5000202 Elrond

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

5000202 Elrond

#1 Post autor: Aeryn »

Obrazek

Seria: Lord of the Rings

Ilość figurek: 1

Ilość części: 6

Cena: polybag był dołączany do gry LEGO "Władca Pierścieni", Bricklink wycenia figurkę na ok. 60 zł

Bricklink , Brickset

W tej krótkiej recenzji przedstawię Wam minifigurkę Elronda, którą nabyłem w roku 2012 wraz z egzemplarzem gry "Władca Pierścieni". Szczerze mówiąc, kupiłem grę tylko dla tej figurki i w nią nie gram.
Elrond z tego polybaga jest minifigiem ekskluzywnym i nie pojawia się w takim wydaniu nigdzie indziej.

Jako ciekawostkę nadmienię, że produkując ten polybag, LEGO popełniło błąd i do każdego Elronda dołączyło krótką szatę, taką jak mają np. niektórzy Hobbici lub Krasnoludy z Władcy Pierścieni. Jednakże, firma wykazała się wielką gracją i każdemu kto zgłosił, że jednak prosi o dosłanie długiej szaty, takiej jak na zdjęciu polybaga, taką szatę dosyłano bez problemów. Ja tak zrobiłem, ponieważ w przykrótkiej pelerynce figurka nie prezentowała się wystarczająco dostojnie.

Obrazek
Obrazek

Po złożeniu wszystkich 6 klocków otrzymujemy przepięknie wyglądającą figurkę Elronda, dzierżącą w ręku złoty elficki miecz / włócznię.

Obrazek

Tak prezentuje się nasz bohater w bojowym okrzyku, kiedy rusza do walki przeciwko plugawym orkom.

Obrazek

Przyjrzyjmy się ładnemu i starannemu nadrukowi z tyłu minifiga. Jak dla mnie, naprawdę wspaniale to wygląda i świetnie odwzorowuje charakterystyczne elfie zbroje z Drugiej Ery.

Obrazek

A tutaj tył figurki, zwróćcie uwagę na nietypowy krój płaszcza.

Na koniec pragnę napisać o dwóch ciekawostkach.
Otóż w 2013 Lego wypuściło wraz z zestawem 79006 nową i moim zdaniem niezwykle udaną wersję Elronda.
Obrazek

Moim zdaniem ta figurka reprezentuje Elronda dokładnie takiego, jakiego pamiętamy czy to z Władcy Pierścieni, czy z Hobbita.

Natomiast figurka z polybaga, którą opisuję, jak dla mnie przypomina zupełnie innego tolkienowskiego bohatera.
A mianowicie, króla elfów Gil-galada wraz ze swoją włócznią Aiglosem.
Obrazek
Obrazek

Zresztą, sami oceńcie, którą z tych dwóch postaci bardziej reprezentuje omawiana figurka.

Podsumowanie:

Uważam, że jeśli jest się zapalonym kolekcjonerem figurek ze świata Tolkiena, to warto było nabyć tą minifigurkę, wykonanie jest prześliczne, a wspaniałe i kolorowe nadruki przykuwają oko. Mamy tutaj i elickie włoski, i włócznię i fajny płaszcz. Ta wersja Elronda jest jednakże ekskluzywna i nie do nabycia inaczej niż właśnie z grą PC, lub teraz na rynku wtórnym. Stąd też jej cena nie jest najniższa.

Awatar użytkownika
David
Posty: 58
Rejestracja: 2013-05-07, 08:41
Lokalizacja: Dębica
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: David »

ciekawa figurka, ciekawa recenzja, cena...Matko Boska Afolowska!
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Oni żują pszczoły.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#3 Post autor: tbzz »

Wydaje mi się, że masz rację co do podobieństwa figurki. Wyczerpująca recenzja, a to tylko jeden minifig :) Natomiast cena..zaporowa.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#4 Post autor: Innos »

O proszę, ciekawa (i słuszna) uwaga z Gil-galadem, nie wpadłem na to, żeby to sprawdzać, bo dla mnie figurka wystarczająco dobrze przypominała Elronda żeby nie budzić wątpliwości - choć dołożona broń faktycznie trochę tu miesza. Ale na taką broń akurat nie ma co narzekać, w momencie premiery gry był to unikat dostępny tylko w tym woreczku i jednym premierowym wówczas zestawie, teraz też lepiej mieć dodatkową elficką wersję miecza niż kolejny długi miecz, bo takich mieczy po kilku zestawach z LOTRa czy Hobbita ma się już na pęczki.

A co do ceny wynikającej z trudności dostania - faktycznie sama figurka szybko zdrożała, więc opłacało się kupić grę z figurką i ja też cieszę się, że wtedy kupiłem. Ale potem chciałem mieć kilka dodatkowych egzemplarzy i doszedłem do wniosku, że to jest dla mnie taki "graniczny" polybag - tylko dlatego, że figurka jest bardzo udana (pomijając wpadkę z płaszczem) byłem skłonny dać za dodatkowe sztuki po niecałe 50zł, i więcej moim zdaniem za pojedynczą figurkę (jakąkolwiek) to już ostre przegięcie.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#5 Post autor: Scrat »

Gil-galadem bardziej by ta figurka zalatywała jakby dać jej włoski z właśnie tej figurki, Elronda ;)

Awatar użytkownika
David
Posty: 58
Rejestracja: 2013-05-07, 08:41
Lokalizacja: Dębica
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: David »

no tak, figurka całkiem przyjemna. Figurki licencjonowane, mają właśnie to do siebie że są takie '' dopieszczone'', chociaż pamiętam jaki był Sajgon z polybagiem z Ironmanem.
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Oni żują pszczoły.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#7 Post autor: GrublukTheGrim »

Innos pisze:(...) byłem skłonny dać za dodatkowe sztuki po niecałe 50zł, i więcej moim zdaniem za pojedynczą figurkę (jakąkolwiek) to już ostre przegięcie.
Ciekawi mnie, czy kupiłeś je w tej cenie. Ja kilka dni temu za Elronda na Allegro dałem 63,- PLN.

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#8 Post autor: Aeryn »

Scrat pisze:Gil-galadem bardziej by ta figurka zalatywała jakby dać jej włoski z właśnie tej figurki, Elronda ;)
Dla mnie i bez tych włosków, ta figurka to Gil-galad. "Prawdziwego" Elronda dopiero planuję nabyć. ;)
David pisze:Figurki licencjonowane, mają właśnie to do siebie że są takie '' dopieszczone'', chociaż pamiętam jaki był Sajgon z polybagiem z Ironmanem.
Tam były problemy z nadrukami, ale tutaj nie mam się absolutnie do czego przyczepić. Ani nie widać jakiś błędów w nadrukach, ani elementy nie są źle dopasowane, nie ma "chińskiej" jakości. Figurka jest jak z zestawu.
GrublukTheGrim pisze:Ja kilka dni temu za Elronda na Allegro dałem 63,- PLN.
Ja nie uważam, że przepłaciłeś, bo po tyle mniej więcej ta figurka teraz stoi.

Awatar użytkownika
ziemba89
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:32
Lokalizacja: SOPOT/PŁOCK
brickshelf: ziemba1989
Kontakt:

 

#9 Post autor: ziemba89 »

Wiesz może czy nadal można zgłaszać za krótką pelerynę ;p do tej pory nie zgłosiłem tego do Lego a figurkę mam od roku.
ziemba89 MANIAK MINIFIGÓW ;]

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#10 Post autor: Dantes »

No właśnie Ja też mam krótką, dzisiaj to zgłoszę!
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

ziemba89 pisze:Wiesz może czy nadal można zgłaszać za krótką pelerynę ;p do tej pory nie zgłosiłem tego do Lego a figurkę mam od roku.
Kiedyś dostałem odpowiedź z CS, że ich gwarancja jest standardowo dwuletnia.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: szww »

Figurka jest świetna, tez udało mi się nabyć z grą (swoją drogą to te zestawy gra+Elrond widziałem na początku października w Empiku w centrum bez problemu na półeczce poukładane, więc jak ktoś lubi gry, to polecam sprawdzić).

Co do Gil-galada... to ni w ząb mi nie pasuje, może jakby dodać dłuższy płaszcz w stylu tego http://www.bricklink.com/catalogItemIn.asp?P=97302&in=M , włosy zamiast tych standardowych elfickich jakieś z koroną (mogą być od nowego Elronda) ... to może, ale teraz to jakoś nie.

Nowy Elrond jest też bardzo udany (wspaniały jest ten dwukolorowy płaszcz) - ale wyraźnie widać, że jest to starsze wcielenie Elronda.

Bardzo bym chciał, żeby pojawiło się więcej Elfów z drugiej ery, bo detale są rewelacyjne.
Ostatnio zmieniony 2013-11-21, 10:02 przez szww, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#13 Post autor: Innos »

3dom pisze: Kiedyś dostałem odpowiedź z CS, że ich gwarancja jest standardowo dwuletnia.
Przy czym te dwa lata należy liczyć od daty produkcji (albo jeśli produkt jest dłużej na rynku - od zakończenia produkcji/oficjalnej sprzedaży), nie od daty zakupu (jeżeli chodzi o zakupy poza oficjalnymi sklepami). Innymi słowy zestaw z serii sprzed 2-3 lat dorwany w Smyku gwarancji producenta już nie ma, ale produkowana od 5 lat Gwiazda Śmierci już tak.
szww pisze: (swoją drogą to te zestawy gra+Elrond widziałem na początku października w Empiku w centrum bez problemu na półeczce poukładane, więc jak ktoś lubi gry, to polecam sprawdzić).
Właśnie ciekawa sprawa, po premierze gry z bonusem szybko zniknęły, ale latem znowu się pojawiły, w wersjach na PC i konsole. Jeżeli więc ktoś nie ma gry, a jest szansa, że choć spróbuje w nią pograć (a warto, bo legowe gry są bardzo grywalne i mogą być dobrą rozrywką dla każdego), to chyba jest to lepszy sposób zdobycia figurki niż zakup samego polybaga za kilkadziesiąt, a w porywach i 100zł (jak stoją na BL). W razie czego samą grę zawsze można odsprzedać i zredukować koszt zakupu całości. :)
GrublukTheGrim pisze: Ciekawi mnie, czy kupiłeś je w tej cenie. Ja kilka dni temu za Elronda na Allegro dałem 63,- PLN.
Kupiłem, ale tylko dwie sztuki. Gdzie, a raczej jak - jak wyżej - kupując figurkę w komplecie z grą i gry się pozbywając. :) Oczywiście to jest kombinowanie a nie prosty zakup, ale dla zasady efektywnie wyszło minimalnie mniej niż 50zł za figurkę, a o to mi chodziło. ;) Mimo wszystko jednak wolałbym, żeby Elrond był jeszcze jakoś inaczej oficjalnie dostępny i w efekcie tańszy. Toż już nawet tego elfa z Mrocznej Puszczy zza oceanu ściągam i wychodzi taniej.
Ostatnio zmieniony 2013-11-21, 20:58 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Innos pisze:Innymi słowy zestaw z serii sprzed 2-3 lat dorwany w Smyku gwarancji producenta już nie ma, ale produkowana od 5 lat Gwiazda Śmierci już tak.
To oczywiście nie jest sztywna zasada, jest gdzieś na forum opisana historia jak ktoś dostał z CS jakiś element do RCXa długo po wycofaniu tej serii. Ale to raczej był fart, w większości przypadków obowiązująca będzie wersja Innosa, tudzież dostępność elementów w magazynie.
Ostatnio zmieniony 2013-11-21, 22:56 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Allemov
Posty: 18
Rejestracja: 2013-09-25, 14:00
Lokalizacja: Wejherowo
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Allemov »

Jej. A ja powstrzymałem się przed zakupem polybaga z powodu głośnych problemów z szatą. Szkoda, że dowiaduję się dopiero teraz, iż podlega ona gwarancji.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube

ODPOWIEDZ