6672 Safari Off-Road Vehicle

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

6672 Safari Off-Road Vehicle

#1 Post autor: tbzz »

Obrazek

Recenzja 6672 Safari Off-Road Vehicle

Seria: Town
Rok wydania: 1990
Liczba klocków: 67 (Brickset), 59 (BrickLink)
Liczba figurek: 2 + 1
Cena : 20 – 120 zł (allegro, BrickLink) – w zależności od stanu

BrickLink, Brickset

Kolejna recenzja starych klasycznych zestawów Lego. Wybór padł na 6672, choć planowałem recenzję innej pozycji związanej z dwukolorowym sportowym symbolem, będącym przedmiotem dwóch poprzednich. Przyczyną jest zagubienie instrukcji, która jak się odnajdzie, wrócę do tematu. Wracając do Safari Off-Road Vehicle, to z tego co pamiętam, był bardzo popularnym zestawem na początku lat 90. Wielu kolegów go posiadało, a i pamiętam go z półek znanych wszystkim sklepów. Stąd też myślę, że niejeden z Was był jego właścicielem :)

Opakowanie i instrukcja

Prezentowany 6672 posiada zarówno instrukcję, jak i pudełko. Instrukcja w stanie idealnym, natomiast pudełko odpowiada rocznikowi z jakiego pochodzi. Dwadzieścia trzy lata zrobiły swoje. Pudełko klasyczne, z żółtym obramowaniem, prezentujące nam scenę z udziałem podmiotu zamieszania. Tylna ściana to wiadomo - dodatkowe pomysły na możliwe do wykonania konstrukcje. Dwa pojazdy oraz dwie scenki z życia minifigów i małpki.

Obrazek

Instrukcja czytelna, dobrze nadrukowana, dwustronna w standardowej kolorystyce, ze zdjęciem zestawu w nagłówku. Bez uwag.

Obrazek

Elementy

W skład zestawu wchodzi niewielka ilość części od 59 do 67, w zależności od źródła. Zastosowana kolorystyka to biały, z elementami czarnego, oldgray i czerwonego. Do najciekawszych części zaliczyć możemy dwie ośki ze sprężynami, które pojawiły się w rok wcześniej, niż prezentowany 6672. Ponadto aż sześć elementów z nadrukiem, w tym trzy kasety oraz komplet drzwi i maska z czarną panterką na białym tle. Dodatkowo otrzymujemy trochę wyposażenia w postaci łopaty, kilofa i kamery.

Obrazek

W zestawie otrzymujemy dwie figurki, a w zasadzie trzy, gdyż do kierowcy w szarym kapeluszu i kamerzysty Lego dołożyło nam małpkę. Małpka znana choćby z zestawów serii pirates. Niewątpliwie dodaje uroku. Natomiast minifigi bez porywów, szczególnie kierowca, który w tym zestawieniu jest nijaki..Najlepszym ich elementem jest chyba ww. kapelusz.

Obrazek

Zestaw

Zestaw to pojazd terenowy przeznaczony, jak nazwa mówi, na udział w safari. Posiada słuszne zawieszenie, które w momencie powstania wniosło sporo nowych możliwości dla młodych budowniczych i świetnie pasowało do niejednej pozycji od Lego. Podobnie w tym przypadku. Zawieszenie sprawdza się dobrze, co będzie widać na jednym z niżej umieszczonych zdjęć. Pojazd przyozdobiono barwami przypominającym zebrę, sugerującymi Afrykę. Dodano wyposażenie, szperacze umieszczone na dachu, kamerzystę i posłano w dzikie stepy w poszukiwaniu, m.in. małp :)
Zestaw odbiegał od pozostałych z serii town w swoich latach, kolorystyką i przeznaczeniem. Niemniej jednak wpisywał się w przyjętą chyba przez Lego linię przejścia od klasycznych zestawów w klimatach europejskich do klimatów związanych z ciepłymi krajami. Widać to dobrze w zestawach z lat od 1990, gdzie m.in. nie stosuje się klasycznych choinek i topoli, a palmy oraz dodatki w postaci egzotycznych zwierząt.

Obrazek

Obrazek

I wszystkie elementy zestawu. Pojazd, dwie figurki, małpka oraz drobne wyposażenie.

Obrazek

Podsumowanie

Zestaw uważam za udany. Jest ciekawy kolorystycznie, głównie przez zastosowane zebry oraz czerwone zawieszenie. Bawialność i funkcjonalność dzięki zawieszeniu i małpce jak najbardziej na plus. Za najmniej ciekawe jego składniki trzeba uznać natomiast figurki, których jedynym elementem związanym z safari jest kapelusz. Nie psuje to jednak całokształtu zestawu, który zapewne każdemu zapadł choć trochę w pamięć dzięki swojej odmienności i ruchomemu zawieszeniu. Ciekawa i godna polecenia propozycja od Lego.

Za :
+ bawialność
+ tematyka
+ elementy z nadrukiem
+ zawieszenie
+ małpka

Przeciw:
- słabe figurki


Na koniec kolejna szybka aranżacja, choć przyznam, iż nie pamiętam, by w jakimkolwiek katalogu z lat 90 w scenkach można było znaleźć 6672.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-02-04, 20:38 przez tbzz, łącznie zmieniany 2 razy.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#2 Post autor: sekua »

Myślałem ostatnio o tym, czy doczekam się kiedyś na recenzję tego zestawu. I się doczekałem, dzięki!
Elementy (m.in. zawieszenie!), dwa minifigi i małpka na pewno były niezłym wabikiem w latach 90. Zestaw jest świetny. Zostałem jego właścicielem dopiero rok temu, aukcja allegro za jakieś 10-20 zł (używany, kompletny, stan dobry).

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#3 Post autor: bonczyk85 »

Nie miałem nigdy tego zestawu, ale kolega mieszkający piętro wyżej miał:) Bardzo fajny zestaw i recenzja też niczego sobie, jak zawsze. A te czerwone wypasione "resory" mam do dziś, pochodzą z o rok wcześniejszego zestawu Hook & Haul Wrecker.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Fajny set, kuzyn go mial. Zazdroscilem malpy, kapelusza, i zawieszenia. To ostatnie dostalem z plazowego buggy i wyscigowki Octan ale takiego kapelusza chyba do dziś nie mam :)
Ostatnio zmieniony 2013-11-10, 20:46 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#5 Post autor: blizzard »

Cudowny jest to zestaw dla mnie.
Ten klocek-zawieszenie zawsze chciałem miec (i do dzisiaj nie mam...)
Dzieciakiem będac pewno mnóstwo mialbym zabawy;)
Recenzja super, do tego spotęgowana cudownością zestawu.

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#6 Post autor: Aeryn »

Miałem ten zestaw! Łezka się w oku kręci, uwielbiałem te drzwiczki w zebrowe prążki.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#7 Post autor: Kirysowaty »

Bardzo udany zestawik z unikatowymi nadrukami na elementach. Swego czasu musiał zapewniać mnóstwo zabawy. :) Z tego, co widzę, masz go w naprawdę świetnym stanie. Na zdjęciach klocki wyglądają prawie jak nówki.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#8 Post autor: tbzz »

Fajnie, że kolejny raz stary zestaw przywołuje wspomnienia. O to chodzi :) A co do stanu zestawu, to tak, idealny. Choć delikatne wytarcia widać na torsie jednej z figurek.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#9 Post autor: bacon »

tbzz pisze:A co do stanu zestawu, to tak, idealny. Choć delikatne wytarcia widać na torsie jednej z figurek.
A pogryzione dwie taśmy i pęknięte białe nóżki? :)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#10 Post autor: tbzz »

bacon pisze:
tbzz pisze:A co do stanu zestawu, to tak, idealny. Choć delikatne wytarcia widać na torsie jednej z figurek.
A pogryzione dwie taśmy i pęknięte białe nóżki? :)
Aa..no i masz rację. Figurka, jak pisałem nosi ślady lat. Szczególnie ta. A taśmy, nie zauważyłem, choć teraz jak patrzę live to nie pogryzienia, bo bym wymienił na inne. To jakieś kreski od wgnieceń czymś twardszym i zjechany rant. Idealnie więc zostaje tylko do autka :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Prezes »

Szlagierowa pozycja ! Charakterystyczny przedstawiciel pojazdów Lego, chociaż temat mało popularny. Ha ! Kolejny zestaw bez etykiet/naklejek. A jak zwróciliście uwagę, pasy są tutaj chyba najbardziej rozpoznawalnym elementem. Nie dam się przekonać ! :-]

BTW: Też mam czerwone resory. Niestety nie wiem od jakiego zestawu, bo dostałem w prezencie.

Dzięki za recenzje.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#12 Post autor: Piterko »

O resorach dowiedziałem się dość późno bo w 1997 roku przy okazji 6490 Amazon Crossing, i to jeszcze nie był to mój zestaw. Podobał mi się diabelnie, miał ciekawy klimat, krokodyla, mostek, sam jeep był fajny, no i ta jedna, dająca dodatkową zabawę część. Potem próbowałem dorwać inne pojazdy z tą częścią, ale były to dla mnie mrocznawe czasy kupowania na allegro nieco w ciemno i bez przekonania, co kupuję. Dziś już nie czuję takiej potrzeby zdobycia zawieszenia, ale dziwię się, że Lego wycofało się z tego pomysłu i nie używa go dziś. Są silniczki pull-back, są częściowo ruchome zawieszenia zrobione z części technic, ale tamto podwozie umarło prawdopodobnie wraz ze wspomnianym Amazon Crossing (chyba, że ja o czymś nie wiem).
Sam pojazd jest kwintesencją legowych jeepów z początków lat 90tych i wygląda niemal tak samo jak police 4x4 czy też fire jeep z 1992. Mały, elegancki, z otwieranymi drzwiami i daszkiem. W tamtych czasach nie trzeba było niczego więcej, a czerwona część dostarczała dodatkowych opcji zabawy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#13 Post autor: 3dom »

Piterko pisze:tamto podwozie umarło prawdopodobnie wraz ze wspomnianym Amazon Crossing (chyba, że ja o czymś nie wiem).
Prawie ;) Rok pozniej pojawilo się jeszcze raz:

Obrazek
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#14 Post autor: Greg »

Kolejny zestaw z którym wiążą się bardzo miłe wspomnienia. Resory, małpka, kamera i dwa ludziki to robiło na mnie wrażenie. Mam set do dziś, łącznie z kartonem :)
Fajna recenzja!

tizz

#15 Post autor: tizz »

Jeden z moich ulubionych zestawów city. Dzięki Twojej recenzji przypomniałem sobie o nim. Jutro siadam do starych, nieprzesortowanych jeszcze klocków z własnych młodzieńczych lat i będę starał się złożyć go na nowo.
Aranżacja, choć widać, że robiona na szybko bardzo mi się podoba. Dzięki niej zestaw wkroczył w XXI wiek ;)

ODPOWIEDZ