[MOC] MRS Mobilna stacja radiolokacyjna

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

[MOC] MRS Mobilna stacja radiolokacyjna

#1 Post autor: Greg »

Witam w Nowym Roku!
Pomysł na model pojawił się wiele lat temu, może nawet w dzieciństwie gdy wpatrywałem się w katalogi i na stronach z Lego Space podziwiałem pojazdy na wielkich kołach, w pełni bawialne, naszpikowane badawczym sprzętem. Inną inspiracją był oczywiście ,,Obcy’’ i pojazd APC, rewelacyjne wykonany i pokazany tutaj przez Havoca, a potem Sariela. Mój model miał mieć charakter bardziej pacyfistyczny, choć pewnie sprzęt na pokładzie mógłby posłużyć również do prowadzenia walki elektronicznej.
Tak więc przed Wami Mobilna stacja radarowa lub ruchome centrum dowodzenia!
Głównym założeniem było połączenie estetyki z bawialnością i względnym realizmem. O ile kabina kierowcy nie zajmuje wiele miejsca w całym pojeździe to już przedział radarowy to połowa dostępnej przestrzeni pomiędzy skrętnymi osiami, tak więc z elementów pf zmieściłem to co potrafiłem zmieścić, czyli silnik PF Medium obracający radarem i przekładnie skrętu osi, światła i battery box oczywiście.
Pewnie pojawi się o komentarz o braku mobilności :) Ja również odczuwam niedosyt. Za jakiś czas wrócę do projektu i dodam może jeszcze jedną oś, wtedy będzie jeździł.

Obrazek


Obrazek
Dane:
Długość: 46 s.
Szerokość: 14 s.
Elementy ruchome:
Radar napędzany przez PF Medium
Skręt obu osi
Światła PF przód/tył
Efekt dźwiękowy – sound brick (55206c05)
Otwierane ręcznie drzwi kabiny kierowcy i przedziału radarowego

Do obejrzenia galeria, umieszczona trochę z obowiązku bo zdjęcia po obróbce są kiepskie i film obkrojony przez youtube o muzykę Jeana Michela Jarra, mimo to film mniej kaleczy wzrok niż galeria. Na żywo model będzie można obejrzeć na Pyrkonie, a może i w Warszawie.
Galeria BS
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=538068
Film
http://www.youtube.com/watch?v=16zU-iTK7R0
Zapraszam do komentowania.
Ostatnio zmieniony 2014-01-03, 22:32 przez Greg, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#2 Post autor: Belfast »

Pierwszy ! Dobry pomysł na pojazd i dobre wykonanie :) Myślę że jest bardzo bawialny, nie pokaże dzieciakom bo zaraz będą chciały żeby im zbudować ;)
Ostatnio zmieniony 2014-01-03, 21:47 przez Belfast, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#3 Post autor: makorol »

Dobra rzecz! Fajny kształt, dużo szczegółów, no i funkcje!
Chociaż ja, technicowiec widzę tu sporo miejsca na kolejne silniki i pełne zdalne sterowanie :)
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#4 Post autor: solic »

Pojazd bardzo ciekawy, wygląda bojowo.
Przepięknie zakamuflowany włącznik radaru.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

SebaD
Posty: 24
Rejestracja: 2011-12-14, 18:57
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

#5 Post autor: SebaD »

A ja oprócz pochwalenia modelu przyczepię się, że skrót od Mobilna Stacja Radiolokacyjna powinien brzmieć MSR a nie MRS :)
Dance 4 Life...

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Mysik pisze:A ja oprócz pochwalenia modelu przyczepię się, że skrót od Mobilna Stacja Radiolokacyjna powinien brzmieć MSR a nie MRS :)
W wersji angielskiej, tak jak jest z resztą na filmie, Mobile Radiolocation Station, więc skrót MRS jest prawidłowy. Fajny wóz bojowy i tak jak Makorol napisał mogłeś spokojnie go jeszcze bardziej zmotoryzować. Podoba mi się animacja wsiadających ludzików
Ostatnio zmieniony 2014-01-03, 22:43 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#7 Post autor: Greg »

Dzięki!
makorol pisze:Chociaż ja, technicowiec widzę tu sporo miejsca na kolejne silniki i pełne zdalne sterowanie :)
Silniki owszem pojawią się w wersji trzyosiowej, ale przez jakis czas muszę ten temat odłożyć.
Dokładnie tak miałem to wytłumaczyć :)
legosamigos pisze:W wersji angielskiej, tak jak jest z resztą na filmie, Mobile Radiolocation Station, więc skrót MRS jest prawidłowy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

Fajny MOC. Duży plus za soundbrick. Będę musiał się im dokładniej przyjrzeć (a właściwie przysłuchać) bo jak widać to dodatkowy sposób na ożywienie modeli.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

A mam takie pytanie odnośnie soundbricka. Czy są również soundbricki o innym dźwięku, np. wyjących syren policji czy straży pożarnej?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Czy są również soundbricki o innym dźwięku, np. wyjących syren policji czy straży pożarnej?
http://www.bricklink.com/catalogList.as ... nd%20brick
Ostatnio zmieniony 2014-01-04, 11:18 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

rafano
Posty: 10
Rejestracja: 2011-10-17, 20:31
Lokalizacja: Tychy

#11 Post autor: rafano »

Kompletnie nie wiem czy da się to wykorzystać z pfami natomiast z dzieciństwa pamiętam ten klocek dający dźwięk ze starego systemu 9v.
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4774c01

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#12 Post autor: Greg »

Możliwość połączenia daje sam włącznik gdyż wchodzi w niego technicowa oś, to co mi na przychodzi na szybko na myśl to np przycisnięcie tego przycisku przez siłownik śrubowy, poruszany i sterowany przez pf.

Klocek o którym mówisz też pamiętam, umieszczony na pudełeczku podobnym do obecnego małego batboxa. Pamiętam jak się napalałem na zestawy mające ten moduł np.
http://www.peeron.com/inv/sets/6481-1
Ostatnio zmieniony 2014-01-05, 13:40 przez Greg, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ