42024 Container Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

42024 Container Truck

#1 Post autor: Sariel »

42024: Container Truck

Obrazek

Seria: Technic
Rok wydania: 2014
Liczba elementów: 947
Cena:€79,99.
Brickset

Kontenerowiec z hakiem. Kiedyś w wypasionej wersji zbudowany przez Jennifer Clark, teraz doczekaliśmy się wersji LEGO.
Jest to klasyczny przypadek zestawu "wygląda lepiej niż działa". Ciężarówka jest bardzo przyjemna dla oka, kombinacja kolorów wyjątkowo przypadła mi do gustu, a nalepki są użyte z umiarem. Do tego łatwość zmotoryzowania za pomocą własnego silnika PF Medium i batboxa, oraz ciekawy model B którym jest grader. Funkcjonalnie - bieda. Nie licząc skrętu który działa z oporami przy mocnym skręceniu kół, mamy tu - w zestawie na prawie tysiąc części - dwie, dokładne DWIE funkcje: podnoszenie kontenera i opuszczanie podpór. Wprawdzie fukcje te niejako łączą się - kontener jest wysypywany kiedy podpory są w górze i stawiany na ziemi kiedy podpory są na dole - ale działa to biednie. Sam kontener jest ok, ale poruszanie go trwa dramatycznie wolno, czy to manualnie, czy silnikiem. Podpory natomiast to jakiś żart: mają symboliczny zakres ruchu, wystają daleko do tyłu i wiszą tuż nad ziemią, czym utrudniają jazdę, z łatwością zaczepiając o przeszkody. Do stabilizacji nie przydają się w zasadzie wcale, szczególnie kiedy dodamy batboxa na przedzie ciężarówki. Wisienką na torcie jest fakt, że ktoś nie do końca przemyślał łączenie funkcji: można postawić kontener na ziemi i podnieść podpory, a wtedy próba podniesienia kontenera kończy się jego haczeniem o podpory i ogólną porażką.
No i pokażcie mi dziecko które będzie się fascynować podnoszeniem kontenera w tę i w nazad. Już śmieciarka byłaby bardziej bawialna.

ZA:
- przyjemne połączenie kolorów, umiar w nalepkach
- dużo detali, dopracowany wygląd
- bardzo łatwo dodać silnik
- model B wygląda ciekawie

PRZECIW:
- główne funkcje są nudne, wolne i słabo działające
- niewiele nowych części
- podpory to jakiś żart
- która to już z kolei zwykła ciężarówka?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kOYBWYQmDa4[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2014-04-28, 21:40 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Sariel pisze:Kontenerowiec z hakiem. Kiedyś w wypasionej wersji zbudowany przez Jennifer Clark, teraz doczekaliśmy się wersji LEGO.
Fakt, Jennifer zbudowała hakowca, zaś LEGO prezentuje nam bramowca ;) Podobne konstrukcje, ale nie to samo.

Po pierwszych wzmiankach spodziewałem się czegoś lepszego, dla mnie zestaw średni ;)
Ostatnio zmieniony 2013-12-01, 12:28 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Forsil
Posty: 96
Rejestracja: 2013-01-16, 11:43
Lokalizacja: Turek
brickshelf: matipro123
Kontakt:

 

#3 Post autor: Forsil »

Dla mnie jest to słaba kopia 8052 . Moim zdaniem jego poprzednik był bardziej udany pod względem wyglądu jak i mechanizmu. Jedyny plus jaki widzę to nowe koła i panel.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#4 Post autor: greenblue »

Forsil. Ale dlaczego? Pisz konkretami.
LEGO co kilka lat powtarza modele, bo a) dzieci rosną a nowa fala stonki chętnie przyjmie model, mimo że podobny już kilka lat wcześniej był
b) co można więcej wymyślić? ** (prawie wszystko już było ;)

Mi z kolei ta kolorystyka się bardziej podoba.
A powiem jeszcze tak: nie kupiłem Cherry Pickera, nie kupiłem 8052, nie kupiłem ciężarówki 8109, a ten sobie kupię. Chyba. One wszystkie są na jedno kopyto. Trochę przeróbek i masz poprzednią/następną wersję.

Recka filmowa dobra. Tekstowej nie czytałem. Zaraz nadrobię.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#5 Post autor: Bricksley »

greenblue, 8109 w stosunku do tych co wymieniłeś jest zupełnie inny, nawet inna skala, a poza tym dla mnie najlepszy jak już tak porównywać ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#6 Post autor: Filus »

Karol pisze:8109 w stosunku do tych co wymieniłeś jest zupełnie inny, nawet inna skala, a poza tym dla mnie najlepszy jak już tak porównywać ;)
Dla mnie też zdecydowanie jest najlepszy z tych 3. Przy czym z skalą różni się nieznacznie, więc nie przesadzałbym.

Sam bramowiec praktycznie tylko wygląda. Dla samych osiek 5 ze stopem nie warto go kupować, a jakoś te nowe opony, które tak nachalnie prawie do wszystkich nowości wciskają, mnie nie przekonują. To już chyba klasyczne oponki z choćby 8109 są ładniejsze i przydatniejsze, ale to moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
Forsil
Posty: 96
Rejestracja: 2013-01-16, 11:43
Lokalizacja: Turek
brickshelf: matipro123
Kontakt:

 

#7 Post autor: Forsil »

Greenblue

Zestaw 42025 Cargo Plane oraz 42023 Construction Crew są dowodem na to że można coś nowego. Ale nie twierdze że nie mają wydawać tego samego pojazdu co kilka lat. Fajnie jeżeli wyjdzie coś nowego z więcej upakowanymi funkcjami ale w tym przypadku nowe jest gorsze czemu:

8052 miał silnik i to działało sprawnie i szybko tutaj bez dokupienia zestawu za 100zł męczym się kilka minut malutkim pokrętłem. Kolorystyka jak dla mnie kiedy zaczynałem zestawu 8052 była lepsza łatwiej zbudować później coś mniej pstrokatego.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#8 Post autor: greenblue »

Może i masz rację. Rzeczywiście w tym zestawie nie ma silnika. Rzuciłem okiem na cenę - 80 Euro, to pewnie u nas będzie kosztował z 260PLNów. Od razu zapytałem siebie skąd ta cena. I chyba to przez ilość elementów. W tym zestawie jest prawie 1000. Niebieski 8052 miał ich niecałe 700.
Starszych przedstawicieli serii nie mam, to może kupię tego. Bo jest (będzie) w sklepach. Bez szczególnego wnikania który jest lepszy.
Ostatnio zmieniony 2013-12-01, 22:28 przez greenblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: MarcinMK »

Zastanawia mnie dlaczego firma z takim potencjałem i zapleczem wypuszcza czasami tak niedopracowane modele... tym bardziej, że nie jest to tania zabawa o czym wszyscy wiemy. Szkoda bo szału nie ma.
1971

radarek

#10 Post autor: radarek »

Ciekawy wygląd, trafne zestawienie kolorów, nie to co w 42008 - czy nie mogli go zrobić w żółtym lub czerwonym umaszczeniu? tak niestety odpada póki co z planów zakupowych...
Szkoda, że bez PF i znowu te ohydne naklejki ;-)

Czy wiadomo kiedy się u nas pojawi?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#11 Post autor: Bricksley »

radarek pisze:Czy wiadomo kiedy się u nas pojawi?
Zestawy są na 1H2014 więc pierwsze dni stycznia choć możliwie mogą się pojedyncze sztuki wcześniej pojawić.
radarek pisze: nie to co w 42008 - czy nie mogli go zrobić w żółtym lub czerwonym umaszczeniu?
Nie za dużo żółtych i czerwonych zestawów? To się nudne staje, mnie osobiście cieszą takie zestawy jak 42008, każdy kolejny zestaw w rzadszym kolorze tym większa gama klocków w tym kolorze i tańsze :)
Pozdrawiam :)

radarek

#12 Post autor: radarek »

Jest to jakieś wytłumaczenie i słuszna teoria co do ekonomiczności, tyle że MK II mogli puścić w innym kolorze (biało-niebieski lub czerwony) zwyczajnie nie widziałem holownika w zielonym kolorze.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#13 Post autor: legosamigos »

Początkowo napaliłem się na zakup tego zestawu, ale jak obejrzałem recenzję filmową Pawła, jak również TechnicBRICKs-a, to głęboko się teraz zastanawiam nad zakupem, czy faktycznie warto. Szybkość funkcji baaaaardzo powolne, zarówno z silniczkiem, a już nie mówiąc o wersji manualnej. Oglądając właśnie recenzję TechnicBRICKs-a, myślałem, że po prostu zasnę podczas prezentacji prawie 14 min. filmu ze względu właśnie na powolność funkcji i to jeszcze w niektórych momentach z przyspieszeniem. Kolejny minus brak PF w standardzie, owszem jest łatwy montaż silniczka i BB, ale w takim zestawie wydaje mi się, że powinien być standardowo. Pod tym względem, wspomniany przez Forsila, zestaw 8052 jest już lepszy, mimo mniejszej ilości części. Kolejnym minusem to ta szczelina w tylnej części kabiny. Aż się prosi, by dołożyć liftarma i zakryć tą lukę. Odnośnie plusów, to zgodzę się z Pawłem, że jest przyjemna kolorystyka. Fajnie, że jest panel 1*5*11 w nowym kolorze, choć osobiście wolałbym jakiś zestaw ze wznowieniem tych paneli w kolorze czerwonym
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#14 Post autor: Filus »

legosamigos pisze:Fajnie, że jest panel 1*5*11 w nowym kolorze, choć osobiście wolałbym jakiś zestaw ze wznowieniem tych paneli w kolorze czerwonym
O to się martwić nie musisz, w połowie roku dostaniesz to, czego oczekujesz;).

A filmik faktycznie długi i nudny, sam przewijałem co parę chwil. Do tej pory zdarzało się, że jakiś model po czasie zaczynał mi się podobać, mimo, że początkowo spisywałem go na straty. Ten mimo upływu 2 miesięcy, odkąd go widziałem nadal jest denny. Już lepiej kupcie sobie 8109;).
Ostatnio zmieniony 2014-01-28, 21:11 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#15 Post autor: legosamigos »

Filus pisze:
legosamigos pisze:Fajnie, że jest panel 1*5*11 w nowym kolorze, choć osobiście wolałbym jakiś zestaw ze wznowieniem tych paneli w kolorze czerwonym
O to się martwić nie musisz, w połowie roku dostaniesz to, czego oczekujesz;).

A filmik faktycznie długi i nudny, sam przewijałem co parę chwil. Do tej pory zdarzało się, że jakiś model po czasie zaczynał mi się podobać, mimo, że początkowo spisywałem go na straty. Ten mimo upływu 2 miesięcy, odkąd go widziałem nadal jest denny. Już lepiej kupcie sobie 8109;).
Właśnie Bacon też podesłał mi linka, że będzie zestaw z czerwonymi panelami w połowie roku, co bardzo mnie cieszy :) Mam też nadzieję, że czerwone panele będą w przyszłorocznym BOPie. Oby. Zestaw 8109 akurat mam i 8052 też, dlatego się zastanawiam czy warto kupować 42024? Po tych prezentacjach filmowych troszkę mnie zniechęcił do zakupu
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ