60053 Race Car

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

60053 Race Car

#1 Post autor: Prezes »

mini Recenzja 60053: Race Car

Obrazek

Dane techniczne:

Seria: City
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 100szt.
Liczba figurek: 1
Liczba worków z częściami: 3 woreczki
Spis części: BrickLink
Cena: ~ 35zł

Brickset
BrickLink

Mini recenzja, bo zestaw mini, ale i foty trochę okrojone. Set jest przeznaczony dla mojej córki, więc razem z nią składałem i nie było możliwości wykonania zdjęć w czasie montażu. Muszę przyznać, chociaż to mało obiektywne, ale córka nieźle radziła sobie z budowaniem. Ma dopiero 3,5roku ale bardzo dobrze radziła sobie z wyszukiwaniem jak i montażem klocków. Zauważyłem, że największym problemem było dociskanie :-) Sam zestaw ? Jak już pisałem, dla mnie najciekawszy mini zestaw w Great Vehicles 2014: 1st wave. Octan'owe umaszczenie, ciekawa bryła i koła.

Opakowanie:
Niemal 15cm x 15cm. Widzę, że ustandaryzowane dla wszystkich mini setów w tym roku. Fajnie, nie ma rozrzutu rozmiarowego. To chyba wdrożono we wszystkich rozmiarówkach w serii Great Vehicles. Poza tym nic specjalnego.

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

PRAWO I LEWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja:
Przerośnięta. Większa od pudełka. Do tego 33 kroki dla 100 klocków. Bez komentarza ...
Obrazek

Worki
Trzy. Też sporo jak na taki zestaw, ale to nie przeszkadza i nie kłuje w oczy :-) Luzem, w kartoniku, były etykiety.

Minifig:
Pan kierowca w Octanowym stroju wyścigowca. Dziwne, że nie uśmiechnięty dygając puchar niemal swoich gabarytów ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek

Ciekawe klocki:
Obrazek

GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

== == == == == ==

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ZA:
+ ciekawy / bawialny zestaw
+ zwarta, niekonwencjonalna konstrukcja nic się nie psuje w ręku niemal czterolatki
+ octan'owe kolory
+ fajne koła
+ łatwo dostać się do kabiny ...

PRZECIW:
- ... za to trudno z niej wyjąć kierowcę, najpierw wyciągasz kask, potem resztę
- DUŻY puchar
- spojler jest jakiś dziwny, za bardzo odstaje od reszty (kolor, kształt, forma) - nie jest designerski ;-)

Podsumowanie:
Miły, zgrabny, ciekawy, niebanalny. Najciekawsza pozycja z zestawów mini serii Great Vehicles. Niestety nie dla fanów dużych pojazdów. Ja kupiłem go córce, bo na mnie nie robi wrażenia na tyle, aby dołączyć go do Tow Truck'a, Logging Truck'a czy Airport Fire Truck'a.

===
Jak zwykle, poprawki błędów :P
Ostatnio zmieniony 2014-04-28, 21:00 przez Prezes, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#2 Post autor: Bartex0805 »

Zestaw rzeczywiście fajny, nawet chciałem go kupić, ale zastanawia mnie jedna kwestia. Czy z racji tak niskiego zawieszenia nie trze on o dywan, podłogę ? Na zdjęciach widać, że prześwitu prawie nie ma.

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Prezes »

Słuszna uwaga, aczkolwiek ja/moja córka nie zauważyliśmy problemów. W większości mieszkania mam parkiet, a jeśli jest gdzieś kawałek "szmatki" to raczej nie z jakiegoś ogromnego, włochatego sierściucha, więc raczej mogę powiedzieć, że nie ma tego problemu, ale na innej nawierzchni (lekko pochyłej lub wyboistej) może być to uciążliwe.

BTW: Byłem w Smyku - tam też promocja na Lego Great Vehicles (to chyba jakaś ogólnokrajowa promocja, ale tylko na tę serię do 28-02-2014) i tam po przecenach:
- duże sety: oryginalna cena: 159,99zł; przecena (promocja) 119,99zł; Carrefour (50m dalej) 99,99zł
- średnie sety: oryginalna cena: 99,99zł; przecena (promocja) 69,99zł; Carrefour (50m dalej); 64,99zł
- małe sety: oryginalna cena: 49,99zł; przecena (promocja) 39,99zł; Carrefour (50m dalej) 34,99zł
Za to trzeba im przyznać wystawkę mają extra. Duże minifigi skaczą po regałach, miska z klockami luzem, do tego płyty bazowe i można sobie pobudować ... ładnie, ładnie ale drogo.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

Przód i tył samochodu bardzo udany, jakoś najsłabiej prezentuje się z profilu. Czarne felgi póki co występują tylko w tym zestawie i wyglądają bardzo fajnie. Jeśli trafię w jakiejś przecenie to pewnie się skuszę :)

piotrk80
Posty: 25
Rejestracja: 2013-09-25, 14:02
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: piotrk80 »

Piękny-kojarzy mi się z Lancią!Muszę kupić!Super recenzja

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

#6 Post autor: kooboo »

Recenzja bardzo fajna. Cieszę się, że mam w niej swój, skromny, śladowy w sumie [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=314204]udział[/url] ;)
Co do samego modelu - nie podoba mi się.
Tył jest super - rasowy super samochód. Przód jest super. Rzut z góry jest mega. Ale profil pokazuje, że to jakieś takie brzydkie jeździdło. Zupełnie nijaki, bez miejsca na wielki silnik... kabina, spojler i koła, to cały "samochód". Może się czepiam, ale mnie nie przekonuje.

Co do pucharu - jest ładny, "chwytny", kształtny - nie wiem czemu minus. Bo duży? Puchary są duże. Szczególnie Puchar Stanleya.
Co do miny natomiast...
Może zajął drugie miejsce?
Obrazek

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#7 Post autor: greenblue »

Podpórki spojlera masz każda inaczej zamontowane. [Yes, yes, yes] :D
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Prezes »

Racja, ale tym razem nie przyznam się do błędu [Yes, yes, yes]. To musi być pierwsza MOC mojej córy ;-)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#9 Post autor: glaz_pimpur »

Dorwałem drania. Zestaw na żywo jest jeszcze lepszy niż jak się czyta o nim recenzję. Wg mnie to jest tak dobry dawca, że kupię jeszcze jednego. Jedyne klocki jakie mają szansę poleżakować to podwozie i szyba.
A poza tym:
Prezes pisze:Ciekawe klocki:
Curved slope'y, zwłaszcza te zielone 2 x 1. Nowe klocki i trochę szkoda, że tylko 2
Prezes pisze:Przeciw......DUŻY puchar
To nie jest minus tylko PLUS! Puchar jest w kolorze LBG i tym samym jego zastosowanie rośnie jako ozdoba wszelkich zabytkowych budowli. Tak samo do wykorzystania są błotniki jako góry od okiennic.

Do tego garść groszków, tile'ów, plejtów 1x1 plus parę innych często przydatnych klocków.

O nowych oponach nie wspominając.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ