Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] OTR-14
Autor Wiadomość
allesandrus 

Wpisy: 70
Wysłany: 2014-09-27, 16:38   [MOC] OTR-14

Znów powracam do tematyki militarnej; tym razem coś na kształt bardziej współczesnych pojazdów bojowych - opancerzony transporter rozpoznawczy:

Od dłuższego czasu planowałem zbudowanie jakiegoś opancerzonego wozu piechot; dopiero w minione wakacje sprecyzowała się wizja pojazdu - nieduży, na szerokość drogi (czyli 8 studów), w miarę niski, ale z wieżą. Oczywiście nadrzędnym warunkiem było upchnięcie do środka jak największej liczby żołnierzy do transportu, w pozycji względnie wygodnej.
Efektem jest niniejszy wóz, który z racji zabieranej na pokład tylko połowy drużyny (kierowca + 4 żołnierzy zwiadu) realizować musi funkcje rozpoznawcze. Po dodaniu wieży transporter okazał sie nie aż tak niski, ale jakieś uzbrojenie chyba się przyda.

Załoga wchodzi i wyrusza do boju tyłem pojazdu, jest też właz z przodu, którym w teorii da się przepchnąć ludka (ale domyślnie służy do zwiększenia komfortu obserwacji, jeśli nikt nie strzela).

Jeszcze zdjęcie bez wieży, którą w razie potrzeby można zastąpić jakimś innym śmiercionośnym wynalazkiem (wyrzutnia rakiet ppanc?):

Na potrzeby prezentacji pojazdu jest też mała scenka batalistyczna - natarcie na niewidzialnego wroga oddziału zwiadu, wyposażonego w OTR-14, podczas wyimaginowanego konfliktu gdzieś w świecie LEGO (TLG niech mi wybaczy to permanentne promowanie konfliktów ;) ):

I na koniec pobojowisko (albo przedbojowisko), czyli opuszczony i podniszczony fragment nieznanego bliżej miasteczka:

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2014-09-27, 16:53   

W sumie oddział SWAT się mieści ;)
Jest dobrze.

allesandrus 

Wpisy: 70
Wysłany: 2015-08-26, 16:10   OTR-15 + MBT z bonusem

Prawie rok minął od powstania powyższego pojazdu, ale jakoś nie dawał mi on spokoju. Jako że znalazła się chwila wolnego czasu mogłem zająć się klockami i parę rzeczy zbudować; W tym wypadku akurat tylko przebudować, ale w zasadzie na tyle znacząco, że można mówić o nowej konstrukcji.

Dotychczasowy pojazd dorobił się czwartej osi, przedłużenia kadłuba i nowej wieży; na skutek tego obecnie mieści zamierzoną przed rokiem liczbę pasażerów (ośmioosobową drużynę) oraz kierowcę. W ten sposób z pojazdu rozpoznawczego stał się wreszcie pełnoprawnym KTO:

---

Korzystając z okazji zamieszczam też zdjęcia zbudowanego równolegle przez brata czołgu oraz bonusu w postaci kilku zdjęć z tegorocznej makiety niszczonej przez tenże czołg ;)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu