od przedniej osi dziala jak obciaznik umieszczony na dlugiekj dzwigni, taka maszyna prosta-podstawy fizyki. :mruga:
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#9 Post autor: Bricksley »

Kubrick pisze:rzooq napisał/a:
Czy możesz pokazać zdjęcie oryginału, na którym sie wzorowałeś? Według mnie podnośniki mają silnik z tyłu.


Dolaczam sie do tego postulatu. Mam wrazenie, ze umieszczenie silnika ma przede wszystkim wplyw na to ile udzwignie ramie, bo silnik umieszczony dalej od przedniej osi dziala jak obciaznik umieszczony na dlugiekj dzwigni, taka maszyna prosta-podstawy fizyki.
Nistety nie mam takowego, poprostu przglądałem grafikę na google. Rzeczywiście im dalej od przodyu silnik tym powinien wiecej unieść, ale znowu silnik nie jest aż taki ciężki. A w moim MOCu mimo iż jest z przodu to nie przeważa go do przodu, predzej poroszczepiają sie klocki niz przważy go.
Ostatnio zmieniony 2006-06-26, 14:08 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#10 Post autor: Kubrick »

K@ROL pisze: Nistety nie mam takowego, poprostu przglądałem grafikę na google. Żeczywiście im dalej od przodyu silnik tym powinien wiecej unieść, ale znowu silnik nie jest aż taki ciężki. A w moim MOCu mimo iż jest z przodu to nie przeważa go do przodu, predzej poroszczepiają sie klocki niz przważy go.
Mi bardziej chodzi o oryginal, ze ma z tylu silnik, bo faktycznie lego jest leciutki, ale nie powinien przewazac MOCa, bo punktem podparcia staje sie przednia os, a silnik masz za nia.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Jake

#11 Post autor: Jake »

Sam robie duzo bledow ale "Żeczywiście".... Silnik z tylu bylby bardziej podobny do oryginalu. I sprawdz wreszcie max. ciezar jaki uniesie.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#12 Post autor: Bricksley »

Jake pisze:I sprawdz wreszcie max. ciezar jaki uniesie.
Już sprawdziłem, ale trochę niedokładnie. Chodzi o to że nie wiem dokładnie ile to waży. I tak przyczepiłem na haku do szczęk 10 baterii AA i 2 R20. Ciężar został podniesiony prawie bez problemu, ponieważ ciężko jest taki ciężar podnieść przy pomocy ręcznej pąpki. Gdy zostało podniesione na max. odziwo tylna oś podniosła sie o ~ 1mm, dodam jeszcze że sam podnośnik jest dość lekki. Zapomniałem powiedzieć że kabinę wzmocniłem 4 liftarmami.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ