[WIP] Kamienica

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
slave
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-30, 20:43
Lokalizacja: Chorzów
brickshelf: slave_pol

 

[WIP] Kamienica

#1 Post autor: slave »

Cześć.

Wklejam jako WIP, żeby zmotywować się do dalszej pracy.
Pomysł na takie umaszczenie przyszedł przypadkiem. Czekając na żonę stałem pod jedną z kamienic w Chorzowie, która właśnie wygląda jak, za przeproszeniem, pszczółka. Wróciłem do domu i klocek do klocka wyszła poniższa fasada.
Górny i dolny pas klocków tylko trzyma całość, wszystko ma jeszcze być wyżej o bricka.
W dalszej kolejności powinna być brama wjazdowa na podwórko i kolejny pas okien. Oczywiście dach z jakimiś oknami też.

Chociaż... jak tak patrzę, to byłby całkiem ładny dworzec z tego. Gdyby tak zredukować drugie piętro.
Co sądzicie?

Obrazek

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

To piaskowy, tak?
Jest dobrze. Może trochę większe odstępy między piętrami (oknami) by się przydały.

E tam dworzec : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#3 Post autor: nisiia »

Żaden dworzec, błagam :) Chyba wiem o której kamienicy mówisz ;) Wygląda dobrze, tylko faktycznie coś niskie te mieszkania w środku by były :)
I nie wiem, czy nie warto byłoby dodać okna piwniczne, bo skoro to chorzowska kamienica, to jakoś "muszom wongiel ściepnonć" ;)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#4 Post autor: Maciej Drwięga »

slave pisze:Wklejam jako WIP, żeby zmotywować się do dalszej pracy.
Jest dobrze z zadatkiem na bardzo dobrze. Ja osobiście nie lubię tych gotowych okienek, ale tutaj nawet mnie to nie razi bardzo. Jedyne, o co mogę prosić, to nie przeginaj z detalami elewacji - już samo wykorzystanie "cegiełkowych" klocków na paski oraz pszczółkowa kolorystyka są wyraziste.
Ciamek pisze:Może trochę większe odstępy między piętrami (oknami) by się przydały.
To stare budownictwo, okna tutaj mają wysokość mniej więcej półtora ludzika + kawałek poniżej okna, mniej więcej do kolana. Można by dodać 2-3 płytki, ale ja bym uważał, żeby taki wielki klocek wtedy nie powstał. Teraz jest tak w połowie między chamskim modularem a czymś zbyt realistycznym i takie powinno być budowanie z klocków :) To oczywiście moje prywatne odczucie i zdanie :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#5 Post autor: Cevillus »

Jest dobrze. Widać spory potencjał. Życzę powodzenia przy dalszym budowaniu :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#6 Post autor: GrublukTheGrim »

Bardzo fajne. Uwielbiam wszelkie wystające i odstające elementy (cegiełkowe i nie tylko) w kamieniczkach Lego. Tutaj też o tym nie zapomniałeś. Działaj dalej, jestem ciekawy kolejnych postępów.

ODPOWIEDZ