Strona 1 z 1

3362 Music Tapper

: 2014-02-13, 11:55
autor: tajfek
Obrazek
Recenzja 3362 MusicBuilder Tapper

Dane techniczne
Seria: Explore Imagination
Rok premiery: 2002
Waga elementów (bez pudełka): ...
Liczba elementów: 4
Spis cześci: Brilcklink
Cena: Bricklink od 22$, Polskie sklepy: - PLN, Allegro: ok. 30-40 PLN (rynek wtórny).

Wstęp

Witam ponownie po dłuższej przerwie. Jakiś czas temu, uczestnicząc w spotkaniu dorosłych fanów klocków Lego, dowiedziałem się, że "tajfek, to jest ten od nietypowych recenzji".
Nawet przypadło mi do gustu takie podsumowanie mojej osoby. Idąc tym tropem, niniejsza recenzja z pewnością pasuje do worka "nietypowych" zabawek Lego.

Recenzja 3362 MusicBuilder (tak, pisane razem) Tapper z serii Explore Imegination jest pierwszą z trzech recenzji, które w najbliższym czasie ujrzą światło dzienne.
W roku 2002 TLG zaprezentowało serię muzycznych zabawek, które dziś dostępne są jedynie okazyjnie, jako zabawki używane.
Są niesamowicie trwałe i cechuje je też wysoka jakość wykonania.
Obserwowałem od dłuższego czasu, jak pojawiały się na licytacjach. Długo brakowało mi impulsu, aby je zakupić, aż do dnia kiedy w jednej ofercie,
w bardzo przystępnej cenie (100 zł z wysyłką), udało mi się nabyć trzy różne zabawki tej właśnie muzycznej serii.
Zapraszam do muzycznego świata Lego.

Opakowanie i instrukcja

Obrazek

Nie dysponuję niestety ani instrukcją, ani opakowaniem. Zdobycie tej zabawki z oryginalnym opakowaniem po 12 latach od premiery jest bardzo trudne lub nawet niemożliwe.
Instrukcja zawierała pewnie jakieś ciekawe wskazówki ale do zabawy nie jest konieczna.

Tapper i elementy

Obrazek

W skład zestawu wchodzą Music Tapper, czyli główne urządzenie oraz trzy sztuki "Music Builder Sound Plug" które ze względu na kształt będę nazywał grzybkami.
Grzybki dzielą cię na dwa rodzaje pod względem nadruków. Pierwszy rodzaj, to grzybki z nadrukowanymi instrumentami muzycznymi a drugi rodzaj to grzybki z odgłosami zwierząt.
Tapper to niewielkie, zielone, sympatyczne urządzenie z czterema odstającymi klawiszami. Całość kształtem przypomina łapę jakiegoś zielonego potwora.
Od góry widać dwa gniazda na muzyczne grzybki. Gniazdo z żółtym kolorem oznaczone napisem "MELODY" to gniazdo na grzybek, który po włączeniu zasilania
odgrywa melodyjki instrumentem takim jak nadruk na grzybku. Jeśli do gniazda "MELODY" załączymy grzybek z nadrukiem pieska, cała melodia będzie wyszczekana, i odpowiednio kaczka wykwakana, świnka wy... i tak dalej. Melodyjki można zmieniać, przez naciśnięcie niewielkiego, białego przycisku znajdującego się pod żółtym gniazdem. Gdy taper jest włączony przycisk ten sieci się na czerwono.

Spód tappera.
Na spodzie tappera zainstalowano cztery gumowe nóżki. Dzięki temu pomysłowi urządzenie nie ślizga się.
Od spodu, jest też czterostopniowy przełącznik. Pierwsza opcja to "DEMO". Po ustawieniu tej opcji, urządzenie daje popis swoich możliwości. Drugi stopień którego nie muszę tłumaczyć to "OFF". Trzeci i czwarty stopień to tryb gotowości urządzenia w dwóch poziomach głośności. Jak widać producent zadbał o to by rodzicom głowa nie pękła i umożliwił cichszy tryb zabawy.

Obrazek
Obrazek

Na drugim zdjęciu spodu widzimy, że tapper zasilany jest trzema bateriami paluszkami AA. Ja otrzymałem je w zestawie, ale kto spostrzegawczy ten zauważył, że na zdjęciu tappera w opakowaniu, zamieszczono napis "TRY ME"- sprawdź mnie. Wskazuje to na fakt zamieszczania baterii w zabawce przez producenta. Opcja taka zapobiega rozczarowaniu w przeciwieństwie do zabawek w których występuje opcja bez baterii; "Batteries NOT included".

Zabawka

ObrazekObrazek

Ta wersja zabawki z serii Explore Imagination została uzupełniona o trzy muzyczne grzybki. Nie będę teraz opisywał ich zbyt dokładnie, ponieważ będzie można jeszcze o nich niebawem przeczytać w odpowiedniej recenzji. Ograniczę się do informacji o tych załączonych. W zestawie dostajemy grzybek z dźwiękami szczekającego psa, cymbałki oraz bębenki.
Katalog Lego z 2002 r. jest bardzo ubogi w opisie zabawki. Odniosłem wrażenie, że wszystkie opisy zabawek serii Explore w katalogu zostały zrobione "na odczep się", to pozostawiam już waszej ocenie.

Obrazek

Ciekawostką jest, iż w zabawce występuje funkcja uśpienia. Ma to wpływ na wydłużoną żywotność baterii. Po upływie 30 sekund od włączenia, jeśli nie zostanie naciśnięty żaden klawisz, zabawka się "usypia". Oprócz oszczędności baterii, kolejny pozytywny aspekt to fakt że zabawka nie jest uciążliwa.

Istnieje też możliwość zainstalowania karty z dodatkowymi melodiami. Katę można było nabyć oddzielnie, niestety ja jej na ten moment nie posiadam. Poniżej zdjęcie slotu na kartę z melodiami.

Obrazek

Podsumowanie

Zabawka jest fajna, kategoria wiekowa sugerowana przez producenta to 2+ ale młodsze dzieci też mogą się nią bawić bo nie zawiera drobnych elementów które mogły by zostać połknięte. Jeśli idzie o dzieci poniżej 1 roku, to grzybki przynajmniej w przypadku mojej córki są dobre, ale funkcjonują tylko w jednej linii, mianowicie tapper-buzia. Ja sam ucieszyłem się zakupem, mam nadzieje że jak córka podrośnie, pokaże mi jak właściwie używać tappera.
Jeśli recenzja się spodobała i jesteście ciekawi pozostałych zabawek serii MusicBuilder Explore Imagination napiszcie o tym w komentarzach.
Na całą serię składa się 5 zestawów, dysponuję trzema. Jeśli będzie zainteresowanie tematem w kolejnej recenzji załączę opis całej serii.
Dziękuję wszystkim którzy wytrwali do końca i podzielą się uwagami na temat zabawki. Zapraszam do dyskusji.


Za
  • Jakość wykonania
  • Długowieczność
  • Rozwija poczucie rytmu
  • oszczędność baterii

Przeciw
  • Dziś trudno dostępne

: 2014-02-15, 15:38
autor: GrublukTheGrim
Ciekawa sprawa. Nawet nie wiedziałem, że Lego robiło kiedyś takie "coś".
W kwestii Twojego jedynego punktu "przeciw", to chyba nie może być zarzut. Wiele zestawów dostępnych ponad 10 lat temu jest zwyczajnie nie do kupienia i jest to naturalny stan rzeczy. Nie umniejsza to w niczym plusów, które wymieniłeś. ;-)
Jak najbardziej opisz pozostałe zabawki z serii. To unikat, który zdecydowanie warto poznać.

: 2014-02-17, 20:16
autor: tajfek
GrublukTheGrim pisze:Ciekawa sprawa. Nawet nie wiedziałem, że Lego robiło kiedyś takie "coś".
W kwestii Twojego jedynego punktu "przeciw", to chyba nie może być zarzut. Wiele zestawów dostępnych ponad 10 lat temu jest zwyczajnie nie do kupienia i jest to naturalny stan rzeczy. Nie umniejsza to w niczym plusów, które wymieniłeś. ;-)
Jak najbardziej opisz pozostałe zabawki z serii. To unikat, który zdecydowanie warto poznać.
Dziękuję bardzo za komentarz. Tak, z tego punktu widzenia minus staje się plusem-rarytasem. Oczywiście już niebawem zamieszczę kolejną zabawkę z tej nieprodukowanej dziś serii.

: 2014-02-26, 08:46
autor: spacelord
Było na integracji - niestety ze względu na hałas w knajpie ciężko było to sprawdzić w działaniu :/
W porównaniu do innych grających zabawek dla małych dzieci - prezentuje się bardzo dobrze (w swoim przedziale cenowym). W chwili gdy to piszę jest na allegro za 35zł ale moje dziecko ma już 2 zabawki dźwiękowe i gdyby nie to - poważnie bym się zastanawiał nad zakupem ;)

: 2014-02-28, 17:17
autor: evita
Dzięki za świetną recenzję! :) Akurat poszukiwałam informacji na temat starych zabawek lego.


Widzę, że orientujesz się więc pozwolę sobie napisać o lego baby/primo. Poszukuję tych klocków dla maluszków, a na Allegro trafiają się tylko jakieś niedobitki. Ciekawi mnie co było powodem tego, że lego nie produkuje już tych zabawek? Ciekawe czy tak słabo schodziły. Rozważam taki zakup ale obawiam się, że klocki mogą być już bardzo zniszczone :( Ktoś kupował może?