5002123 Darth Revan

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

5002123 Darth Revan

#1 Post autor: Paweł »

Obrazek

5002123 Darth Revan
Seria: STAR WARS
Rok produkcji: 2014
Liczba części: 7
Liczba figurek: 1 (Darth Revan)
Cena:Bezcenna ;) w chwili pisania recenzji w Polsce można ją kupić za około 100zł
Brickset, BrickLink

Materiał źródłowy
Darth Revan jest jedną z moich ulubionych postaci ze świata SW. Po raz pierwszy można go było zobaczyć w grze z 2003 roku STAR WARS: Knights of The Old Republic (KoTOR), której był jednym z głównych bohaterów. Kto nie grał, polecam, jak dla mnie najlepsza gra pod względem fabuły w jaką kiedykolwiek grałem, nigdy nie zostałem aż tak zaskoczony przez inną grę. ;) Po wielkim sukcesie gry ukazało się wiele książek, których bohaterem był właśnie Revan. Jego postać pojawia się także w popularnej teraz grze The Old Republic. O samej postaci nie będę wiele pisał, ponieważ mógłbym zepsuć niespodziankę osobom, które mają zamiar pograć w KoTORa. Wersję ze spojlerami można przeczytać na Wookieepedii. Na poniższym zdjęciu wizerunek Revana z oryginalnej gry:
Obrazek

Dostępność i opakowanie
Jeśli chodzi o dostępność figurki, była ona dodawana pod koniec kwietnia i na początku maja do każdego zakupu na S@H, który spełniał określone wymagania (zakup zestawów SW za minimum 200zł). 2014 rok jest już czwartym z kolei, w którym na początku maja, z okazji dnia STAR WARS, dodawany jest promocyjny ludzik. Jednak w tym roku figurka była podobno dużo bardziej limitowana (stąd zapewne jej dużo wyższe ceny niż poprzedników z ubiegłych lat). Mi udało się zdobyć aż 3 Revanów, z czego jestem bardzo zadowolony. :) Figurka została zapakowana w standardowy polybag, ludzik został wyprodukowany w Chinach
Obrazek

Figurka
Wszystko co było do napisania chyba już napisałem, pozostaje pokazać figurkę i zgłosić swoje uwagi. To co rzuca się w oczy najbardziej to ciemnoszara główka, szkoda, że nie jest czarna, chociaż to zapewne ze względu na możliwe zlewanie się czarnych elementów maski z czarną główką. Razi też trochę brak nadruku na torsie z tyłu, wiadomo, że pelerynka będzie to zasłaniać, ale jednak...
ObrazekObrazekObrazek

Podsumowanie
Zapomniałbym dodać, że jest to pierwszy akcent KoTORa w LEGO, niemal 11 lat po wydaniu gry. Skąd taki ruch LEGO? Nie mam pojęcia, ale liczę na więcej, chociaż na to nikła szansa. Sama figurka była dla mnie miłym zaskoczeniem, mimo pewnych zastrzeżeń co do główki i torsu, dlatego dostaje ode mnie...

Ocena
...solidne 7.5
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Figurka ładna, dopracowana, taki w sumie starwarsowy standard. Na szczęście dla mojego portfela nie jestem ich kolekcjonerem i jak jakaś mi wpadnie z czystym sumieniem puszczam dalej :P Raz tylko miałem okazję złożyć Maula, w dodatku cudzego i bez otwierania saszetki ;)
Ostatnio zmieniony 2014-08-11, 15:48 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#3 Post autor: Paweł »

3dom pisze:Na szczęście dla mojego portfela nie jestem ich kolekcjonerem i jak jakaś mi wpadnie z czystym sumieniem puszczam dalej :P Raz tylko miałem okazję złożyć Maula, w dodatku cudzego i bez otwierania saszetki ;)
Nie jest z tym tak źle, wystarczy być cierpliwym. Co roku wychodzą co najmniej dwa zestawy SW ekskluzywne (jak np zrecenzowany przeze mnie Coruscant Police Gunship), których cena na innych stronach spada tylko nieznacznie poniżej ceny katalogowej. Jeśli zaczeka się na kupno takiego zestawu, doliczając punkty VIP, to figurka wychodzi za jakieś 20-30zł, wiec bez tragedii. ;)
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#4 Post autor: spider44 »

a ja chyba się skuszę :) nie jestem jakimś wielkim fanem gwiezdnych wojen ale KoTOR zaliczyłem z ogromną przyjemnością i mam sentyment do tej postaci a minifig bardzo mi się podoba :) na BL można go znaleźć za około 65zł więc trochę taniej niż u nas :)

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#5 Post autor: Paweł »

Tyle, że trzeba doliczyć przesyłkę, a więc wyjdzie niewiele mniej niż u nas. ;)
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

ODPOWIEDZ