[MOC] Sports Car

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
trawson89
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-14, 17:43
Lokalizacja: Jarosław
brickshelf: Trawson21

 

[MOC] Sports Car

#1 Post autor: trawson89 »

Witam Wszystkich!!!

Pragnę przedstawić mój nowy model, jest to Sportowy samochód.Model powstał w około 2 tygodnie inspiracją była "muzyka", którą Sariel podłożył do swojego [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=21779]Ferrari Enzo[/URL].

Obrazek

Dane techniczne:

Wymiary: dł. 60s/wys.17s/szer.29s
Waga: 1,8 kg
Zawieszenie:
-pełne niezależne
Napęd:
-tył
Elementy PF:
-1x XL Motor
-3x M Motor
-2x wieża IR
-1x Battery Box
-1x PF lights
-2x extension wire 20cm
-1x PF control switch


Opis:

Model napędza jeden silnik XL ,początkowo zakładałem, że wpakuje tam 2 XLe, żeby autko było mocne ,ale ten jeden całkiem nieźle sobie radzi.Skręt napędza jeden M motor, przy skręcie zastosowałem podwójne sprzęgło, ponieważ kiedy model stał w miejscu i do tego na dywanie skręt był niemożliwy, za bardzo obciążone przednie koła. Pierwszy raz miałem do czynienia ze skrzynią biegów, model posiada 2 biegi :
-pierwszy z redukcją 1:3, natomiast drugi bieg to bezpośrednie przekazywanie mocy z silnika na koła. Podczas wrzucania drugiego biegu wodzik pociąga linkę połączoną ze spojlerem, a ten unosi się. Zmianę biegów napędza M motor. Ostatni M motor służy do włączania świateł, napędza on switcha teraz dopiero wpadłem na pomysł, że można było te światła podpiąć bezpośrednio do wieżyczki :) no ale człowiek uczy się na błędach. Zapewne większości z Was bryła modelu przypomina Ferrari Fiorano, fakt elementy których użyłem pochodzą z tamtego modelu, ale nie bazowałem na nim.

Obrazek

Obrazek

Aby autem sterowało się wygodnie złożyłem taki pilot:
Obrazek

Podsumowanie:

Model uważam za udany, ponieważ podoba mi się jego bryła, wloty powietrza i to, że udało mi się skończyć budowę choć nie specjalizuję się w takich budowlach :). Na koniec chciałem podziękować mojej dziewczynie za nagranie filmu, w którym była operatorem kamery.
Zapraszam do skromnej
Galerii
i na krótki
Film

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#2 Post autor: piotrek839 »

Czy recepturka jest naprawdę konieczna?
Dlaczego użyłeś tylu knobów? Pełnią jakieś szczególne zadanie?

Jak na sportowy samochód trochę wolno jeździ, pewnie przez tą skrzynię. Osobiście nie polecam pierścieni przełączających do jazdy z uwagi na wyjątkowo duże straty.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Bryła modelu ładna ale prędkość zupełnie nie sportowa ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#4 Post autor: Kruk »

Zgadzam się z przedmówcami, bryła całkiem w porządku ale prędkość bardzo słaba, nie ma tej dynamiki jazdy, silniczki RC lepiej się sprawują jednak do roli szybkich modeli niż pf silniczki z redukcjami czy skrzyniami biegów. Ogólnie fajny model, a i pilot całkiem ciekawie zrobiony.
Ostatnio zmieniony 2014-10-09, 12:29 przez Kruk, łącznie zmieniany 1 raz.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
trawson89
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-14, 17:43
Lokalizacja: Jarosław
brickshelf: Trawson21

 

#5 Post autor: trawson89 »

piotrek839,

Recepturka jest bardzo konieczna.Szare amorki są za miękkie ,a żółtych mam tylko 2 sztuki.A co do knobów to chyba najlepiej sprawdzają się przy przekazywaniu napędu pod katem gdy jest większe obciążenie. Początkowo były zębatki ale przeskakiwały wiec zamieniłem je na knoby ,a pełnią bardzo ważną role w mechanizmie zmiany biegu :).

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#6 Post autor: OmenGda »

Fajny model. Wywal skrzynię, zamień knoby na odpowiednie zębatki z dobrą redukcją i będzie o wiele lepiej.

Ps.
Cholernie podobny do 8145 :-P
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
trawson89
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-14, 17:43
Lokalizacja: Jarosław
brickshelf: Trawson21

 

#7 Post autor: trawson89 »

OmenGda, ale knoby nie maja tu wpływu na prędkość jazdy , przez nie tylko doprowadzany jest napęd do skrzyni żeby można było bieg zmienić :)

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#8 Post autor: Uncle Jaca »

Bryła super, zegary zarąbiste, muszę sobie takie sprawić;)
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#9 Post autor: OmenGda »

trawson89 pisze:OmenGda, ale knoby nie maja tu wpływu na prędkość jazdy , przez nie tylko doprowadzany jest napęd do skrzyni żeby można było bieg zmienić :)
Chodzi o to że kazda para knobów użyta na linii napędowej generuje obciążenie (straty) większe, niż para zwykłych zębatek.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#10 Post autor: piotrek839 »

trawson89 pisze:Recepturka jest bardzo konieczna.Szare amorki są za miękkie ,a żółtych mam tylko 2 sztuki.
A próbowałeś podmienić 2 żółte na przód i 4 szare na tył?
Ostatnio zmieniony 2014-10-11, 01:23 przez piotrek839, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
trawson89
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-14, 17:43
Lokalizacja: Jarosław
brickshelf: Trawson21

 

#11 Post autor: trawson89 »

OmenGda, ale w tym modelu knoby nie były użyte na linii napędowej :)
piotrek839, szczerze nie próbowałem ale tył jest cięższy niż przód, dlatego że z tyłu jest Baterry box :)

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#12 Post autor: Mrosik »

Bardzo fauny supercar. Szkoda, że nie udało Ci się schować bboxa gdzieś w podwoziu.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#13 Post autor: Filus »

Ładna bryła samochodu. Ta najbardziej mi się podoba, bo sam mam kłopoty z tym, bo dobrze wymodelować nadwozie w autku i nadać mu sportowy charakter. Mechanicznie też ok, choć na potrzeby tej furki aż się prosi, by władować do środka 2x silniki RC, by pokazać ten "Sports" z nazwy;).

ODPOWIEDZ