[MOC] Wyspa pana Mietka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Wyspa pana Mietka

#1 Post autor: Mestari »

Przedstawiam Wam mój trzeci MOC - Wyspę pana Mietka (ale to inny pan Mietek niż ten, który gościł już na łamach tego forum ;) )
Pan Mietek to taki gość, który lubi sobie czasem golnąć a to Żubróweczkę, a to denaturat, a to coś jeszcze innego. Szkoda, że zmiast ryb butelki łowi, ale nie miał wyboru. Ryby nie dojechały na sesję foto, bo za późno je zamówiłem ;) (jadą od Zgredka :) całe dwie sztuki...)
Jak dojadą, pan Mietek będzie miał wreszcie co łowić.
Bawię się też MLCadem, więc pewnie też za jakiś czas będzie instrukcja, choć w sumie jest niepotrzebna.

Edyta:
instrukcja do werrji ze skałkami jest na Rebrickable:
http://rebrickable.com/mocs/Mestari/tropical-island-hut

A tymczasem wyspa w całej okazałości (przydały się groszki z Berlińskiego PAB :) ):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-03-25, 17:48 przez Mestari, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#2 Post autor: K^3 »

Fajnie zrobiony pomost. Panu Mietkowi zazdroszczę połowów, jeśli te flaszki są pełne. Ale czy nie jest on aby trochę za blady, jak na wyspiarza?

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#3 Post autor: Johan »

Anomalia anatomiczna na torsie Mietka sugeruje, że może być to Scaramanga. W sumie by się zgadzało, on też miał swoją wyspę ;)

gamer
Posty: 36
Rejestracja: 2014-02-23, 12:38
Lokalizacja: Kraków

#4 Post autor: gamer »

Podoba mi się oszczędne operowanie ilością elementów. Ładny zestaw, który mógłby być sprzedawany i nikogo by nie zrujnował. ;)

Poza tym fajna ścieżka z kamieni i pomost. Ciekawi mnie czy zestaw trzymał by się razem na samym pomoście? Może lepiej byłoby pod nim schować dodatkowy klocek, lub dodać jakieś małe skałki, do połączenia plansz.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#5 Post autor: Toltomeja »

Mestari pisze:Przedstawiam Wam mój trzeci MOC - Wyspę pana Mietka (ale to inny pan Mietek niż ten, który gościł już na łamach tego forum ;) )
No popatrz, a już miałem nadzieję. Ale mój Mietek nie lubi alkoholu, taki już jest.

Bardzo przyjemna praca i spokojna, no może poza rekinem. Ładna ścieżka i pomost, no i elegancka palma z krzakiem jako... ta część palmy, którą czasem mają palmy.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Toltomeja pisze:Bardzo przyjemna praca i spokojna, no może poza rekinem.
To dmuchana zabawka. Prawdziwy przecież by się tak nie unosił na wodzie:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Mestari »

Dziękuję wszystkim za komentarze :)
leń pisze:Ale czy nie jest on aby trochę za blady, jak na wyspiarza?
Nie miałem opalonych klocków :P Historia jest więc taka, że pan Mietek mieszka w jakimś innym miejscu, a tu sobie tylko na weekendy czasem przypływa swoją brązową łajbą...
A tak serio - macie jakiś pomysł na minifiga z ciemniejszą karnacją, żeby nie był od razu brązowy?
Johan pisze:Anomalia anatomiczna na torsie Mietka sugeruje, że może być to Scaramanga. W sumie by się zgadzało, on też miał swoją wyspę ;)
Tylko złotej spluwy brak...
gamer pisze:Ciekawi mnie czy zestaw trzymał by się razem na samym pomoście? Może lepiej byłoby pod nim schować dodatkowy klocek, lub dodać jakieś małe skałki, do połączenia plansz.
Sprawdzałem. Dało się jakoś to przenieść, ale trzeba było być bardzo ostrożnym. W rezultacie dodałem 2 niebieskie kafle 2x2. Jeden pod pomostem, drugi ten kujący w oczy...
Skałki też chciałem dodać, ale jak podliczyłem swoje szare skosy, to zostawiłem jak jest i zamówiłem jakieś na BL, żeby następnym razem mieć cokolwiek.
Toltomeja pisze:Bardzo przyjemna praca i spokojna, no może poza rekinem. Ładna ścieżka i pomost, no i elegancka palma z krzakiem jako... ta część palmy, którą czasem mają palmy.
Po tym jak do MOCa podeszła moja żona, rekin zjadł papugę, więc rzeczywiście cwana bestia... A co do tej części palmy, to nazwijmy ją krzaczorami ;)

PS. Rekin jest prawdziwy, on lubi się unosić na powierzchni, bo dodaje mu to majestatu :)

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#8 Post autor: nisiia »

Bardzo przyjemne, pomost faktycznie świetny, wnętrze chatynki również udane (lapmy na świeczki jak rozumiem? :) )
Tylko rozbuduj to jakoś, bo taka płaska ta woda :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

Fajna praca. Przyjemnie się to ogląda. Nie ma bliskiego zdjęcia pana Mietka, i nie można oszacować czy wygląda na takiego co lubi sobie golnąć nawet denaturat (choć z daleka tak średnio chyba wygląda...). Z różnych elementów - podoba mi się ścieżka.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Mestari »

Cóż... rybki dojechały, klocki na skały też (z tych nowych użyłem aż dwóch...) więc pomyślałem sobie, że pokażę Wam jak to teraz wygląda. Woda nadal jest płaska, do tego potrzebowałbym sporo drobnicy, której po prostu nie mam, ale za to skała trochę niweluje (mam nadzieję) ten efekt.
Przy okazji do Pana Mietka wpadli na moment znajomi, wszystko wypili, więc butelki zniknęły. Sami wiecie jak to jest...
A oto i zdjęcia :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: Mestari »

wersja z wyspą ma już instrukcję - link w pierwszym poście.

ODPOWIEDZ