10242 MINI Cooper MK VII

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#46 Post autor: Durzy »

Stelario pisze:No i ten bagażnik wygląda jak by był w wersji dla zakładu pogrzebowego. Takie wynalazki to są dopiero w nowych cooperach, gdzie się całe drzwi na bok otwierają, albo jest para drzwi otwierana na boki. Linia bagażnika w oryginale jest z jednej części a nie z dwóch.
A tak w ogóle to o czym piszesz? Bo raczej nie o modelu Lego 10242.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#47 Post autor: legosamigos »

Odnośnie MC, to pamiętam jak byłem w UK w jakimś bardzo małym salonie, cena najtańszego MC zaczynała się od 7500 funtów, choć współczesne MC wcale nie są tańsze
cennik MC, a do zestawu 10242 powinna być jeszcze figurka Jasia Fasoli :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#48 Post autor: Stelario »

Może trochę się zagalopowałem z tym bagażnikiem, ale stoi taki u mnie na osiedlu i to w dodatku w kolorze "kameleon" fioletowy. I ten model lego wydaje mi się przy nim bardzo kanciasty. Rozumiem że to tylko klocki są ale jak siedzenie da się zrobić z 30 klocków to i słupek mógł by być z wiecej niż jednego.
Ostatnio zmieniony 2014-12-13, 08:25 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#49 Post autor: Sariel »

Świątecznie :)

Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#50 Post autor: legosamigos »

Paweł, chyba troszkę za duże te sanki zrobiłeś ;) Jak sama nazwa samochodu, to jest mini, więc i sanki powinny być do niego dostosowane. Jednak sam pomysł przedni :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#51 Post autor: 3dom »

To sanie Mikołaja, muszą być słusznej wielkości.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#52 Post autor: Durzy »

Orientujecie się może dlaczego na stronie Lego Shopa przy tym zestawie jest wybór między jakąś opcją 6144522 a 6061191? O co tu chodzi?

Pod ceną http://shop.lego.com/en-PL/MINI-Cooper-10242

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#53 Post autor: wallyjarek »

Z tego co znalazłem chyba chodzi o pudełko.
http://community.brickpicker.com/topic/ ... i/?page=10

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#54 Post autor: Durzy »

Dzięki! To musi być to!

Chyba nigdy nie zrozumiem tej obsesji niektórych na punkcie pudełek...

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#55 Post autor: martinb »

Tak, chodzi o pudełka. Te sprzed roku są cienkie, ale wyższe i szersze. Te z tego roku są grubsze, ale za to niższe. Tak samo jest obecnie z pudełkami do 10220.

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#56 Post autor: A.Brickovsky »

wallyjarek pisze:Z tego co znalazłem chyba chodzi o pudełko.
http://community.brickpic...mk-vii/?page=10
W Holandii zeszli do 70E, a u nas raptem 5% obniżyli w Black Friday... :/
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#57 Post autor: legosamigos »

Widzę, że Paweł przygotował kolejną wersję zestawu Mini Coopera. Tym razem pływająco-kroczącą :D chociaż, w tym wypadku te nogi kroczące nie bardzo pasują. Była już wersja na gąsienicach, jako crawler, MC krączący, krocząco-pływający to chyba jeszcze latająca potrzebna do kolekcji :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#58 Post autor: Durzy »

Pod choinką wreszcie znalazłem swoje Mini i... model wygląda lepiej niż na zdjęciach!

Poza kierownicą i... szybami! W instrukcji oraz na zdjęciach pudełka szyby mają szerokość u podstawy 2 study, a na wierzchołku 1, natomiast w oryginale maja odpowiednio 2 i 3 > http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?P=2694 Przez to bardzo brzydko model wygląda, za słupkiem A wystaje jednostudowy kawałek szyby, a z tyłu taki sam kawałek tylnej nachodzi na tylne boczne okno. Zadzwoniłem do serwisu Lego* i przyślą mi szyby, tylko boję się czy, aby na pewno dobre? Bez sensu, aby mi przysłali jeszcze raz takie same brzydkie. W instrukcji Lego ten element ma nazwę 6133615 - i mam nadzieję, że to jest ta "mniejsza szyba", a nie przypadkiem ta z linku, który załączyłem i którą mam - nie wiem jak to sprawdzić, na stronie Lego w dziale serwisu i uszkodzonych klocków akurat tego elementu (i chyba tylko tego) nie ma w spisie!


*Przy okazji znalazłem im błąd na stronie, nie dali dodatkowych instrukcji na polskiej stronie Lego Classic do największego zestawu 10697 (do innych były)... Pewnie przez to, że na stronie US nie ma tego zestawu, choć na GB jest i zestaw i instrukcje na stronie. Szkoda, że na necie nie udało mi się znaleźć więcej alternatywnych instrukcji dla tego zestawu (to prezent).

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#59 Post autor: bacon »

Durzy pisze:Poza kierownicą i... szybami! W instrukcji oraz na zdjęciach pudełka szyby mają szerokość u podstawy 2 study, a na wierzchołku 1, natomiast w oryginale maja odpowiednio 2 i 3 > http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?P=2694 Przez to bardzo brzydko model wygląda, za słupkiem A wystaje jednostudowy kawałek szyby, a z tyłu taki sam kawałek tylnej nachodzi na tylne boczne okno. Zadzwoniłem do serwisu Lego* i przyślą mi szyby, tylko boję się czy, aby na pewno dobre? Bez sensu, aby mi przysłali jeszcze raz takie same brzydkie. W instrukcji Lego ten element ma nazwę 6133615 - i mam nadzieję, że to jest ta "mniejsza szyba", a nie przypadkiem ta z linku, który załączyłem i którą mam - nie wiem jak to sprawdzić, na stronie Lego w dziale serwisu i uszkodzonych klocków akurat tego elementu (i chyba tylko tego) nie ma w spisie!
Wszędzie na zdjęciach są szyby 2 na 3 study.
Obrazek
Obrazek
Instrukcja str. 43 jest tak samo. Tak ma być, nie wiem jakich szyb od nich oczekujesz.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#60 Post autor: Durzy »

Oczekuję tylko tego, aby model odpowiadał zdjęciom tego na pudełku :)

Na pudełku są wszędzie szyby 1 i 2 i to wygląda duuużo ładniej. Może to kwestia tego, że mam to drugie "prostokątne", a nie "kwadratowe" pudełko? W instrukcji mam szybę 1 i 2 studa, skan strony 42 z drugiej części mojej instrukcji.


EDIT, poszukałem na necie zdjęcie pudełek i instrukcji. Moje są inne. W starszych zestawach są szersze szyby. Ot ciekawostka! Czyżby była poprawka modelu, ale załapałem się jeszcze na stare części w nowym opakowaniu? Moja szyba w mojej instrukcji ma oznaczenie 6133615, w starej (ze strony Lego) jest 4581989 i ona rzeczywiście ma 2 study. Jedną bolączkę Miniaka zlikwidowali.
Załączniki
mini.jpg
mini.jpg (84.79 KiB) Przejrzano 5568 razy
Ostatnio zmieniony 2015-12-28, 20:12 przez Durzy, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ