[MOC] FORD Model T Lorry

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Sirius »

Świetnie się prezentuje. Lubię takie stare samochody. Chętnie bym zobaczył zawody aut w takim stylu.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17 Post autor: SERVATOR »

Po kolejnym przyjrzeniu się szczegółom jestem pewien, że opony z poprzedniej wersji (crossowe) bardziej mi się podobają :)
A mógłbyś zrobić jeszcze jakąś fotkę na włączonych światłach + najlepiej z podświetloną "szoferką"?

Może powinieneś zgłosić ten pojazd > TU < ;) Ciekawe co Amerykany by na to powiedziały.
Ostatnio zmieniony 2013-12-13, 15:44 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#18 Post autor: Jetboy »

Super! Bardzo mi się podoba!
Rajdy oldsmobili - to by było coś!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#19 Post autor: Szerszen »

Jest po prsotu przepiękny... tak własnie jak patrzyłem na te koła motorka to mi chodziło po głowie, że wkrótce "old mobile" będą mogły jeździć... no i jest.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#20 Post autor: REX »

Urzekło mnie to autko. Dodatkowo zabrało w swego rodzaju podróż sentymentalną.
Pięknie wyszło i chwacko sobie radzi w jeździe.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#21 Post autor: Waler »

Łał, nieźle. Zawsze sobie chciałem coś takiego zbudować, tobie wyszło to świetnie.
I jeszcze te resory piórowe - nie dosyć, że działają to dodają +10 do realizmu względem oryginałowi. Bajerancko.
Zwłaszcza w wersji 4x4 z terenowymi oponami wygląda mega.
jedyne do czego bym się przyczepił to kolor paki - przecież to H. Ford powiedział, że Może sobie pan zażyczyć samochód w każdym kolorze, byle by był to czarny
Więc zabudowa też była w oryginale raczej czarna, no chyba że ktoś z użytkowników przeprowadzał właśnie pierwszy tuning w swoim życiu :)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2772
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#22 Post autor: Ciamek »

Świetnie wygląda. Fajna zabawka.
A najlepsze filmy FPP - bardzo je lubię.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#23 Post autor: solic »

Dziękuję za pochlebne komentarze. Tym bardziej jest mi miło, że auto powstało prawie wyłącznie z technicowych części (nie licząc grilla) A do dziurawych klocków przymiotnik "piękny" jakoś nie pasuje:)
SERVATOR pisze:A mógłbyś zrobić jeszcze jakąś fotkę na włączonych światłach + najlepiej z podświetloną "szoferką"?
Niestety muszę Cię rozczarować, światła się nie świecą. Dishe, z których zbudowane są klosze świateł i odbłyśniki nie pozwoliły na zmieszczenie w środku legowych światełek.
Waler93 pisze:Więc zabudowa też była w oryginale raczej czarna, no chyba że ktoś z użytkowników przeprowadzał właśnie pierwszy tuning w swoim życiu :)
Wzorowałem się (luźno) na tym zdjęciu, a tu jak widać paka jest zielona, Trudno powiedzieć czy to fabryczne malowanie czy czyjaś własna inwencja.


Wyścigi takich starodawnych pojazdów to rzeczywiście mogłoby być wydarzenie na światową skalę. Nawet niekoniecznie wyścigi, a jakiś zlot, na wzór zlotów fanów wszelkiej maści zabytków - to też byłoby coś.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: MarcinMK »

Bardzo ładny MOC, jak na tę "kanciastość i rocznik" bardzo sprawny. Dużo zdjęć, to się chwali, można wiele "podpatrzeć". Extra lampy. Instrukcja? - jestem za :) Pomysł i wykonanie - pierwsza klasa!
1971

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#25 Post autor: glaz_pimpur »

solic pisze:Wyścigi takich starodawnych pojazdów to rzeczywiście mogłoby być wydarzenie na światową skalę. Nawet niekoniecznie wyścigi, a jakiś zlot, na wzór zlotów fanów wszelkiej maści zabytków - to też byłoby coś.
To możecie zacząć pisać REGULAMIN;)

A tak swoją drogą bardzo ładny MOCyk. Te pióra to trochę za miękkie się wydają. I tak z ciekawości próbowałeś może zrobić go z biegiem do szybkiej jazdy?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#26 Post autor: Chrupek »

Bardzo ładny model. I opis tez niczego sobie:)

Zawieszenie piórowe w trialu było w różnych wersjach, ale na miękkich axlach nigdy (z racji wagi). Takiego konkretnego jak u ciebie, to nigdzie nie widziałem.
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#27 Post autor: solic »

glaz_pimpur pisze:Te pióra to trochę za miękkie się wydają.
Owszem są miękkie. Nawet przy stosunkowo niewielkiej masie całego samochodu same były za słabe, dlatego są wspomagane małymi resorami sprężynowymi.
glaz_pimpur pisze:I tak z ciekawości próbowałeś może zrobić go z biegiem do szybkiej jazdy?
Miała być trzybiegowa skrzynia biegów między atrapą silnika a napędem z tylnej osi (jak w oryginale - trzy biegi czyli dwa biegi do przodu + wsteczny). Ale za ciasno było pod podłogą żeby ja zmieścić, musiałaby być max na 3 study wysokości, poza tym skrzynia przed atrapą to taka sztuka dla sztuki, więc ostatecznie z niej zrezygnowałem.
Skrzyni do napędu nie planowałem, bo od początku założyłem jak najprostrze przekazanie napędu i umieszczenie silników w mostach.
Chrupek pisze:Zawieszenie piórowe w trialu było w różnych wersjach, ale na miękkich axlach nigdy
Kojarzę, że kiedyś były stosowane te elementy jako pióra resorów:
Obrazek
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1429
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#28 Post autor: Mestari »

Rewelacja! W sumie to lepiej niż rewelacja ;) Rzadko się zdarza, żeby model Technic wyglądał aż tak ładnie!
Gdyby to było Cuusoo, kupił bym bez wahania.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#29 Post autor: SERVATOR »

Mestari pisze:Gdyby to było Cuusoo
... i problem instrukcji by się rozwiązał ;)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#30 Post autor: M_longer »

Mestari pisze:Gdyby to było Cuusoo,
Ale nie będzie, bo jest za duże i zbyt skomplikowane.

ODPOWIEDZ