[MOC] Mały kościół

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
lilath
Posty: 19
Rejestracja: 2012-02-09, 21:06
Lokalizacja: Warszawa - Łomianki
brickshelf: lilath

 

#16 Post autor: lilath »

kooboo pisze:
lilath pisze:w ogóle gratuluję odwagi w realizacji tego delikatnego tematu.
o_O
A co w tym delikatnego jest?
Polacy nie powinni w ogóle zaczynać o polityce i religii. Sztuka współczesna dot. religii w 99% obraża katolików i samego Pana Boga. Nawet kościół z klocków może być obrazoburczy, ale na szczęście to nie było intencją twórcy. I to mnie zdziwiło :)) Chociaż raz nikt nie jedzie po katolach.
Ostatnio zmieniony 2014-03-21, 20:49 przez lilath, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam klocki i nie zawaham się ich użyć!

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#17 Post autor: nisiia »

lilath pisze:Chociaż raz nikt nie jedzie po katolach.
Mogłabym już się poczuć urażona określeniem "katole" ;) Nie ma co przesadzać, tu jest pokazany budynek, a nie religia, przekonania, czy wierzenia :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Miodzio438
Posty: 35
Rejestracja: 2013-10-24, 09:27
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Miodzio438

 

#18 Post autor: Miodzio438 »

Bardzo podoba mi się wnętrze :)

A co do braku krzyża, to z początku pomyślałem, że jest to małe nawiązanie do zestawu numer 309/1309.

Bua
Posty: 32
Rejestracja: 2012-08-27, 14:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: Bua »

Te krzyże obok wejść rzeczywiście przypominają aptekarskie - liczbą, kształtem i kolorem. Proponuję zostawienie tylko jednego, w naturalniejszym kolorze i z dolną belką długości 2 kropek, a pozostałymi na jedną kropkę.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#20 Post autor: spacelord »

Mi to na pierwszy rzut oka przypomniało dawne domki z lego - tam w większości były białe ściany i czerwone dachy...
Też uważam, że brak krzyża na dachu lub gdzieś zaakcentowanego (np większego stojącego po boku) szkodzi trochę, z nim nawet te dwa "aptekarskie" by lepiej wyglądały...

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: Durzy »

Sajan pisze:Taki troche amerykański się wydaje. Jak z Kill billa :) To pewnie przez otoczenie i brak wieży kościelnej.
Powiedziałbym, że więcej niż trochę. W środku, aż się prosi o ślub jakiegoś Elvisa/Harleyowca lub masakrę rodem ze wspomnianego Kill Billa.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22 Post autor: Mestari »

Dobra. Po pierwsze film obejrzę ;)
Po drugie aptekarske krzyże albo musiałyby zniknąć zupełnie, albo pozostać jak są, bo klocków na modyfikację nie mam :P chyba, że by je zupełnie inaczej zrobić. W sumie jak jak już o tym napisaliście, to zaczęły mi przeszkadzać...
Po trzecie w międzyczasie zdążyłem dorobić ten krzyż na dachu, a sam dach ma dwa teraz spady. Tylko zdjęcia jeszcze nie mam, dołączę jak znajdę chwilę, żeby je zrobić.

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

#23 Post autor: kooboo »

Mestari pisze:W sumie jak jak już o tym napisaliście, to zaczęły mi przeszkadzać...
Ja od początku ich broniłem ;)
Niepotrzebnie chcesz je usuwać moim zdaniem. Na świecie jest pełno współcześnie wyglądających kaplic z krzyżem (krzyżami) na ścianie.
Dla przykładu >tu< czy >choćby to<.
Jestem przekonany, że po dłuższych poszukiwaniach niż moje 30 sekund znalazłoby się coś o wiele bliższego Twojemu projektowi. Ja bym zostawił jak jest. Teraz jest oryginalnie, po zmianie będzie kaplica/kościół jakich tysiące.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: Durzy »

Mestari pisze:Po pierwsze film obejrzę ;)
Filmu nie musisz oglądać. Jakikolwiek kościółek na pustych i pustynnych obrzeżach Las Vegas, uwieczniony w amerykańskim filmidle jest w podobnym stylu, a jeśli już jest w filmidle to najczęściej się strzelają.

ODPOWIEDZ