[MOC] Liebherr LTR 1100

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

[MOC] Liebherr LTR 1100

#1 Post autor: Jakeof »

Witam po dłuższej przerwie.
Dzisiaj pragnę zaprezentować dźwig Liebherr LTR 1100. Wiem że został on już zbudowany przez Longera, ale ja miałem na niego kilka innych pomysłów, poza tym i tak już od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem jego budowy. Budowałem go długo, i nawet nie potrafię zliczyć ile razy go poprawiałem tu i tam.

Obrazek

Model posiada wszystkie funkcje które powinien posiadać, oprócz teleskopowo wysuwanego booma. W tej skali możliwe jest zbudowanie tylko jednej wysuwanej sekcji, co moim zdaniem psuje wygląd modelu. Mój boom ma 2 sekcje, które są po prostu dobudowane, można je wyjmować, skracać/wydłużać do pożądanej długości.

Co do wspomnianych wcześniej funkcji, to dźwig się obraca, boom podnosi, kabina też, gąsienice są wysuwane, wszystkie bloki balastowe można przyczepiać/odczepiać, są podpory z siłowników w podwoziu (jeśli tak to można nazwać przy dźwigu :P) które można wykorzystać i fajnie postawić dźwig bez gąsienic.

Jeśli chodzi o kolorystykę, najłatwiej mi było zbudować go w dark bluish gray, z racji odwróconych skosów, z których zbudowana jest dolna część booma, i które są w większej ilości najłatwiej dostępne właśnie w tym kolorze. Dla przełamania dennej szarości na boomie jest pomarańczowy pasek, i siłownik jest pomarańczowy. Nie wiem dlaczego wybrałem akurat pomarańczowy, może dlatego że jeszcze nigdy nigdzie go nie użyłem. Pomalowałem 2 klocki na czarno, ale nie czuję z tego powodu większych wyrzutów sumienia;)
Przy budowie, oprócz zdjęć prawdziwych dźwigów, pomocne były dla mnie również zdjęcia modeli dźwigów w skali 1:50, których w internecie jest mnóstwo.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kilka zdjęć prawdziwego dźwigu: (jak widać występuje on w najróżniejszych konfiguracjach kolorystycznych, nie tylko w tradycyjnym dla Liebherra żółtym)

Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria Brickshelf

Galeria Flickr

To wszystko, dziękuję za uwagę ;)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Spodziewałem się czegoś większego (technic) a tu proszę! Świetna praca :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Bardzo ładny model. Też byłem pewien, że to dziurki będą... a tu system.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#4 Post autor: noniusz »

Model (chyba) ładny, ale z całym szacunkiem - na tych zdjęciach ciężko dostrzec prawdziwe jego piękno...

Jeśłi tak jak piszesz, w model włożyłeś dużo pracy postaraj się wrzucić jakieś lepsze zdjęcia, model naprawdę ma potencjał.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Fajny, tylko szkoda że ta funkcjonalność jest pozorowana :)

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#6 Post autor: noniusz »

M_longer pisze:Fajny, tylko szkoda że ta funkcjonalność jest pozorowana :)
Właśnie miałem pytać autora pracy jak udało mu się zmieścić 3-sekcyjny boom w wysięgniku szerokim na 3 kropki, ale chyba właśnie odpowiedziałeś na moje pytanie :)

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#7 Post autor: Jakeof »

noniusz pisze:Właśnie miałem pytać autora pracy jak udało mu się zmieścić 3-sekcyjny boom w wysięgniku szerokim na 3 kropki, ale chyba właśnie odpowiedziałeś na moje pytanie :)
Jakeof pisze:Model posiada wszystkie funkcje które powinien posiadać, oprócz teleskopowo wysuwanego booma. W tej skali możliwe jest zbudowanie tylko jednej wysuwanej sekcji, co moim zdaniem psuje wygląd modelu. Mój boom ma 2 sekcje, które są po prostu dobudowane, można je wyjmować, skracać/wydłużać do pożądanej długości.
Wszystko jest napisane w opisie, wystarczy najpierw przeczytać. W przypadku booma poszedłem na kompromis, lepszy wygląd kosztem teleskopowej budowy. Tak jak wspomniałem w opisie, w tej skali mozliwe byłoby zbudowanie tylko jednej wysuwanej sekcji, w dodatku szerokiej na 1 kropkę, co wygląda według mnie mało atrakcyjnie. To model statyczny, do stania na półce bądź wystawie, nie do zabawy.

A jakość zdjęć rzeczywiście jest jaka jest, postaram się w wolnej chwili wrzucić coś lepszego. Dziękuję za uwagi;]
Ostatnio zmieniony 2014-07-14, 14:44 przez Jakeof, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ