[MOC] Mustafar - star wars

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Wim
Posty: 42
Rejestracja: 2013-06-05, 15:30
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#31 Post autor: Wim »

Migalart, teraz nadrabiam zaległości... niedawno praca na wystawie lego która była świetna teraz to.... aż strach pomyśleć ile kosztowały te wszystkie elementy które posłużyły do budowy tej pracy.
Nie raz udowodniłeś że duże prace budować potrafisz jak nikt :-) czapki z głów i bogatego sponsora na klocki :-)

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#32 Post autor: Kocur »

Rewelacyjna praca, wrażenie jest niesamowite. Można to nawet określić jako "przytłaczająca", ale Mustafar miał właśnie taki klimat :)
Jedyne co mi doskwiera to ta zewnętrzna wieża, wydawało mi się że powinna być troszkę wyższa patrząc na fotę modelu który odwzorowałeś. No i smaczku by dodała skała nad wodospadem lawy, którą na zdjęciu widać. Zgaduję że +5 kilo klocków by wyszło ;)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#33 Post autor: Migalart »

Jakiś człowiek przygotował mi "filmik" na youtube dotyczący Mustafar.
W sumie nic nowego, ale można obejrzeć z muzyką,

https://www.youtube.com/channel/UCFqWQM ... vd8lLUsqkw

snowvictim
Posty: 47
Rejestracja: 2015-01-06, 13:08
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#34 Post autor: snowvictim »

Jeszcze nigdy nie widziałem czegoś takiego... Praca naprawdę zwala z nóg. Najbardziej podoba mi się wykonanie lawy. Gratuluję!
2x 10020, 2x 10025, 3x 10022, 2x 10194, 4x 10170, 1x 4547, 2x 4558, 2x 10233, 1x 60052, 4x 7939, 1x 4549, 2x 4511, 3x 4512

Vistrick
Posty: 65
Rejestracja: 2015-03-16, 18:24
Lokalizacja: Centrum
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#35 Post autor: Vistrick »

Widziałem dzisiaj na żywo. Budowla epicka ale do jednej rzeczy muszę się przyczepić. Płyty tworzące lawę nie były połączone przez co nie przylegały idealnie do siebie. Widok prześwitującej szarej półki trochę psuł odbiór. Oczywiście to raczej winna obsługi wystawy że nie ułożyła ich równo a nie budowniczego. Makieta naprawdę genialna ;)
Lego Castle - 3/253

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#36 Post autor: Stelario »

Vistrick pisze:Oczywiście to raczej winna obsługi wystawy że nie ułożyła ich równo a nie budowniczego. Makieta naprawdę genialna ;)
Jakby budowniczy zrobił łączenia na piny/bricki lub temu podobne to by obsługa nie mogła źle złożyć :P chyba że im się klocki "rozeszły" to trzeba by podociskać.

Mnie tylko zastanawia jedna rzecz jak ktoś robi taką 20 kg makietę to wy to jakoś ze sobą sklejacie czy tak "luzem" wysyłacie w turne.
Ostatnio zmieniony 2015-05-16, 21:08 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#37 Post autor: Migalart »

W przypadku makiet takich jak te - które ważą 40kg +
rozłożenie całości na moduły jest kluczowe i bardzo skomplikowane.
To samo ich złożenie. Nie ma prostych rozwiązań, cały czas się uczę i wyciągam wnioski
z poprzednich porażek w tej dziedzinie.

Generalnie moduły mustafar są luzem. Dwa główne największe łączą się przy pomocy jednego klocka.

To musi być coś prostego. Potem kończy się, że robię szkolenie jednemu kolesiowi, ale on odchodzi z pracy i makietę i tak składa ktoś nowy :D

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#38 Post autor: Szuwax »

Budowla powala powala wielkością i szczegółami, zresztą jak wszystkie Twoje MOCe Migalart ;)
Moja skromna kolekcja

ODPOWIEDZ