[MOC] Wheel Loader

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
trawson89
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-14, 17:43
Lokalizacja: Jarosław
brickshelf: Trawson21

 

[MOC] Wheel Loader

#1 Post autor: trawson89 »

Witam Wszystkich!!!

Chce zaprezentować nowy MOCyk , mianowicie ładowarkę kołową:

Obrazek

Dane techniczne:
Wymiary: dł. 63s wys. 26s szer.20
Waga: 1,6 kg
Zawieszenie:
-tył kolebka
Elementy PF:
-1x XL Motor
-3x M Motor
-2x wieża IR
-1x Battery Box

Opis:

A wiec tak, model napędza silnik XL ,natomiast skręt silnik Medium.
Podczas jazdy wprawiana jest w ruch atrapa silnika rzędowego czterocylindrowego.

Obrazek

Mechanizm skrętu uległ zmianie .W poprzednich ładowarkach (a były juz 2w moim wykonaniu) napęd był przekazywany na siłowniki przez wał kardana w tej wersji napęd przekazywany jest przez zębatki kątowe.Pozwoliło mi to skrócić model o kilka studów.Silniki do napędu skrętu i łyżki umieściłem pionowo a nie poziomo tak jak wcześniej.Porównując z moja pierwsza ładowarka ([URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=15017]link[/URL]) masę modelu zredukowałem o prawie 1kg.Model na filmie porusza się skokowo powodem są luzy na zębatkach.

Co do opon:

Mam pytanie co do opon o rozmiarze 81.6x38R w moim przypadku gdzie tył modelu był nieco ciężki i stojąc przez kilka dni na polce opony te zniekształciły się w miejscu kontaktu z podłożem.Tez tak macie tzn czy są z takiej miękkiej gumy??

Podsumowanie:

Model taki sobie nie jest to nic nowego. Dużo tego na forum ale cenie sobie wykonanie estetyki przynajmniej ja jestem z niej zadowolony jedyne co mnie boli to te wieżyczki IR po bokach no ale nie dałem rady nic z z tym zrobić :)



Galeria BS


Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

trawson89 pisze:Mam pytanie co do opon o rozmiarze 81.6x38R w moim przypadku gdzie tył modelu był nieco ciężki i stojąc przez kilka dni na polce opony te zniekształciły się w miejscu kontaktu z podłożem.Tez tak macie tzn czy są z takiej miękkiej gumy??
Są dwie wersje tych opon, twarda i miękka.

W sumie, dlaczego nie 94mm? Ładowarka mogłaby być większa ;)

Awatar użytkownika
trawson89
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-14, 17:43
Lokalizacja: Jarosław
brickshelf: Trawson21

 

#3 Post autor: trawson89 »

W sumie, dlaczego nie 94mm? Ładowarka mogłaby być większa ;)
No właśnie do tych 94mm nie posiadam żółtych felg ani żadnych elementów które mogłyby służyć za felgę.

ODPOWIEDZ