[MOC] Świątynia Meenakshi Amman - Maduraj

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Świątynia Meenakshi Amman - Maduraj

#1 Post autor: Toltomeja »

Osoby z epilepsją wchodzą na własną odpowiedzialność. ;)

Minęły już dwa lata od pierwszej podróży Pana Wieśka, przyszła pora na ósmą część serii. Odwiedzamy Maduraj na południu Indii.

Na pewno jedna z najbardziej szalonych rzeczy, za jakie się zabrałem. Świątynia Meenakshi Amman w Maduraju. Inspiracja przyszła tuż po powrocie ze Swarzewa, podczas oglądania programu W 80 skarbów dookoła świata (który przy okazji gorąco polecam!). Piękna rzecz. Chcę kiedyś tam pojechać. Muszę to zbudować.

Świątynia w Maduraju jest poświęcona Meenakshi, wcieleniu bogini Parvati. Najbardziej charakterystycznym elementem jest gopura, czyli brama wejściowa bogato zdobiona motywami z hinduskiej mitologii. Podobne konstrukcje występują też w wielu innych świątyniach południowych Indii i Sri Lanki.

Potrafią sięgać nawet 60 metrów, w Maduraju takich konstrukcji jest czternaście, różnej wielkości, z czego najwyższa, Wieża Południowa, ma 52 metry. Na początku wzorowałem się właśnie na niej, jednak końcowy efekt bardziej pasuje do jednej z wewnętrznych gopuram.

Oto sam MOC:
Obrazek

A tutaj fotka dla odniesienia...
Obrazek

Oczywiście nie mogło zabraknąć samej bogini:
Obrazek
Zazwyczaj jest przedstawiana z papugą w prawej ręce (jednej z prawych), niestety klockowa papuga była zdecydowanie za duża na to miejsce, więc są same pióra. Papugi, rzecz jasna.

Po pełny zestaw zapraszam do GALERII, o tutaj.

Polecam też przyjrzenie się widokowi całej świątyni (i tłumu pielgrzymów stojących na wszystkim, na co da się wejść) na tym zdjęciu (uwaga, duże!).

Fun fact: naliczyłem równo 40 kolorów klocków (bez rozróżniania LG/LBG itp.) :D

Miłego oglądania!

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 155
Rejestracja: 2014-02-19, 09:57
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: MaksM

 

#2 Post autor: Maks »

Niesamowita praca. Wszystko mi się tu podoba. Nienarzucająca się roślinność, sama bogini, no i ten szalony dach. Choć jest chyba trochę zbyt sterylny, te indyjskie świątynie zawszę są solidnie zdezelowane. Ale nie mam pomysłu jak go nieco "postarzeć".

Teraz to już możesz zbudować
Angkor Wat. Miasto w Kambodży zbudowane prawdopodobnie przez kosmitów lub przy ich pomocy :)

legolady
Posty: 30
Rejestracja: 2014-02-25, 10:50
Lokalizacja: Skalisko
brickshelf: legolady13

 

#3 Post autor: legolady »

Praca przepiękna. Tyle dopracowanych szczegółów. Doskonały pomysł z przymocowaniem tych rąk BOGINI. Bardzo dobrze dobrana jest też kolorystyka bramy . Jest kolorowo , ale nie pstrokato

Myszomor

#4 Post autor: Myszomor »

Zwykle jak mi się coś spodoba to zaniemówię. Jak się nie spodoba to nie chce mi się gadać. Tu muszę się wypowiedzieć. Kunszt Twoich budowli w skali średnio-mini, zawierających różne trybiki i inne smaczki nieodmiennie podziwiam. Na podobny nie starcza mi wyobraźni. Ale tę pracę to zaliczam zdecydowanie do Lego Belville.
Ostatnio zmieniony 2014-10-08, 23:00 przez Myszomor, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ