[MOC] Volvo F88

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

[MOC] Volvo F88

#1 Post autor: Thietmaier »

Kontynuujemy rozbudowę floty :)
Tym razem Volvo F88 produkowane w latach 1965-1977.

Obrazek
VolvoF88.01 by Thietmaier, on Flickr

Tak, tak. Karwik to już zbudował, Nexus kilkukrotnie skopiował w innej kolorystyce :) Mój model, na ile się udało, to ciut inna bajka.
Zacząłem go budować już dość dłuuuuższy czas temu i jak to zwykle bywa proces twórczy się rozciągnął w czasie, choć miało być inaczej. Początkowo zakładałem, że będzie to szybki projekt, klocek do klocka i gotowe. Ale nie może być zbyt łatwo :D Za żadne nie mogłem złapać szerokości tego modelu i dość długo bujałem się między 7s a 8s. Jak widać na obrazku powyżej ostało się na 7, ale nadal nie wiem czy dobrze zrobiłem. Dobitnie przypomniał mi o tym Karwik wrzucając swój model, kiedy ja miałem gotową całą bryłę i brakowało już tylko parę detali i grilla, który ściągnąłem, a co! Muszę przyznać, że gdy się zobaczy ten sam model nad którym pracuje się jakiś czas w wykonaniu innej osoby to można się zdenerwować. Szczególnie jak to jest Karwik. Serio, ten gość przyprawia o kompleksy. Ale chyba głównie dlatego, że jego model jest na 8, ja zostałem na 7 i postanowiłem dokończyć to już po swojemu. Niektóre rozwiązania się pokryły, co mnie ucieszyło, bo oznacza to dobry trop. Kolejny moment, kiedy stwierdziłem, że to nie będzie prosta rzecz to błotniki. Od początku wiedziałem jak chcę je zrobić, nie wiedziałem tylko jak, głównie trapiło mnie zaczepienie serków. Jeden lekki haks z tyłu, przód to fake stud (argh, nie lubię, ale cóż zrobić, skoro miejsca nie ma, a to takie wygodne). Dalsza część to była łatwizna, prościutka układanka i zabawa detalami co bardzo lubię :)
Pierwotnie Volvo miało być zielono(kabina) - niebieskie (rama). Jednak gdy zacząłem kombinować z naczepą wywrotką, niebieski wydał się mdły i nudny. Toteż wymieniłem go na czerwony i porzuciłem wywrotkę, której miejsce zajęła zwykła laweta z ładunkiem czegoś, powiedzmy drewna (miałem po prostu za dużo płytek 6x8 Dk Tan, więc zużyłem :D)
Oczywiście, według europejskich standardów mamy wyposażony interior w fotele, kierownicę, dźwignię skrzyni biegów, kawałek deski rozdzielczej. Na leżankę miejsca zabrakło, przy innej okazji będzie :) Pod spodem wał, skrzynia biegów, zaznaczony silnik od spodu.
No i tyle, parę zdjęć:
Obrazek
VolvoF88.02 by Thietmaier, on Flickr
Obrazek
VolvoF88.06 by Thietmaier, on Flickr
Obrazek
VolvoF88.03 by Thietmaier, on Flickr
Obrazek
VolvoF88.10 by Thietmaier, on Flickr
Obrazek
VolvoF88.09 by Thietmaier, on Flickr

Jeszcze kilka w galerii na Flickr http://www.flickr.com/photos/thietmaier ... 082126326/

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#2 Post autor: GabryS »

Kierunkowskazy beznadziejne. Reszta super ;)
Fajne kolory, świetna naczepa.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#3 Post autor: Maciej Drwięga »

Chcę takiego :)
Widać charakterystyczny garb kabiny, zielony z czerwonym gra doskonale. No i użyłeś kół, które może nie dodają realizmu, ale są bardzo Legowe jak dla mnie i strasznie je lubię w takich modelach.

Lata 70te widać na kilometr.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ