[MOC] Mobilny żuraw II

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

[MOC] Mobilny żuraw II

#1 Post autor: legosamigos »

Obrazek

Witam serdecznie!

Mobilny żuraw nr 2. Tym razem w wersji europejskiej z wieżą z zestawu 42009

Dane techniczne

Długość: 63 cm
Szerokość: 18 cm
Wysokość: 29 cm / po rozłożeniu bomu; 60 cm / po rozsunięciu bomu: 81 cm
Długość bomu: 43 cm / po jego rozsunięciu: 67 cm
Waga: 3,5 kg

Obrazek

Funkcje

Napęd na 4 koła – 1 x PF XL motor
Skręt 2 przednich osi – 1 x PF M motor
Podpory – 1 x PF M motor
Podnoszenie szoferki kierowcy – 1 x PF M motor
Obrót wieży – 1 x PF M motor
Podnoszenie bomu – 1 PF L motor
Wysuw bomu – 1 PF L motor
Wciągarka 1 x PF M motor

Dodatkowe Power Functions

4 x PF IR odbiorniki
3 x PF IR piloty
2 x PF pudełka z bateriami

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria na BS

Galeria na stronie Lego

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xTLTjM9i ... e=youtu.be[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2013-10-27, 23:48 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Powiem szczerze że z wyglądu starY mi się bardziej podoba. Jednak fajnie że jest nowa kabina i tyle funkcji.

kruszyna
Posty: 70
Rejestracja: 2011-11-23, 21:04
Lokalizacja: Wolsztyn , Wielkopolska

#3 Post autor: kruszyna »

Zdecydowanie druga wersja dźwigu bardziej mi się podoba . Dużo funkcji . Zdziwiła mnie funkcja podnoszenia kabiny/szoferki kierowcy ( jak zwał tak zwał )
Ostatnio zmieniony 2013-10-15, 10:44 przez kruszyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

kruszyna pisze:Zdecydowanie druga wersja dźwigu bardziej mi się podoba . Dużo funkcji . Zdziwiła mnie funkcja podnoszenia kabiny/szoferki kierowcy ( jak zwał tak zwał )
W poprzednim dźwigu była podnoszona kabina operatora, teraz podnoszona kabina kierowcy :) no i jest inny schemat podnoszenia. Tam przez "popychanie" kabiny, a tu przez siłownik
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#5 Post autor: Bricksley »

Wieża od 42009, ale zapomniałeś wspomnieć, że kabina + część podwozia pochodzi z 8258...
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
David
Posty: 58
Rejestracja: 2013-05-07, 08:41
Lokalizacja: Dębica
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: David »

Jakie bydle! :-) ile ten model ma elementów? :-) ? wspaniałą praca!
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Oni żują pszczoły.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

No dobra.
Narzekałem że robisz w kółko to samo. Dla odmiany postanowiłeś zrobić miks dwóch zestawów?
Ciężarówek z kabiną (a często i podwoziem z 8258) jest od groma. I jeszcze trochę.
Dlaczego nie chcesz się przemóc i zrobić w końcu coś co NIE jest bazowane na żadnym zestawie?

Aha, na tylnych osiach powinny być bliźniaki.
Ostatnio zmieniony 2013-10-15, 14:51 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#8 Post autor: Filus »

Też nie ogarniam, co to za radocha, by z uporem brnąć w powielanie w ten, czy inny sposób projektantów. No bo jak to ocenić, w zasadzie, to pochwalić powinniśmy projektantów. Nawet jeżeli już chcesz powielić z jakichś względów mechanikę, to choć budę sam zbuduj, nie musi być wcale najpiękniejsza na świecie, ważne, żeby była własna.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

Karol pisze:Wieża od 42009, ale zapomniałeś wspomnieć, że kabina + część podwozia pochodzi z 8258...
To prawda, że część kabiny i część nadwozia pochodzą z zestawu 8258, jednak są też i różnice. Dźwig jest o wiele dłuższy niż 8258, u mnie jest mniejszy odstęp między skrętnymi kołami, gdyż między nimi nie ma podpór, u mnie kabina ma drzwi i dach. Już nie mówiąc o tym że zużyłem ogromną ilość ramek 5x7 i 5x11 (chyba ponad 20 sztuk) do wzmocnienia całej konstrukcji :)
David pisze:Jakie bydle! :-) ile ten model ma elementów? :-) ? wspaniałą praca!
Nie wiem, nie liczyłem. Na pewno o wiele więcej niż aktualny i największy zestaw Lego Technic
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:To prawda, że część kabiny i część nadwozia pochodzą z zestawu 8258, jednak są też i różnice. Dźwig jest o wiele dłuższy niż 8258, u mnie jest mniejszy odstęp między skrętnymi kołami, gdyż między nimi nie ma podpór, u mnie kabina ma drzwi i dach. Już nie mówiąc o tym że zużyłem ogromną ilość ramek 5x7 i 5x11 (chyba ponad 20 sztuk) do wzmocnienia całej konstrukcji :)
Wybacz, ale na pierwszy rzut oka to jest przerobiony 8258. Na drugi też. Masz wystarczającą ilość elementów aby zbudować coś swojego, bazującego na prawdziwej ciężarówce, albo na własnym pomyśle. A zamiast tego serwujesz nam ciągle przeróbki zestawów.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:No dobra.
Narzekałem że robisz w kółko to samo...
A czy ty kiedykolwiek NIE narzekałeś? Nie tylko przy moich pracach, ale również przy pracach innych forumowiczów?
M_longer pisze:Aha, na tylnych osiach powinny być bliźniaki.
Może i powinny, jednak to kolejna różnica między moją pracą a zestawem 8258
M_longer pisze:Wybacz, ale na pierwszy rzut oka to jest przerobiony 8258. Na drugi też. ...
Wcale nie przeczę, że bazowałem na tym zestawie, jednak jak już wcześniej napisałem, są pewne różnice. Niestety ty nie dostrzegasz różnic, tylko podobieństwa

Przyjrzyj się uważnie, że u mnie nawet kabina jest dłuższa z boku. Panel 1x5x11 nie występuje w kabinie 8258, tylko jest poza nią, u mnie jest ten panel w kabinie

LINK
Ostatnio zmieniony 2013-10-15, 16:33 przez legosamigos, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#12 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:A czy ty kiedykolwiek NIE narzekałeś? Nie tylko przy moich pracach, ale również przy pracach innych forumowiczów?
Jeśli wolisz same ochy i achy to polecam fora EB :)
Co do narzekania, częściej piszę co mi się w modelu nie podoba i co można by usprawnić/poprawić. Czasem udaje się podsunąć komuś jakiś dobry pomysł :)
Nie ma niczego złego w przerabianiu zestawów. Tylko że kręcisz się w kółko, modyfikując zestawy, zamiast pójść o krok dalej i zbudować coś od zera.
legosamigos pisze:Może i powinny, jednak to kolejna różnica między moją pracą a zestawem 8258
Ale Twój poprzedni żuraw miał bliźniaki z tyłu :)
legosamigos pisze:Wcale nie przeczę, że bazowałem na tym zestawie, jednak jak już wcześniej napisałem, są pewne różnice. Niestety ty nie dostrzegasz różnic, tylko podobieństwa

Przyjrzyj się uważnie, że u mnie nawet kabina jest dłuższa z boku. Panel 1x5x11 nie występuje w kabinie 8258, tylko jest poza nią, u mnie jest ten panel w kabinie
Oceniam całościowo. Nie będę się zatrzymywał przy jednym panelu, w sytuacji w której 70-80% kabiny jest takie jak w 8258.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#13 Post autor: solic »

Na dobrą sprawę wększość kabin "scaniopodobnych" zbudowanych z paneli i liftarmów będzie podobnych do 8258. Mi akurat nie przeszkadza to, że inspirowałeś się zestawem.
Również to, że wieża i wysięgnik są przeszczepione z 42009 nie jest jakąś ujmą, choć na pewno całkowicie autorska konstrukcja byłaby bardziej doceniona. Jestem świeżo po składaniu 42009 i muszę przyznać, ze wysięgnik nie jest idealny, ale jak na standardy "zestawowe" jest w miarę ok.

Żeby nie było tak różowo jedna rzecz kłuje mnie strasznie w oczy w Twojej konstrukcji - podpory. Bardzo szkoda, że nie zrobiłeś ich rozsuwanych na boki a jedynie opuszczane. Wiem, to nie jest łatwy temat, ale myśle że całościowo konstrukcja zyskałaby nawet gdybyś przeszczepił rozwiązanie rozsuwania podpór z 42009 niż to co jest teraz. Te połaczenie osiami pod spodem też nie jest trafne, domyślam sie że służy zapobieganiu obracania się "talerzy" podpór. Ale da się to samo osiągnąć w bardziej elegancki sposób.

Podsumowując, mimo wszystko podoba mi się Twój dźwig. I tym razem znacznie lepiej masz schowane wieże IR:)
Mam wrażenie że budowany dość na luzie, bez kombinowania z każdym skosem, detalem itp. A pewnie takie budowanie daje więcej radości niż przerabianie po raz 28 tego samego detalu.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#14 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:Jeśli wolisz same ochy i achy to polecam fora EB :)
Kiedyś EB, to dobre piwo było, ale możesz nie pamiętać, bo młody jesteś. To tak żartem i mały off topic ;)
M_longer pisze:Co do narzekania, częściej piszę co mi się w modelu nie podoba i co można by usprawnić/poprawić. Czasem udaje się podsunąć komuś jakiś dobry pomysł :)...
Jak do tej pory zauważyłem, to w większości prac coś ci się nie podoba i tak jak pisałem nie tylko przy moich pracach, ale przy MOCach innych forumowiczów również. Czasem? Hmm, no może czasem, ale to chyba od jakiegoś wielkiego święta :D A poza tym, to, że czasem podsuniesz jakiś pomysł, to nie znaczy, że trzeba go od razu wykonać, czy zrobić, bo tobie się tak podoba, a nie inaczej. Jeśli masz jakąś swoją koncepcję i chciałbyś, by było inaczej, więc zbuduj to sam
M_longer pisze:Nie ma niczego złego w przerabianiu zestawów.
Sam sobie przeczysz. Z jednej strony piszesz, że przerobiłem zestaw, co się zgadza, bo nie ukrywam, że inspiracją do zbudowania tego MOC-a były zestawy 8258 i 42009 był z drugiej strony piszesz, że nie ma nic złego w przerabianiu zestawów. A ja myślę, że to też jest pewna sztuka budowania zrobienia z 2 zestawów 1, podobny, ale nie taki sam, czy identyczny ( w tym wypadku tematycznie)
M_longer pisze:Ale Twój poprzedni żuraw miał bliźniaki z tyłu :)
I co w związku z tym, że poprzedni mój dźwig miał bliźniaki? Czy w związku z tym ten też musi mieć?
M_longer pisze:Oceniam całościowo. Nie będę się zatrzymywał przy jednym panelu, w sytuacji w której 70-80% kabiny jest takie jak w 8258.
Ok, skoro uważasz, że 70-80% kabiny jest z 8258, twój wybór, a ja wcale nie muszę się zgodzić z twoją opinią. Każdy ma swój gust i swoje zdanie. Czyż nie?
Ostatnio zmieniony 2013-10-15, 18:44 przez legosamigos, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#15 Post autor: Bobofrutx »

Po pierwsze przepraszam że nie piszę apropos MOCa.

Po drugie przyznaje że nie śledziłem wcześniejszych wypowiedzi M_longer umieszczanych pod twoimi pracami.

No to do sedna. Dziwi mnie trochę twoja reakcja legosamigos wobec komentarzy M_longer.
Który to zauważył fakt widoczny gołym okiem (może nie dla wszystkich), iż twój żuraw wygląda jak zlepek dwóch lekko zmodyfikowanych zestawów. Nie nazwał bym tego inspiracją, tak jak ty to zrobiłeś.
Do tego M_longer według mnie wcale nie próbuje cie atakować, a zachowujesz się jak by tak było, co można wywnioskować z twoich odpowiedzi/ripost. On próbuje podkreślić rzecz oczywistą i nakierować cię w kierunku rozwoju, nie kopiowania a rzeczywistej inspiracji i tworzenia czegoś własnego co daje moim zdaniem większą satysfakcję.
legosamigos pisze:
M_longer pisze:Jeśli wolisz same ochy i achy to polecam fora EB :)
Kiedyś EB, to dobre piwo było, ale możesz nie pamiętać, bo młody jesteś. To tak żartem i mały off topic ;)
Żart żartem, ale czytam to tak: Jestem starszy, wiem lepiej, gadaj zdrów.

Jeśli moją wypowiedz również uznasz za kolejny atak, to trudno. Jakoś przeżyję.
Ostatnio zmieniony 2013-10-15, 19:15 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ