8652 Enzo Ferrari 1:17

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

8652 Enzo Ferrari 1:17

#1 Post autor: Paweł »

8652 Enzo Ferrari 1:16
Seria: RACERS > Ferrari
Rok produkcji: 2005
Liczba elementów: 477
Liczba ludzików: 0
Cena: 40$ (w Polsce ok. 180zł)
Link: http://guide.lugnet.com/set/8652

Obrazek
Rok po rozpoczęciu produkcji zestawu, pokazał się on na allegro po bardzo przyzwoitej cenie. Mianowicie po 90 zł. Jeszcze teraz możecie kupić ten zestaw u tego samego sprzedawcy, co ja po tej samej cenie (http://www.allegro.pl/item121627563_leg ... _3szt.html ) Zestaw dotarł do mnie w pięć dni (ponieważ były święta).



Pudełko w niektórych miejscach lekko powginane. Instrukcja trochę zgięta. Jednak Zestaw nie był otwarty. Otwiera się go sposobem „klapki” (Trzy boki się rozcina, jeden zostaje). Ale umieszczenie „klapki” jest nietypowe. Znajduje się ona z tyłu pudełka. Opakowanie nie jest z uwypuklonym drukiem, albo innymi takimi bajerami. Klocki zostały posegregowane w trzech dużych torebeczkach metodę „cyferkową”. Oznacza to, że zestaw buduje się modułam. Na początku otwiera się torebeczkę z cyfrą”1” I buduje się poszczególną część samochodu z tego, co jest w tej torebeczce. W tym zestawie były trzy torebeczki z numerami, a w każdej z nich jedna, mała torebeczka z drobniejszymi częściami. Torebeczki z numerami nie miały dziurek, ale te mniejsze już tak. Zestaw z uwagi na swa wielkość buduje się dość długo (mi to zajęło ok. 2 godz.) Buduje się go z średnim zaciekawieniem (dużo tych samych części, i powtarzania tych samych czynności).

Instrukcja dość słabej jakości. Kolorów dkgray i black właściwie nie można rozróżnić. Ale papierek niczego sobie. Bardzo dobry papier. Błyszczący, prawie nie do zdarcia, jest jedno małe ale co do jakości papieru. Otóż, gdy na okładkę się zegnie w miejscu zgięcia nie ma już druku. I to nie jest zgięcie typu „zaprasowane”, tylko małe zegnięcie

Zdjęcia instrukcji:
1,2,
3.

Wielki minus to naklejki. I to nie na jednym klocku, tylko np. jedna naklejka na trzech klockach. Na dodatek naklejki są do dwóch zestawów (z Enzo można jeszcze zbudować Frrrari F333 SP 1:16). Gdy nakleisz naklejkę tylnej kratki ze znaczkiem Ferrari, w F333 będzie to jedna z ram otaczających wnętrze samochodu. Na dodatek niektóre z nich są tak małe, że niemożliwym jest przykleić je prosto. Po złożeniu samochód wygląda bardzo ładnie. Wyprofilowany (chociaż „kuper” ma kanciasty) robi duże wrażenie. Dużym brakiem Enzo, jest to, że nie posiada on spojlera. Bez niego tył wydaje się być pusty. Dlatego teraz siedze przy pudłach z klockami i kombinuje mu go. Tył samochodu mi się podoba. Zderzak wyprofilowany, jednak nie ma naklejki/nadruku na klocku imitującym blachy. Wszystko trzyma się idealnie. Jest tylko jeden klocek w klapie silnika, który ciągle odpada, gdy klapę silnika podniesie się ponad 90 stopni.

Zdjęcia ogólne:
4,
5,
6.

Enzo nie ma zbyt wielu detali. Najlepszym z nich jest silnik, który wygląda bardzo ciekawie. Naprawdę są tam wszystkie szczegóły. A jeszcze ze srebrnym znaczkiem Ferrari wygląda wyśmienicie.

Zdjęcie silnika:
7

Wnętrze samochodu bardzo brzydkie. Myślałem, że będą tam jakieś beżowe klocki przypominające skórę, jednak się zawiodłem. Podłoga wyłożona czerwonymi tilesami, kierownica to nic innego jak zwykła zębatka, panele do różnych bajerków bez nadruków, skrzyni biegów w ogóle nie ma (jest tylko podwyższenie do niej w postaci slope brick 33 3 x 1, fotele w ogóle nie są w skali do samochodu. Już bardziej pasują do minifigów.

Zdjęcia wnętrza:
8,
9,

Na dodatek z modelu można jeszcze zrobić Ferrari F333 SP. Jednak jest ono beznadziejne. Prawie nie widać, że to ten sam model. Mechanizmy w nim może i niezłe, ale nie przypadł mi do gustu (szczególnie ze względu na naklejki) . Widać, że to upchnięty model.

Ferrari Enzo 1:16 jest dość udanym modelem. Jego minusami są naklejki, brak spojlera, wnętrze. A cała reszta to plusy. Właściwie to mój pierwszy zestaw z nie- Star Wars od bardzo, bardzo dawna. Bardzo spodobał mi się w katalogu, więc popatrzyłem po allegro i trafiłem na tą okazję. Nie zawiodłem się na nim. Naprawdę ładnie wygląda. Gorąca polecam go innym.


Wygląd: 9/10
Funkcje: 5/10
Bawialnośc: 7/10
Dobór elementów: 9/10
Ogólnie: 8/10
Ostatnio zmieniony 2010-08-31, 00:26 przez Paweł, łącznie zmieniany 12 razy.
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Itam. Moim zdaniem to Enzo jest dodatkiem do F333-P, które jest odwzorowane niemalże idealnie.

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#3 Post autor: Scaner »

Hm, a gdzie zdjęcia? a może to ja ich nie widzę...
Ostatnio zmieniony 2006-09-30, 16:14 przez Scaner, łącznie zmieniany 1 raz.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#4 Post autor: Paweł »

Nie ma kabla od cyfrówki podloczonego do kompa i nie mam jak zgrac. Jak podlocze to beda.
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Przykleję jak będą zdjęcia...

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#6 Post autor: Paweł »

Dodałem zdjęcia. Możecie podziwiac :PPP
Ostatnio zmieniony 2006-08-25, 18:03 przez Paweł, łącznie zmieniany 2 razy.
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#7 Post autor: Scaner »

Wstaw zdjęcia używając img, nie każdemu chce się klikać (tylko je pomniejsz).
Ostatnio zmieniony 2006-09-30, 16:01 przez Scaner, łącznie zmieniany 1 raz.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#8 Post autor: Paweł »

Jak pomniejsze to nic nie będzie widac. A jeśli komuś się nie chce klikac to nie moja sprawa :P
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

Nie przykleję bo zdjęcia są o wiele wiele wiele za duże. 640x480 w zupełności wystarcza. Pozatym, i tak są rozmyte, więc zmniejszenie nie zaszkodzi.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Nie przykleję bo... nie mam moda :P

Sorry, zapomniałem. Ale myślę że ktoś teraz może przykleić, wszystko jest ok.

ODPOWIEDZ