40109 MINI Cooper Mini Model

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

40109 MINI Cooper Mini Model

#1 Post autor: Dronka »

Obrazek

40109 Mini MINI Cooper

Seria: Creator
Rok premiery: 2014
Waga: 41 g
Wymiary (w cm): 16.5x16.5x1
Liczba klocków: 59
Spis części: TUTAJ

Allegro, eBay, bricklink

O samym MINI

Obrazek

Nie jestem znawcą jeśli chodzi o motoryzację ale oto co wyczytałam ciekawego.
Mini to mały samochód produkowany przez British Motor Corporation (BMC) i jej następców od 1959 aż do 2000 r. W 2001 r. został zastąpiony przez MINI produkowane przez BMW. Główną przyczyną powstania tego maleństwa był kryzys paliwowy i potrzeba na rynku na samochody małolitrażowe. Pierwsze Mini Mk I zjechało z taśmy w sierpniu 1959 r. choć na początku nosił on nazwę Austin Seven bądź Morris Mini-Minor. Nazwa Mini oficjalnie pojawiła się dopiero w 1961 r. co nie obyło się bez zgrzytu o prawa autorskie z Sharps Commercials którzy w 1949 r. produkowali trzykołowy Minicar.
Samo Mini Mk I doczekało się jeszcze trzech modernizacji : Mini Mk II, Mini Clubman i Mini Mk III. Pojawiły się też w różnych wersjach nadwoziowych, m.in. kombi, pickup, van czy buggy. Powstała też wersja sportowa, Mini Cooper, zaprojektowany przez Johna Coopera, właściciela Cooper Car Company, projektanta i budowniczego bolidów Formuły 1 i samochodów rajdowych. Maleństwo to nawet zwyciężyło trzykrotnie Rajd Monte Carlo w 1964, 1965 i 1967 r.
I jeszcze takie porównanie, które pokazuje że nowe wcale nie znaczy lepsze:

Obrazek

No i jeszcze chyba najsłynniejsze Mini:

Obrazek Obrazek
Źródło



No dobra, czas przejść do modelu.

Pudełko

Klasyczny woreczek, przedstawiający model na sielankowym tle łąki i pól. Dodaje to zestawowi jeszcze więcej uroku.

Obrazek Obrazek


Instrukcja

Mała, jednostronicowa, klasyczna instrukcja. Na drugiej stronie można zobaczyć większego brata tego maleństwa na tle takiej samej grafiki.

Obrazek Obrazek


Klocki

Zestaw nie zawiera żadnych specjalnych nowości czy rzadkich klocków. Ot taka kupka (a ile radości):

Obrazek

A jeszcze trochę nam tego zostaje po zbudowaniu:

Obrazek



Model

No i to co najważniejsze, Mini. Nie mam chyba co się rozpisywać, model jest po prostu uroczy. Jedno może co mi przeszkadza to brak białych pasków na masce, ale to żeby dobrze wyglądało raczej musiało by być w formie naklejek (może kiedyś mojego w takie zaopatrzę). Nawet kierownica jest po właściwej stronie.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


A tutaj małe porównanie. Oba modele koło siebie to już w ogóle się ślicznie prezentują.

Obrazek Obrazek Obrazek


Na podsumowanie napiszę tylko, że zestaw bardzo mi się podoba. Gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał to mam nadzieje, że rozwiałam wątpliwości. Cieszy też to, że jeśli komuś nie zależy na opakowaniu to może zbudować go sobie spokojnie z własnych klocków ponieważ nie ma tutaj żadnego specjalnej części czy naklejki jak było np. w 40079

P.S. Recenzja powstałą z pomocą Rafała (rh), który pomógł bardzo mi przy zdjęciach, edycji tekstu i dał mi taki prezent.
Ostatnio zmieniony 2014-10-07, 13:21 przez Dronka, łącznie zmieniany 1 raz.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Nadkola powinni zrobić w kolorze nadwozia, teraz z boku wygląda jakby tam była dziura. Tyle, że musieliby zrobić je w dkgreen, a zapewne nowy kolor do gratisowego zestawu nie wchodził w grę.
Ostatnio zmieniony 2014-09-25, 13:01 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ