[MOC][MOD] Lekka ciężarówka 'Labaznik'

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

[MOC][MOD] Lekka ciężarówka 'Labaznik'

#1 Post autor: allesandrus »

Obrazek

W ostatnich tygodniach zdarzyło się troszkę wolnych dni; pojawiła się więc okazja, żeby zająć się czymś ciekawym - czyli klockami.
Gdy kiedyś przeglądałem Brickshelf natknąłem się na całkiem ciekawą koncepcję ciężarówki (a w zasadzie w tej formie to raczej van), którą teraz odkopałem i użyłem do zbudowania pojazdów do kolejnego miasteczka. Oryginały są w dwóch wersjach:
Obrazek Obrazek

Własne wizje tego pojazdu zacząłem oczywiście od zbudowania kabiny (która w zasadzie nie różni się od oryginału) i podwozia; zmieniłem koła na charakterystyczne dla większości pojazdów serii City. Cały czas używałem części w kolorze, który zwykle występuje w raczej lekkim nadmiarze - czyli żółtym, stąd po znalezieniu żółtej lawety ciężarówce przeznaczona została właśnie taka funkcja.

Obrazek


Ponieważ spodobała mi się ta banalnie prosta koncepcja, pojawiły się kolejne wariacje.
Pierwszą była stylizacja na trochę starszy pojazd, który wyglądem chyba najbardziej odbiega od oryginału (na zdjęciu z załogą):

Obrazek


Brakuje mi "zwykłych" ciężarówek, więc dorobiłem jeszcze wersję trzecią, tym razem czerwoną:

Obrazek


Po stworzeniu nowej linii lekkich ciężarówek trzeba było znaleźć nazwę; jest to nazwa zacnego AFOL'a z galerii Brickshelf, który zainspirował budowę pojazdów - w końcu zasłużył na zapisanie się co najmniej w ten sposób w historię powstającego miasta.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Dla formalności (bo zdjęcia już wszystkie są tu): GALERIA

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

W żółtej w oczy rzucają się koła wystające daleko poza obrys podwozia. Dlaczego w czerwonej odstają mniej?
Wszystkim ciężarówkom brakuje drzwi i lusterek. Ta w kolorze tan chyba najlepiej wygląda.

Po dodaniu detali wyglądałyby lepiej.

Awatar użytkownika
LeGol....ski
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-11, 06:22
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: LeGol....ski »

Być może to są takie "budżetowe" ciężarówki ?

Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

#4 Post autor: allesandrus »

Po kilkumiesięcznym uwzględnianiu uwag powstała wreszcie czwarta wersja pojazdu:
Obrazek

Koła są w wersji nieodstającej, postarałem się dodać parę drobiazgów, chociaż słuszne jest spostrzeżenie o "budżetowej ciężarówce" (bardzo podoba mi się to określenie).
Pojazd jest w tej wersji wozem pogotowia energetycznego, z zapakowanym potrzebnym wyposażeniem.
Obrazek Obrazek Obrazek

Celem osiągnięcia choć minimalnego stopnia "bawialności" ciężarówka jest otwieralna z tyłu (to dla ludków) i z góry (dla tych, którzy sie bawią), umożliwiając dostęp do narzędzi, zwłaszcza rozkładanej drabiny (która w takiej postaci w rzeczywistości niekoniecznie ma prawo bytu):
Obrazek Obrazek

A tym razem dla celów prezentacyjnych jeszcze mała scenka z naprawy latarni:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ