[MOC] Mobile Crane LIEBHERR LTM 1400

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
trawson89
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-14, 17:43
Lokalizacja: Jarosław
brickshelf: Trawson21

 

[MOC] Mobile Crane LIEBHERR LTM 1400

#1 Post autor: trawson89 »

Witam!!!

Po mojej dosyć długiej nieobecności pragnę przedstawić moje nowy model, jest to mobilny dźwig LIEBHERR LTM 1400.Jako ze pogoda za oknem nie sprzyja mam więcej czasu na budowanie.

Obrazek

Dane techniczne:

-Wymiary: dł.88s/ wys.22s/ szer.19s (wys.podniesionego ramienia 92cm)
-Waga ok.3kg
-2x XL motor
-6x M motor
-4x wieża IR
-2x extension wire 50cm
-2x extension wire 20cm
-2x Battery Box
-1x PF switch
-1x PF lights
-8x pneumatic cylinder
-2x pneumatic pump
-Zawieszenie: brak

Napęd i skręt:

Model napędza 1XL motor, napędzane są 2 osie tak jak widać na filmie brak zawieszenia ma wpływ na to ze przy nie wielkiej nierówności podłoża model się zawiesza.
Skręt napędza 1M motor, model posiada 6 osi skrętnych w tym 2 pod mniejszym kątem.Pojazd pomimo swoich rozmiarów moim zdaniem jest dosyć zwrotny. Podczas jazdy wprawiana jest w ruch atrapa silnika.

Obrazek

Podpory:
I tu miałem problem ,nie wiedziałem jakie rozwiązanie zastosować czy siłowniki śrubowe czy pneumatyka, jako ze na opuszczanie i wysuwanie podpór miałem do dyspozycji tylko 2 silniki, nie wyobrażałem sobie poprowadzenie przez pojazd wałów napędowych do każdej podpory. Padło na pneumatykę nie obeszło się bez zastosowania mechanizmu który jest Wam na pewno znany oto on:
Obrazek
Zaskoczeniem dla mnie było ze podpory tak wątłej budowy są w stanie podnieść cały model.

Ramie:

W platformie znajdują się 4 silniki, Battery Box oraz 2 wieże.Ramie dwu sekcyjne spokojnie wystarcza pozwala unosić "nie wielki "ładunek na ok. 1m wysokości .Ramie to podnoszone jest przez 2 siłowniki śrubowe które napędza 1XL motor.

Model uważam za udany ponieważ wszystko działa tak jak chciałem wzorowałem się na dźwigu LIEBHERR LTM 1400 ale nie skalowałem go także nie czepiajcie się proporcji :).

Zapraszam na film :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-4b6S4-a0C0[/youtube]

Skromna galeria na BS
Ostatnio zmieniony 2013-12-14, 18:15 przez trawson89, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
RacingFan
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-11, 17:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: koziol198989

 

#2 Post autor: RacingFan »

Bardzo konkretnie się porusza to wszystko. Nie powoli jak w rzeczywistych maszynach, tylko szybko, typowo jak model nadający się do zabawy. W typowym stylu technic, dla mnie jak najbardziej udana konstrukcja.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Ładny. Żółty...

Szkoda że bom nie ma jeszcze jednej sekcji. Podpory też mogłyby się ciut dalej wysuwać.

Ale działa sprawnie a to najważniejsze w Technicu.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

Kamil, próbowałeś może podnieść coś cięższego? Przyczepiłbym się do bomu, gdyż jest trochę "chudy" do masywnej konstrukcji całego dźwigu. Cieszę się, że ten model nie jest na takim pęku przewodów, jak Twoje poprzednie modele. Podejrzewam, że model sporo waży, więc na plus siła siłowników, że podniosły cały model przy wysuniętych podporach. Śrubowe pewnie by sobie nie poradziły z takim ciężarem, przynajmniej mini-siłowniki, a pneumatyczne widać, że sobie radzą
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
trawson89
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-14, 17:43
Lokalizacja: Jarosław
brickshelf: Trawson21

 

#5 Post autor: trawson89 »

Kamil, próbowałeś może podnieść coś cięższego?
Szczerze nie próbowałem podnosić niczego innego bo przy wysuniętym boomie ramie się buja musiałbym zwiększyć przeciwwagę.

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

#6 Post autor: kooboo »

Ładna rzecz... i wielka! A ile waży w ogóle?

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#7 Post autor: Tranzystor »

Mamy się nie czepiać, ale jest strasznie szeroki, na tych kołach powinien mieć 14/15 studów szerokości, a nie 19. No i przydało by się więcej detali, ale ważne, że działa.

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#8 Post autor: Firan »

Super. Bardzo podobają mi się modele full RC. Ogólne wrażenie bardzo solidne - ramię daje radę, no i zauważyłem, że jak na takiego dużego kolosa to bardzo dobrze skręca.

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: MarcinMK »

Super maszyna, mógłbyś go troszkę dopieścić wizualnie i byłby jeszcze ładniejszy. Dla mnie, jako dla wciąż uczącego się, troszkę mało zdjęć. Ogólnie bardzo mi się podoba.
1971

ODPOWIEDZ