Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Roadster SHGG
Autor Wiadomo¶ć
shaggie 
Adminus Emeritus

Doł±czył: 04 Cze 2004
Wpisy: 170
Sk±d: Warszawa
Wysłany: 2004-11-04, 20:08   [MOC] Roadster SHGG

Helou,

Ostatnio, dla relaksu, grzebałem trochę w zestawach Technic i zbudowałem coś takiego:

Podwozie jest niemal w całości zapożyczone z 8448 (budowane według instrukcji), natomiast przy tworzeniu karoserii wykazałem już nieco więcej inwencji - szczególne wyzwanie stanowiły dla mnie te wszystkie panele i rurki, których wcześniej nigdy nie używałem.
Będę wdzięczny technikowym specjalistom za konstruktywną krytykę mojej pracy.
Ostatnio zmieniony przez Sariel 2008-01-04, 09:30, w cało¶ci zmieniany 1 raz  

TT 
VIP

Doł±czył: 27 Maj 2004
Wpisy: 1181
Sk±d: Bielsko-Biała
Wysłany: 2004-11-04, 21:40   

Shaggi!!! Widze że debiut. Zobaczyłem ten model na brickshelfie prędzej niż zobaczyłem Twoią wiadomość. No widze, że to żywcem z 8448. Tylko żałuje, że przód też nie z intrukcji. Shaggi bede szczery - przód ochyda :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: . Moj brat kiedyś zrobił to samo ale całośc z instrukcji. Myśle, że gdybyś zrobił coś sam bez instrukcji wyszłoby lepiej, bo ulepszyć/upiększyć 8448 się nieda. Ci Anglicy zpewnoścą kazdą opcje przeanalizowali. Ja myśle że przy Twoiej inwencji powinieniś się zając technic. Osobiście nielubie przerabiać modeli LEGO pod względem design itp. itd. jak co to z technologią walcze. Tobie tez tego nie polecam :wink: .

p.s. im więcej "technicsów" wsród nas tym lepiej :lol: :lol:

dmac 
Adminus Emeritus

Doł±czył: 17 Cze 2004
Wpisy: 2227
Sk±d: Szczecin
Wysłany: 2004-11-04, 21:59   Re: Pierwszy techniczny MOC Shaggiego

shgg napisał/a:
Helou,

Ostatnio, dla relaksu, grzebałem trochę w zestawach Technic i zbudowałem coś takiego:

Absolutnie nie zgadzam się z TT!
Nie zgadzam się też z twoją nazwą modelu - sądząc po oponach, to jest raczej dune buggy, niż roadster :) A jako taki, jest po prostu świetny. Nie wnikam w kwestie techniczne podwozia, bo jeśli jest z 8448, to musi być dobre :), ale karoseria jest IMO bardzo dobra. A wiesz dlaczego? Otóż ostatnio naoglądałem się na Brickshelfie modeli samochodów osobowych i spośród kilkudziesięciu podobał mi się może jeden. Konstruktorzy pozostałych popełniali ten sam błąd: starali się zrobić CAŁĄ karoserię z tych śmiesznych, giętych paneli. W efekcie wozy wyglądały jak po ciężkich wypadkach. U Ciebie tego nie ma Shaggie, ponieważ poszedłeś za jedynie słuszną (moim zdaniem) taktyką SUGEROWANIA kształtu, a nie udawania, że samochód ma blachy. Z niemałą satysfakcją przeczytałem niedawno wywiad z twórcą 8448 - gość mówił właśnie o tym, co mnie ostatnio gnębiło: że nie wolno przedobrzyć z karoserią. Jego projekt został zaakceptowany między innymi dlatego, że był oszczędny i elegancki (choć przyznam, że prace jego kumpli z zespołu nie były dużo gorsze). Bardzo mi się podoba to, co zrobiłeś, a skoro piszesz, że to Twój pierwszy raz z rurkami i panelami, to tym bardziej jestem pełen uznania.
Gratulacje!

shaggie 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2004-11-05, 00:59   

TT napisał/a:
No widze, że to żywcem z 8448. Tylko żałuje, że przód też nie z intrukcji. Shaggi bede szczery - przód ochyda :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: .

Hehehe, nie podoba Ci się? Problem z tymi wszystkimi rurkami jest taki, że zostawiają zbyt wiele miejsca na własną interpretację. Chciałem aby przód samochodu nie przypominał współczesnych japońskich roadsterów, tylko coś bardziej klasycznego - np. aston martina. Najwyraźniej mi nie wyszło :(

TT napisał/a:
Ja myśle że przy Twoiej inwencji powinieniś się zając technic.

Dzięki, ale - jak już wielokrotnie wspominałem - nie czuję się na siłach budować modele Technic. Ten projekt zrealizowałem tylko dla odprężenia, aby się oderwać od tego wszystkiego, co szykuję na Castle Contest.

TT napisał/a:
Osobiście nielubie przerabiać modeli LEGO pod względem design itp. itd. jak co to z technologią walcze. Tobie tez tego nie polecam :wink: .

Może kiedyś wyposażę ten model w napęd 4x4 - konieczne będą daleko idące modyfikacje przedniego mostu.
Ostatnio zmieniony przez shaggie 2004-11-15, 21:07, w cało¶ci zmieniany 1 raz  

shaggie 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2004-11-05, 01:07   Re: Pierwszy techniczny MOC Shaggiego

dmac napisał/a:
Nie zgadzam się też z twoją nazwą modelu - sądząc po oponach, to jest raczej dune buggy, niż roadster :)

Wiesz, po prostu nie mam mniejszych :) Kiedyś strasznie narzekałem, że mam w kolekcji za małe koła, teraz narzekam na opony Power Pullera, że są za duże... :)

dmac napisał/a:
karoseria jest IMO bardzo dobra. A wiesz dlaczego? Otóż ostatnio naoglądałem się na Brickshelfie modeli samochodów osobowych i spośród kilkudziesięciu podobał mi się może jeden. Konstruktorzy pozostałych popełniali ten sam błąd: starali się zrobić CAŁĄ karoserię z tych śmiesznych, giętych paneli. W efekcie wozy wyglądały jak po ciężkich wypadkach. U Ciebie tego nie ma Shaggie, ponieważ poszedłeś za jedynie słuszną (moim zdaniem) taktyką SUGEROWANIA kształtu, a nie udawania, że samochód ma blachy.

Ano właśnie, dokładnie to miałem na myśli projektując nadwozie. W końcu Technic zawsze miał to do siebie, że karoserie były otwarte, aby można było zobaczyć, co się dzieje w środku. Zakrywanie wnętrza ma, moim zdaniem, sens jedynie w przypadku hybryd techniko/model teamowych i należy to robić raczej przy użyciu elementów System, aniżeli paneli Technika.
Poza tym nie znoszę tej plastikowej zieleni-metalic...

dmac napisał/a:
Bardzo mi się podoba to, co zrobiłeś, a skoro piszesz, że to Twój pierwszy raz z rurkami i panelami, to tym bardziej jestem pełen uznania.
Gratulacje!

Dziękuję bardzo :)

TT 
VIP

Wysłany: 2004-11-05, 12:11   

Dmac zobacz to kilka moim zdaniem lepszych modeli wozów:
http://www.brickshelf.com...ery.cgi?m=grazi
http://www.brickshelf.com...ery.cgi?f=81813
http://www.brickshelf.com...y.cgi?m=fusheng
http://www.brickshelf.com...ustrialdesigner
http://www.brickshelf.com...gi?m=rvrrubicon
http://www.brickshelf.com...lery.cgi?m=Zoli

http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=101824
pisałeś że konstruktorzy za dużo paneli dawaj, w powyrzszym modelu jest bardzo dużo tego materiału, mimo to model robi wrażenie, jest bardzo ładny i nie wygląda jak po wypadku... :lol:

http://www.brickshelf.com...ery.cgi?f=84069
a ten mój model pod względem paneli i rurek jak byś ocenił?

No a wracjając do modelu shgg nie powiedziałem, że jest cały feeee, moim skromnym zdaniem myśle, że przud jest poprostu niefajny - a najbardziej to nie podbają mi się te zielonkawe lampy, te lampy w przeciwienstwoe do takich tylko niebieskich nigdy fajnie niewyglają.

Zaniedługo kończe mój model bedziecie mogli krytykowac go do woli... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

dmac 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2004-11-05, 12:40   

TT napisał/a:
Dmac zobacz to kilka moim zdaniem lepszych modeli wozów:
(....)
http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=101824
pisałeś że konstruktorzy za dużo paneli dawaj, w powyrzszym modelu jest bardzo dużo tego materiału, mimo to model robi wrażenie, jest bardzo ładny i nie wygląda jak po wypadku... :lol:

Jeśli chodzi o ten czerwony, który dajesz za przyklad, a także o ten z "industrial" cośtam w adresie, to to są właśnie koronne przykłady niefajności w wykorzystaniu paneli :) Weź sobie zdjęcie 8448 i postaw obok zdjęcie któregoś z tych potworków. Widzisz różnicę? Panele się przydają, żeby ZASUGEROWAĆ linię, zwłaszcza w połączeniu z elastycznymi rurkami. Można nimi wykończyć piękny, delikatny model (8448, 8466), a można zrobić z nich lekki czołg w wersji sportowej, jak to czerwone coś. Budowniczy napracował się jak diabli i udowodnił, że potrafi przyczepić bardzo dużo paneli na małej powierzchni, ale moim zdaniem ładne to to nie jest. Chyba, że z bardzo daleka :) Nawiasem mówiąc, większość z modeli, które dajesz za przykład, ma całkiem interesującą sylwetkę, co dowodzi talentu konstruktorów, jednak wykończenie karoserii po prostu mi się nie podoba.

I jeszcze jedno: wcale mi nie zależy na tym, żeby Cię przekonać, bo obaj mamy prawo do własnego zdania. Po prostu staram się wyjaśnić, jaka estetyka do mnie przemawia, a jaka nie. Nie twierdzę też, że sam potrafiłbym lepiej, ale wiem, że przynajmniej eksperymentowałbym w zupełnie innym kierunku.

TT 
VIP

Wysłany: 2004-11-05, 12:46   Re: Pierwszy techniczny MOC Shaggiego

Cytat:
Wiesz, po prostu nie mam mniejszych :) Kiedyś strasznie narzekałem, że mam w kolekcji za małe koła, teraz narzekam na opony Power Pullera, że są za duże... :)

Ja też narzekałem na małe koła 68,8 mi niewystarczało. Na te z 8466 też narzekam są za duże i zaciężkie - straciłem na nich już kilka zebatek i przegubów. Dlatego usilnie prubuje się wyposarzyć w koła wielkości 81,6 wystarczą mi tylko jeszcze dwie opony z 8880.

Cytat:
Poza tym nie znoszę tej plastikowej zieleni-metalic...

Ja tez nieprzepdam za tym kolorem, ale co zrobić tylko w tym kolorze mam ich większą ilość, bo inne kolory to sladowe ilości

TT 
VIP

Wysłany: 2004-11-05, 13:05   

Cytat:
Jeśli chodzi o ten czerwony, który dajesz za przyklad, a także o ten z "industrial" cośtam w adresie, to to są właśnie koronne przykłady niefajności w wykorzystaniu paneli :) Weź sobie zdjęcie 8448 i postaw obok zdjęcie któregoś z tych potworków. Widzisz różnicę? Panele się przydają, żeby ZASUGEROWAĆ linię, zwłaszcza w połączeniu z elastycznymi rurkami. Można nimi wykończyć piękny, delikatny model (8448, 8466), a można zrobić z nich lekki czołg w wersji sportowej, jak to czerwone coś. Budowniczy napracował się jak diabli i udowodnił, że potrafi przyczepić bardzo dużo paneli na małej powierzchni, ale moim zdaniem ładne to to nie jest. Chyba, że z bardzo daleka :) Nawiasem mówiąc, większość z modeli, które dajesz za przykład, ma całkiem interesującą sylwetkę, co dowodzi talentu konstruktorów, jednak wykończenie karoserii po prostu mi się nie podoba.

Kiedy pisałeś ostatnio o nadmiernej ilośc paneli w modelach. Postanowiłęm że pokaże Ci ten model i wtedy twe odczucia nijak się bedą miały do Twoiego zdania o tych panelach. A ty piszesz że on jest przykłądem złego użycia paneli (brzydoty :lol: ). Jestm zszokowany że ten viper się może niepodobać. Ostatnio właśnie z bennym o nim mówiłem i obu nam się podobał ten model. Widocznie mamy inne gusta.
Ale szanuje Twoie zdanie - przynajmniej jest z kim pogadać...[/u]

shaggie 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2004-11-05, 14:21   

TT napisał/a:
Jestm zszokowany że ten viper się może niepodobać. Ostatnio właśnie z bennym o nim mówiłem i obu nam się podobał ten model. Widocznie mamy inne gusta.

Mi też się nie podoba - właśnie z tego powodu, o którym wspomina Dmac. Podziwiam kunszt faceta i jego wytrwałość w dłubaniu w MLCadzie, ale karoseria tego modelu przypomina mi patchwork.
Poza tym nie lubię viperów, amerykańskie fury są do bani :D

TT 
VIP

Wysłany: 2004-11-05, 15:42   

Co do wozów amerykanskich to tez myśle, że są do niczego. Na temat paneli określiłem już swe zdanie. Nie bede się sprzeczał. No każdy ma swoie zdanie. Dobrze, że niektórzy znas je wyrażają.

Shgg buduj dalej pogadamy :wink:

ps co to jest patchwork?

TT 
VIP

Wysłany: 2004-11-06, 07:34   

Jak już mowa o panelach to zobaczcie to http://www.brickshelf.com...ery.cgi?f=98080 Fajny co nie?? :twisted: :twisted: :twisted:

benny80 

Doł±czył: 28 Cze 2004
Wpisy: 162
Sk±d: Katowice
Wysłany: 2004-11-06, 14:21   

Widzę, że nolens-volens zostałem wmanewrowany w tę dyskusję. Skoro tak, to powiem tylko...

- że nawiązując do wypowiedzi dmac'a zgadzam się, iż modele Technic po to są przejrzyste, by właśnie było widać mechanizmy, a tym samym tworzy się najczęściej tylko obrys sylwetki, do czego rurki i panele się dobrze nadają,

- a z kolei opanelowanie wozu może być ładne, tylko wedlug mnie kreuje wówczas model na Model Team niż Technic, a że sam często (nawet teraz, hje, hje) buduję modele typu MT, to zgadzam się z TT co do tego Vipera i uważam że jak na 'MT w panelach' wyszedł ładnie,

- niemniej, jak już mówiłem, nie mam prawie tych paneli w moich zbiorach, stąd akurat zgadzam się z shagg'ym i osobiście dużo bardziej odpowiadają mi standartowe Brick'i w roli wypełniaczy;

A teraz pójdę sobie usiąść do kącika pomyśleć, czy ja aby nie mam roztrojenia jaźni czy czegoś takiego...
Pozdrawiam! B. 8)

TT 
VIP

Wysłany: 2004-11-09, 17:52   

Dmac przykładem niefajności jest to:
http://www.brickshelf.com...ry.cgi?i=892045

dmac 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2004-11-09, 17:57   

TT napisał/a:
Dmac przykładem niefajności jest to:
http://www.brickshelf.com...ry.cgi?i=892045

Tył byłby niezły do modelu takiej terenówki składanej w garażu, natomiast przód jest poniżej krytyki :( Może to tylko prowizorka? Może będzie inny?

Wy¶wietl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu