42029 Custom Pick-Up [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#31 Post autor: Sariel »

Raczej odpuszczę, wybaczcie :)

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#32 Post autor: Uncle Jaca »

Zestaw bardzo fajny, bawialny, składał syn (6l.) ja pomagałem.
Dawca części niemożliwościowy! Wyśmienity:D

V6 - jej zamocowanie z jednej strony takie sobie, szare długie pino-osie hmm, super sprawa, jednak materiał wydaje się być jakiś takiś miękki ale może to moje mylne odczucie.

Super zestaw.
Ostatnio zmieniony 2014-07-26, 07:20 przez Uncle Jaca, łącznie zmieniany 1 raz.
Pies utonął, łańcuch pływa

koala
Posty: 17
Rejestracja: 2014-08-12, 21:17
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: kudlatykoala

 

#33 Post autor: koala »

Jeśli ktoś nie ma silnika M ze standardowego zestawu PF, to silnik L również idealnie pasuje bez jakichkolwiek przeróbek. Zalecam jedynie usztywnienie mocowania silnika jakąś ośką od strony kabla zasilającego, co nie sprawia najmniejszego problemu.

Jimmy0071
Posty: 35
Rejestracja: 2012-05-10, 13:20
Lokalizacja: kadzidło/olsztyn
brickshelf: jimmy0071

 

#34 Post autor: Jimmy0071 »

Filus pisze:Cena pewnie ostatecznie będzie w granicach 280 - 300, jak minie ten szał. Potem podskoczy na święta, by w końcu się ustabilizować w okolicy marca.

Ktoś już się napalił na tyle, że kupi zaraz po premierze?

Sariel, widzi Ci się zrobić recenzję modelu B?

Kupione - 323.
Złożone - 2:26:00.
Model B to ???
W zestawie tylko instrukcja pick-up'a.
Ostatnio zmieniony 2014-08-19, 21:29 przez Jimmy0071, łącznie zmieniany 1 raz.
Ty z kolegami wolisz pić niż z moją mama ciasto piec!!!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#35 Post autor: Bricksley »

Jimmy0071 pisze:w zestawie tylko instrukcja pick-up'a
Model B to skidder, a na tyle pudła informacja, że instrukcja dostępna na stronie lego.com :)
Pozdrawiam :)

Jimmy0071
Posty: 35
Rejestracja: 2012-05-10, 13:20
Lokalizacja: kadzidło/olsztyn
brickshelf: jimmy0071

 

#36 Post autor: Jimmy0071 »

Ostatnio na Bricksecie robiłem "kosztorys" tego pick-up"a.
Nawet do połowy części nie dojechałem, zadzwonłl telefon i kalkulator mi się zzerował a było już ponad 270 PLN. Więc warto dla samych części jak ktoś wcześniej na pewno to zauważył.
Ostatnio zmieniony 2014-08-19, 21:45 przez Jimmy0071, łącznie zmieniany 1 raz.
Ty z kolegami wolisz pić niż z moją mama ciasto piec!!!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#37 Post autor: Filus »

Miałem zamiar napisać recenzję tego zestawu. Ale jakoś mi się odechciało. Jednak się przemyśleniami podzielę. Po pierwsze - zestaw jest rewelacyjny. Model A dopracowany, bawialny. Usytuowanie drążka przełączania funkcji w kabinie przy siedzeniu to ukłon w stronę realizmu, choć dziwne jest to, że wyprowadzono go od strony pasażera, a nie kierowcy. Nasuwa to też skojarzenia z innym Pick-Upowym produktem - 9395. Zawieszka działa jak należy, ładnie się buja. Pozostałe funkcjonalności również dobrze się sprawują. Przy czym muszę się podzielić tym, że te wyciągarki wrzucane przy każdej okazji mocno mi się już zbrzydły. Zamiast tego widziałbym np. regulowane zawieszenie, jak w 8297.

Z ciekawostek chciałbym zwrócić uwagę na jeden fakt. Patrząc na miejsce, w którym widnieją kraje, biorące udział w produkcji klocków widnieje dumnie Poland. Ot ciekawostka, z której chyba nikt sobie sprawy jeszcze nie zdał;).

Zbudowałem też model B. Jest tragiczny. Nie dość że ma mało interesujących funkcji (i są one wyjątkowo prosto zrobione), to jeszcze wygląd nie zachwyca, delikatnie mówiąc. Te zdjęcie prezentujące model na pudełku, to chyba jedyna względnie ładnie wyglądająca strona modelu. Z bliska jest koszmarnie szpetny.

Reasumując - zestaw polecam bardzo, części świetne, model A również. Modelu B nawet nie budujcie, bo to badziew jest.

tomek9210
Posty: 47
Rejestracja: 2014-06-24, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#38 Post autor: tomek9210 »

Bardzo udany zestaw. Pickupa jeszcze nie mieliśmy w zastępach Lego. Idealny dawca części oraz prosty do zmotoryzowania.
Recenzja pierwsza klasa!
Teraz powinien wyjść jakiś SUV jako zestaw :)

tmsnx

#39 Post autor: tmsnx »

Zestaw świetny, pod względem modelu A i jako dawca części. Mam tylko zastrzeżenia co do bawialności, przy skręcaniu podczas jazdy przednie zawieszenia osiada i tak zostaje nawet po wyprostowaniu kół. Poza tym same plusy
Ostatnio zmieniony 2014-10-07, 21:50 przez tmsnx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#40 Post autor: gmkkk »

Skoro dziewczyna Tobą rządzi to co będzie jak zostanie żoną? ;)... allegro zostanie zalane falą zestawów technic z wyprzedaży "U Blizzarda":)))

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#41 Post autor: 3dom »

Jak już odkopaliście... ;)
Dostałem na gwiazdkę ten zestaw. Jako dawca - znakomity! Jako zestaw... Cóż, ładny, choć to akurat subiektywne i pewnie to i owo dałoby się poprawić, chociażby zwiększając koła. Jeśli chodzi o funkcje to przemilczę ten aspekt :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

mazek84

#42 Post autor: mazek84 »

Po przeczytaniu recenzji kupie ten zestaw ale mam pytanie, będzie to mój pierwszy technic dotychczas składałem same pociągi, co muszę dokupić żeby zrobić napęd 4x4? Moja ilość części technic równa jest 0

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#43 Post autor: M_longer »

mazek84 pisze:co muszę dokupić żeby zrobić napęd 4x4? Moja ilość części technic równa jest 0
Trochę klocków, bo to jest tak zbudowane że napędu na przód nie doprowadzisz bez przebudowania ramy. Przednie wahacze wraz z ramą są zbudowane wokół ramki 5x7.
To ma być 4x4 napędzane silnikami, czy 4x4 na pokaz?

koala
Posty: 17
Rejestracja: 2014-08-12, 21:17
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: kudlatykoala

 

#44 Post autor: koala »

mazek84 pisze:Po przeczytaniu recenzji kupie ten zestaw ale mam pytanie, będzie to mój pierwszy technic dotychczas składałem same pociągi, co muszę dokupić żeby zrobić napęd 4x4? Moja ilość części technic równa jest 0
Chcąc kupić i przerobić ten zestaw na zestaw elektryczny 4x4 popełnisz duży błąd. Po pierwsze, model nie lubi zbyt dużych przeciążeń (cv jointy), po drugie, będziesz musiał zainwestować w kilka dość drogich elementów. O wiele bardziej opłacalne i sensowne jest dołożenie ok. 200 zł. i kupienie 9398. Przerobiłem kiedyś 42029 wg dostępnego na YouTube filmu Sariela i byłem zawiedziony. Do 9398 się nie umywa, który bez żadnych przeróbek wiele znosi i wiele wybacza. Naprawdę warto dołożyć.
Ostatnio zmieniony 2015-03-02, 18:54 przez koala, łącznie zmieniany 1 raz.

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#45 Post autor: Cieślu »

koala pisze:O wiele bardziej opłacalne i sensowne jest dołożenie ok. 200 zł. i kupienie 9398.
Niestety, to jest już nieprawda. W obecnej sytuacji kolega mazek84 musiałby dołożyć 400-500 złotych żeby wejść w posiadanie Crawlera. Moim zdaniem 800 złotych nie jest wart. Jeśli nie wymagasz cudów, tańsza i lepsza będzie przeróbka 42029.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

ODPOWIEDZ