[MOC] Emergency center

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

[MOC] Emergency center

#1 Post autor: Ciehoo »

Przedstawiam dwa moduły tworzące kosmiczne centrum ratunkowe w ramach projektu MoonBase, który będzie można oglądać na wystawie w Warszawie.

Obrazek

Pierwszy moduł służy tzw. segregacji medycznej i stanowi swoistą śluzę do dalszej części centrum. Znajdziemy to między innymi windę do transportu kosmicznych pacjentów z powierzchni księżyca na pokład stacji.

Obrazek Obrazek Obrazek


Drugi z modułów to taka sala obserwacyjno - zabiegowa. Mamy tutaj najpotrzebniejszy sprzęt do monitorowania pacjentów oraz wyeksponowane stanowisko kosmicznych pielęgniarek;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Całość spina wiszący łącznik o długości 32s, który można oczywiście zdemontować i postawić obydwa moduły bezpośrednio koło siebie. Łączenie zapewniają standaryzowane śluzy o ustalonym w projekcie profilu, które umożliwiają zestawienie elementów bazy w dowolnych konfiguracjach.

Obrazek

Jak łatwo zauważyć moja część bazy znacznie odróżnia się od pozostałych modułów z przyczyn kolorystycznych. Ale w sumie moje moduły nie są najbardziej barwnym obiektem na naszym księżycu. Zresztą założeniem projektu była pełna wolność artystyczna z zachowaniem jedynie najważniejszych obostrzeń natury konstrukcyjnej:)

Więcej zdjęć dostępnych w mojej GALERII

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Drewniane blaty w kosmosie? ;)

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciehoo »

blizzard pisze:Drewniane blaty w kosmosie? ;)
Imitacja;) Zresztą podobno wszystko tam będzie kiedyś możliwe :)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

Pomoc medyczna i pogotowie ratunkowe to widać całe twoje życie. Fajnie, że to opublikowałeś ;)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

Pierwszy moduł ciekawiej się z zewnątrz prezentuje, pewnie przez bardziej urozmaicony dach.
Co do drewna w kosmosie - to prawdziwe drewno w wielu powieściach SF jest towarem luksusowym, więc te blaty by uszły drewniane.

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciehoo »

bacon pisze:Pomoc medyczna i pogotowie ratunkowe to widać całe twoje życie. Fajnie, że to opublikowałeś ;)
No nie do końca z tym całym życiem;) Mam w planie parę innych rzeczy, ale dopiero odtwarzam swój kąt do budowania więc pewnie po wakacjach coś dojdzie:) Ale nie da się ukryć, że tematyka szeroko pojmowanego bezpieczeństwa jest mi bardzo bliska.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#7 Post autor: glaz_pimpur »

Swoich modułów nie zdążyłem jeszcze sfotografować, nie mówiąc już o publikowaniu ale przynajmniej zdążę skomentować Twoje.

Przede wszystkim bryła pierwszej części (tej z windą) nawiązuje do mojego modułu centralnego, dzięki czemu pomimo różnych kolorów stanowią spójną całość. Widać, że znasz się na rzeczy, bo oba moduły są przemyslane nie tylko z zewnątrz, ale i w środku. Szkoda, że na wystawie nikt tego nie zobaczy. Fajnie wymyśliłeś to z windą; wcześniej tego nie zauważyłem.

Czego mi brakuje: pacjentów i pojazdów. Ja wiem, że ekipy ratunkowe życzą sobie jak najmniej klientów, ale jakiś delikwent z niebezpiecznym wiruskiem/obcym w środku dodał by modułom życia. Tak samo przydałby się jakiś pojazd zarówno jeżdżący jak i latający i z kogutami na dachu. Mam nadzieję, że "następną razą" (o ile będzie) dołożysz starań aby jakieś wehikuły i/lub latadła dołączyły do modułów szpitalnych:)

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciehoo »

Pacjentów nie ma własnie dlatego, że i tak ich nie będzie widać po zamknięciu modułów. Goldsun ostatnio mnie zainspirował, może machnę taki gwiezdny ambulans jak w Funky'ym Kovalu;)

BTW Będzie jakiś następny raz czy może zaangażujemy się bardziej w classic space?:)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#9 Post autor: glaz_pimpur »

Pacjent (razem z ratownikami) mógłby być w windzie pod modułem.

Ja jeszcze mam trochę pomysłów na MBP. Być może rozłożę moduł Fabulandzki, bo zbyt odbiega wizerunkowo od reszty. Może też zrobię niebieski moduł z żółtymi szybami?:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

glaz_pimpur pisze:Ja jeszcze mam trochę pomysłów na MBP.
Ja też... Może w przyszłym roku... ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#11 Post autor: glaz_pimpur »

3dom pisze:
glaz_pimpur pisze:Ja jeszcze mam trochę pomysłów na MBP.
Ja też... Może w przyszłym roku... ;)
W przyszłym roku będziesz miał jeszcze mniej czasu:)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

Cóż, to co wymyśliłem prawdopodobnie będzie wymagało więcej czasu przy BLu niż składaniu więc jakoś dam radę ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ciehoo »

3dom pisze:Cóż, to co wymyśliłem prawdopodobnie będzie wymagało więcej czasu przy BLu niż składaniu więc jakoś dam radę ;)
Brzmi tajemniczo:)
Glaz a co ja mam powiedzieć na temat odrębności kolorystycznej? ;)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#14 Post autor: glaz_pimpur »

Ciehoo pisze:Glaz a co ja mam powiedzieć na temat odrębności kolorystycznej? ;)
Wg mnie póki to szpital to jest w porządku:)

Ciekaw jestem tej karetki w stylu Funky Kovala.
Ostatnio zmieniony 2014-08-01, 22:47 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ