[MOC] Greckie miasteczko

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Greckie miasteczko

#1 Post autor: Toltomeja »

Przyszła pora na kolejną podróż pana Wieśka. Siódmą, o ile dobrze liczę. Tym razem zawitał do spokojnego, greckiego miasteczka.

Nasz bohater tym razem integruje się z lokalną społecznością w partyjce Backgammona (po mojemu - gamonia). To nie żaden mój wymysł, tylko widok który nie dziwi w żadnym greckim miasteczku. Para dziadków siedzących w cieniu drzew, grająca całymi dniami. Kiedyś myślałem że powinno im się to znudzić, ale sam zagrałem i już rozumiem. Ta gra wciąga i nie chce puścić.

Jak zwykle, źródeł inspiracji było dosyć dużo. Bardzo przydał się przewodnik po Grecji z przeglądem greckiej architektury (i niezwykle przydatnym przekrojem kościoła), poza tym zdjęcia z internetu:

M. in. domki z Vathii, Kapnikarea, Panagia, jeszcze coś w Atenach.

Obrazek

Obrazek

Reszta na Flickr

No, nie było łatwo. Nad samym sześciokątnym dachem spędziłem ponad tydzień, mnożyły mi się pomysły, ale żaden nie był wystarczająco dobry. Biurko zawalały kolejne prototypy, co jeden to gorszy. Na szczęście z niebios spłynęło wtedy oświecenie - pralka, serek, groszek i gotowe!

To tyle. Miłego oglądania!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Greckie domki to bardziej kojarzą mi się troszkę w innych kolorach, a mianowicie białe chatki z niebieskimi dachami. Jednak praca bardzo ładna i dobrze, że odszedłeś trochę od zamków :) Zawsze coś innego
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Bardzo ładne to, choć wg mnie dla kolorystyki całości ten budynek po lewej mógłby być biały (ew w większości biały). Do tego po tamtej stronie są też ciemno szare skałki, i tak wygląda jakby lewa strona była "bez kolorów" w porównaniu do prawej... I dachy fajne - ten po lewej bardziej pokombinowany, ale ten po prawej bardziej kolorowy ;)
To coś z serków na ścianie budynku to roślinność?

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: Mestari »

Po prostu piękne...
Czy ten dach trzyma się jakoś, czy trzeba szczególnie uważać przy przenoszeniu?

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#5 Post autor: blizzard »

Tolto niemal od samego początku na 00453005_0000002u trafił do grona moich "naj" kreatorów, których prace uwielbiam oglądać.
Znowu bardzo, bardzo mi się podoba.
Dzięki Ci - miło ogromnie jest oglądać Twoje dopieszczone prace, podane schludnie i czysto, czyt. zdjęcia bez zastrzeżeń :)
Może zrób Sanktuarium z Diablo2? :) :) :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#6 Post autor: dmac »

spacelord pisze:ten budynek po lewej mógłby być biały
Popieram! Byłoby jeszcze bardziej grecko, na mój stereotypowy gust ;) .
Lubię dachy z round bricków. Na bardzo dużych budynkach wyglądają jeszcze lepiej, ale i tu jest świetnie.
Moje gratulacje, jak zwykle.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Kid_A
Posty: 38
Rejestracja: 2012-10-04, 11:06
Lokalizacja: Brzesko
brickshelf: KidA

 

#7 Post autor: Kid_A »

Świetne to to, choć również głosuję za białą świątynią. Na głównym zdjęciu uzyskałeś fajny efekt: wydaje się, że wędrowiec schodzi, a starszy pan o lasce wspina się do góry po dosyć stromej ścieżce na zboczu wzgórza, bardzo greckiego zresztą. Tymczasem różnica poziomów między jednym a drugim krańcem tejże ścieżki zawiera się w 1 płytce. :)

Gratulacje.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#8 Post autor: Toltomeja »

legosamigos pisze:Greckie domki to bardziej kojarzą mi się troszkę w innych kolorach, a mianowicie białe chatki z niebieskimi dachami. Jednak praca bardzo ładna i dobrze, że odszedłeś trochę od zamków :) Zawsze coś innego
No, to zależy gdzie - Grecja nie jest jednolita pod względem architektury. Niebieskiego i bieli dużo jest na Santorini:
Obrazek

Natomiast tutaj bardziej celowałem w Peloponez, a chwilami nawet północne rejony Grecji. Czyli raczej dużo kamienia i dachówek.

Obrazek

Tutaj jeszcze skan przewodnika, dużo się inspirowałem szczególnie tym domem wieżowym. Może kiedyś taki zrobię w całości, teraz nie mogłem bo by przytłoczył swoją wielkością kościółek.
https://farm3.staticflickr.com/2835/133 ... 575b_h.jpg

PS:
blizzard pisze:Może zrób Sanktuarium z Diablo2? :) :) :)
Póki co odmówię, Diablo nie znam. Chyba że z nazwy. Bardziej mi w głowie przyziemne tematy, ale może kiedyś się to zmieni.

Dzięki za komentarze!
Ostatnio zmieniony 2014-03-30, 21:24 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 4 razy.

klatka
Posty: 60
Rejestracja: 2013-09-01, 10:26
Lokalizacja: Bełchatów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: klatka »

Świetna praca!!! Jeżeli o mnie chodzi to wychodzę z podziwu budowania klockami we wszystkie strony :) Super! Ściany budowli, drzwi, dachy - ogrom detali. Typowy sielski obrazek Grecji :)

Chirurg

#10 Post autor: Chirurg »

Niesamowite! Podłączam się pod prośbę o scenę z diablo II :D

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#11 Post autor: Deckard Cain »

Jak mogłem tego wcześniej nie zauważyć?!
Praca jak zwykle na wysokim poziomie. Co do barwy budynków to jak pisali przedmówcy być może było by to bardziej greckie, choć mnie akurat podoba się tak jak jest bo kojarzy mi się z tą średniowieczną gracją czyli Bizancjum.
Ostatni z Horadrimów

ODPOWIEDZ